Jesienne Modeliki

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Navarin
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 06 2003, 9:33
Lokalizacja: St. Petersburg, Rosja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Navarin »

Renzan pisze:Co do najciekawszego tematu, czyli Su-30 :)
...samolot bojowy w bardzo szczegółowym opracowaniu
Ze zdjęć surówki wynika, że model wcale taki uszczegółowiony nie jest. Wystarczy spojrzeć na wnęki podwozia, czy brak osobnych powierzchni sterowych.
Czy to tylko cechy surówki? Jak jest w modelu? Bo szczerze powiedziawszy za 45 złociaków spodziewam się czegoś więcej.

Tyle mojej refleksji. Temat piękny, wspaniały i chwała Modelikowi, że się na niego zdecydował. Oby więcej takich. ..i oby wykonanie było jednak "bardzo szczegółowe".

Pozdrawiam!
Czesc, pobierz ten plik: http://www.navarin.ru/misc/su30.pdf
To robocze rysunki do Su-30, na ktorych dobrze widac co model z sobie prezentuje.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

O raju! - faktycznie bez sterów i lotek! A jaka szczegółowość - na pewno zadowoli tych, którym wystarcza poprawna sylwetka. Za taki model 45 zł?

Brawo Modelik - za odlot w wyższe sfery fantazji. Firma usilnie pracuje nad utrzymaniem reputacji. O niebo lepszy, świetny F-18 polskiego autora był tańszy...
TAD
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Firma już zapracowała u mnie na swoją reputację, po obejżeniu wznowienia A7V, na który się cholernie napaliłem.
Miał być poprawiony, waloryzowany i wogóle cuda, a wyszło jak zwykle...
Z tej firmy nigdy nie kupię modelu w ciemnow necie, tylko po długiej analizie w sklepie.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Takich kwiatków jak Twój Sicore to Modelik zaliczył dużo więcej - szczególnie w temacie samolotów. Począwszy od wydawania starych Małych Modelarzy z lat 60-tych (Westland Wyvern - bez zmian), poprzez wznawianie "poprawianych" knotów, wydawanie samolotów na czarno, z całą masą wesołych błędów i inne.

Tylko kilka samolotów Modelika się broni - i nie przypadkiem są one autorstwa albo K. Fiołka albo Ł. Fuczka czy R. Ciesielskiego. Obrażone dąsy projektanta ze wschodu nie pomogą na to, co Modelik wyrabia.
TAD
Ostatnio zmieniony ndz paź 19 2008, 18:08 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

No cóż, pewnie Fiatowi zdarzają się dobre modele samochodów, ale jakoś mam większe zaufanie do Lexusa...
Tak to jest, jak się idzie w ilość, nie jakość...
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

dziwi mnie chorobliwa zawiść na forach :/

Tadziu ugryź się czasami w język zanim coś klepniesz (a raczej w palce :) ), człowiek pisze ze wschodu, nie w swoim ojczystym języku, a Ty go pouczasz w sposób nieładny, zamiast starać się go zrozumieć, ciekawe czy byłbyś taki wyszczekany pisząc po radziecku czy szkopsku :/ Trochę szacunku!!

Mi też się nie podoba SU, mało szczegółów itd. tym bardziej, że to bardzo ciekawy samolot.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

tad pisze:O raju! - faktycznie bez sterów i lotek! A jaka szczegółowość - na pewno zadowoli tych, którym wystarcza poprawna sylwetka. Za taki model 45 zł?
Tad-nie zgodzę się z Tobą w kwestii szczegółowości modelu. To co widać na rysunkach robi fantastyczne wrażenie! Bryła oddana jest świetnie dużo detali. Ten model na pewno będzie się długo kleić. Szkoda, że nie ma oddzielnych powierzchni sterowych, ale nie mniej nie jest to model porosty.
Zgodzę się za to z Tobą co do ceny modelu. Ja wiem, że wydawnictwo to biznes, ale chyba faktycznie trochę za drogo jak na model odrzutowca. Chyba że będzie cała masa podwieszeń-tak jak w instrukcji :twisted:
Zobaczę na żywo, to się zastanowię nad zakupem.

PS. rowin ma rację-powinieneś przeprosić, bo trochę za ostro zareagowałeś.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Masa podwieszeń nie zmieni faktu, że model wygląda na dość ubogi - skoro nie ma nawet lotek. Świetny F-18 miał nie tylko masę podwieszeń, ale i masę detali.

Co do przeprosin - to nie ja zaczepiłem Navarina - skoro wpadł na polskie forum żeby zaczepiać, a nawet nie umie poprawnie tego zrobić, to ma za swoje.

Rowin - wchodząc na zagraniczne forum nie zaczynałbym od zaczepiania tamtejszych ludzi - to po pierwsze.
TAD
Awatar użytkownika
Konrad Soltysiak
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 01 2004, 18:08
Lokalizacja: Grójec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad Soltysiak »

tad pisze:A dlaczego Ty ZAWSZE i WSZĘDZIE wpisujesz bzdury i głupoty, dlaczego ZAWSZE i WSZĘDZIE zaczepiasz innych, dlaczego ZAWSZE i WSZĘDZIE przypisujesz innym jakieś idiotyzmy, dlaczego ZAWSZE i WSZĘDZIE silisz sie na "mądre" psychologizowanie, choć Cię nie proszą? To tyle na temat "dobrego tonu".
TAD
Bahahaha - drugie ja TADa dorwało się do klawiatury i opisało pierwsze :razz:

Uprzedzając typowy atak - dlaczego (jak to napisałeś na innym forum) "obszczekuję Ci nogawki"? Bo właśnie za takie wpisy jak powyżej zwyczajnie Cię nie lubię :evil:

A żeby pozostać w temacie nowych Modelików - ja już zamówiłem "Dupsko z Łomży" ;) ale nie wiem czy skleję - po prostu czytając relacje z klejenia modeli TEGO projektanta na innych forach doszedłem do wniosku, że można będzie mieć ubaw z samego przeglądania w 2D :lol:
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Tad, to jedno niewinne pytanie, które zadał Ci Navarin tak bardzo Cię poruszyło?
Nie wiem jak inni, ale ja nie widzę żadnej zaczepki w tym co Navarin napisał. Pytanie miało brzmieć zapewne -Dlaczego zawsze jesteś wszystkim niezadowolony?

Ted, przecież nie da się ukryć, że bardzo często jesteś niezadowolony z istniejącego stanu rzeczy.

Rzeczywistość jest taka, że prawda broni się sama. Nie potrzeba jeździć po kimś jak po łysej kobyle, żeby dowieść swojej racji. Jeżeli model jest słaby, a cena za wysoka, to wydawnictwo straci na nim. Jeżeli jesteś doświadczonym modelarzem i krytykiem w tej dziedzinie, to na tak zadane pytanie powinieneś umieć odpowiedzieć bez niegrzecznych uwag. Obiektywną ocenę będzie można wydać po obejrzeniu egzemplarza modelu. Podejrzewam, że cena jak i fakt, że model jest reklamowany jako szczegółowy, ma jakąś realną przyczynę. Jeżeli coś tam brakuje czy jest uproszczone to zapewne można to samemu poprawić. Ważne żeby model był dobrze spasowany, z resztą można sobie zazwyczaj poradzić.

Pozdrawiam, nie tylko Twój rower, ale również Ciebie ted. Wyluzuj.
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
ODPOWIEDZ