Motocykl DOT-BRADSHAW - prezentacja

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Toć to normalny motor w oryginalnych rozmiarach tylko by nas oszukać wystrugał wielką zapałke :twisted:

RESPEKT !!!!!
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Bardzo, ale to Bardzo dziękuję wszystkim za tak miłe i sympatyczne opinie na temat mojej pracy.Mam obecnie 46 lat, a modelarstwem zajmuję się od 7-go rokju życia. przez ten cały czas, począwszy od balsy poprzez karton i plastik starałem się zrobić coś dla siebie, cieszyć się tym, że mogę coś zrobić sam - jak wyjdzie, tak wyjdzie, ale sam! Przez cały ten modelarski żywot nigdy przez myśl mi nie przeszło, że ktoś w końcu doceni moją pracę i to w taki sposób! Mój ojciec zawsze mówił, po co ty to robisz skoro z tego nie ma pieniędzy?! A ja robiłem i będę robił, dla takich recenzji jakie otrzymałem. Jest warto! Dziękuję Wam wszystkim!


Dariusz Beck
Darek B.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Darku !

Napiszę coś związanego z wiekiem i pasją . Już teraz zacznij rozglądać się za filmem "Prawdziwa historia" Rogera Donaldsona , scenariusz :

Burt Munro wyrusza w wymarzoną podróż . Chce spełnić swoje największe marzenie i wystartować w zawodach na legendarnym torze Bonneville w USA i ustanowić rekord świata prędkosci na udoskonalonym przez siebie motocyklu Indian Scout .
Dowiesz się z niego ile lat miał Burt kiedy tego dokonał , ile lat liczył sobie motocykl w chwili bicia rekordu a także czy rekordy przez niego ustanawiane udało się komukolwiek i kiedykolwiek pobić . Anthony Hopkins , odtwarzający tą autentyczną postać okreslił swoją rolę jako najlepszą w życiu .
Los Angeles Times napisał o filmie : " Poruszająca i pełna humoru historia człowieka , który miał odwagę spełnić swoje marzenia ".

Jeśli nie zdobędziesz w/w pozycji , już zapisałem sobie , będę ją ze sobą woził na modelarskie imprezy . Jak się zobaczymy ... pogadamy .

Wujek ... :usmiech:
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
strimer
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 19 2008, 22:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strimer »

Panie Darku,
nie wiem w czym tu zmierzyć podziw dla Pana pracy, ale na pewno są to Giga jednostki. Piękna inżynierska robota. Zwiastun zamiast zaspokoić moją ciekawość, uruchomił serię pytań. Wprawdzie nazbierał mi się ich worek cały, ale żeby nie zamęczyć postaram się je dozować. 1 zdjęcie koła , toczenie rury alu. Proces toczenia wyobrażam sobie jako dużą maszynę skrawającą walec po średnicy zewnętrznej. Jak wygląda tokarka do takich małych elementów i to jeszcze skrawająca wewnętrzny promień?
Proszę podpowiedzieć także czym są łączone elementy alu-alu, alu-tworzywo?
Drążek zmiany biegów - nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak wykonać taki subtelny kształt z aluminium. Tu nie mam pytań, proszę jedynie o więcej takich cudenek :)

Pozdrawiam\
Adam B. - strimer
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Witaj Strimer! Używam najzwyklejszej małej uniwersalnej tokarki. Maksymalna średnica przedmiotu obrabianego to 7 cm, tak więc miałem jeszcze 1cm zapasu. Do klejenia alu można zastosować CA, bezbarwny klej Bizon, jak też dwuskładnikowy na bazie zrywicy epoksydowej w kolorze alu. W zależności od potrzeb używam właśnie takich klejów. Ważnym jest, aby w miarę możliwości wzmocnić miejce klejone np. drucikiem wwierconym w oba elementy. Dżwignię do zmiany biegów wytoczyłęm z klina, potem nadałem odpowiedni krztałt, zeszlifowałem i wypolerowałem. Trochę to trwało, ale efekt zadowalający. :razz:

Pozdrawiam - Dariusz Beck
Darek B.
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Darku , z jakiego materiału wykonałeś szprychy w kołach tego arcydzieła ?
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

jestem pod wielkim wrażeniem, gratulacje:)
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za słowa uznania i jednocześnie zapraszam do mojej galerii "motocykle Dariusza Becka", gdzie do kturej co jakiś czas dokładam nową porcję zdjęć. Tych kturzy nie znają moich modeli zapraszam!

Z modelaeskim pozdrowieniem - Dariusz Beck :lol:
Darek B.
manas
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 16 2008, 17:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: manas »

Prawdziwe arcydzieła !
ODPOWIEDZ