*[Galeria/Inne] PRL-owska budowa - a chłopaki na pifku.

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

*[Galeria/Inne] PRL-owska budowa - a chłopaki na pifku.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Ostatnio tak sobie patrzyłem na tą moją betoniarkę i doszedłem do wniosku, że trzeba coś tam pozmieniać. Zbudowałem takie oto coś. W teorii jest to fragmencik budowy domku jednorodzinnego w czasach PRL-u. Budowlańcy, jak to wtedy było w zwyczaju, o sprzęt mocno nie dbali, więc uwalony jak nieboskie stworzenie. A, że dziś dość ciepło to w ramach „przerwy” chłopaki wyskoczyli na pifko. No i plac budowy wygląda tak …

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 26 2008, 21:01 przez Astra28, łącznie zmieniany 1 raz.
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Witaj Astra. Pozwolisz że wtrącę kilka słów dotyczącej zapału do pracy pifkujących w tamtych czasach :D. Jak pamiętasz często i gęsto panowie idąc na pifko zapominali że w betoniarce zostawała zaprawa co kończyło się tym że następnego dnia betoniarka dostawała kilka młotków co widać było po zgrabnych wgnieceniach na gruszce :D. Jeśli chodzi o ocenę samego modelu to się nie wypowiem ze względu na swoje doświadczenie. Powiem tylko że bardzo mi się podoba.
edipodium

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: edipodium »

Duże brawa za wykonanie a szczególnie za pomysł. Betoniara wprost z polskiej budowy :D .
fragmencik budowy domku jednorodzinnego w czasach PRL-u. Budowlańcy, jak to wtedy było w zwyczaju, o sprzęt mocno nie dbali
A i dzisiaj takie widoki jeszcze są :zeby: .
Sweet Nightmare :twisted: !
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Ale fajny widoczek, tylko gdzie jest kabel? Z własnego doświadczenia wiem że jak budowlańcy idą "w plener" to zostawiają betoniarkę na chodzie, żeby z daleka wydawało się że jednak coś się dzieje :) Zbiornika z wodą też mi tu brakuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Ciekawy pomysł, a jak już jest koncert życzeń to ja bym tu widział worki z cementem;)

z czego ta trawka ?
Ostatnio zmieniony sob wrz 27 2008, 11:24 przez Bartosz B., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Dzięki za miłe słowa. No wszystkiego na ten kawałek deseczki to się nie dało już upchnąć, ale może następnym razem zrobi się coś większego :)

PS trawka została zakupiona w Modelarskim i pryśnięta na różne odcienie dla nadania efektu zabrudzenia.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Apropos tamtych czasów to przypomniał mi się tekst często słyszany na budowie - "czego się opierasz o betoniarkę i tu padała odpowiedź - bo mi się łopata złamała kierowniku :D, i jeszcze jedna sprawa dotycząca sprzętu używanego na budowach to taczka ale ta z metalowym kółkiem i płaskownikami zamiast szprych gdzie po jakimś czasie "prawidłowego" użytkowania kiedy się lekko zwichrowało to słychac było charakterystyczny odgłos wiesz jaki - :haha:
Awatar użytkownika
Iza M.
Posty: 77
Rejestracja: czw maja 31 2007, 22:16
Lokalizacja: Szczytno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza M. »

Pomysł bardzo ciekawy. Gratulacje pomysłu i wykonania.
Pozdrawiam Iza

Moje modele]
Puchacz
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 31 2006, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Puchacz »

W związku z tą taczką i odgłosem wydawanym przypomniał mi się stary dowcip
Pietrek obsługujący taczkę idzie do majstra i mówi-panie majster ja już nie mogę tego wytrzymć ta taczka wciąż robi takie zip....., zip....., zip....., już mi głowa od tego pęka , ja się zwalniam. A majster na to- ty się Pietrek nie zwalniasz to ja cię zwalniam bo ta taczka nie powinna robić zip..., zip...., zip...., tylko zip,zip.zip .
A dioramka -bajka , tak trzymać ,GRATULUJĘ!
Awatar użytkownika
CRS
Posty: 33
Rejestracja: wt wrz 16 2003, 20:33
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: CRS »

Mnie sie zdaje ze to betoniarka firmy Inko....jak nie idzie to na winko :)))) stad brak budowlancow wiec i na dzien dzisiejszy by sie sprawdzila :)
Krzysiek P. aka CRS
=========================
#Construct Responsible for Sabotage#
=========================
ODPOWIEDZ