Galeria motocykli Dariusza Becka

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Przepiękne modele. Z czego ta "wiklina"?
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... nie wiem Łukasz z czego pomocą Darek te koszyki plótł , chyba drut jakiś .

Kto zgadnie co to za motocykl ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ON MI NIE CHCE POWIEDZIEĆ ... :placz:
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

HD?
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Witam i odpowiadam na Wasze pytania. "Wiklina" to najprawdziwszy miedziany drucik o grubości 0,5 mm. wyplatałem go przez trzy dni.Od takiej roboty straszliwie bolą paluchy! A jeśli chodzi o "tajemniczy" motocykl to odpowiedż brzmi - "Martisyde" rocznik 1925.
Darek B.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

PHANOMEN - 1906

To już ostatni z motocykli i nim galeria jak na razie się zamyka . Mam Darku nadzieję że w miarę czasu przybędą jeszcze motocykle nad którymi pracujesz i zdjęciami których zechcesz się z nami podzielić . Te "naprędce wystrugane" w pierwszej kolejności oczywiście .

Gratuluję dotychczasowych w kolekcji !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać na powyższych fotkach właściciel trzymał go od 1906 do dziś ... w piwnicy chyba . Troszkę się też z tego powodu zdekompletował jakby .

Powodzenia Dariuszu i ciesz nas kolejnymi motorkami . Są przesympatyczne . :spoko: :spoko: :spoko:
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Motocykl piękny, tak jak poprzednie. Ale jedno pytanie wciąż nie daje mi spokoju. Jak i z jakiego drutu, sensei Darek wykonuje szprychy ?
adik941
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 20 2007, 22:03
Lokalizacja: bielsko biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adik941 »

piekne jednym słowem

mam pytanie czy te motocykle to sa z jakiegos gotowego zestawu czy jest to projekt własny??
jesli tak to z czego sa wykonane i jak
jesli autor lub Wujek Andrzej by mogli jakies szczegóły dotyczace wykonania na pw to bylbym wdzieczny
Darek B.
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 13 2007, 20:44
Lokalizacja: kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek B. »

Witam wszystkich forumowiczów, którzy zechcieli spojrzeć na moją galerię! "Bawię" się w modelarstwo od wielu lat. Cholernie mnie bawi, jak zrobię coś samemu - od podstaw. W swoim czasie robiłem modele latające, później kartonówki z których przerzuciłem się na plastiki, aż w końcu, na dzień dzisiejszy skończyć na modelach robionych od podstaw. Zaręczam każdemu nz Was, że każdy rodzaj modelarstwa cieszy i wzbogaca każdego z nas modelarzy. Nie bójcie się eksperymentować z nowymi materiałami, z nowymi technologiami! Pierwsze kroki są zawsze niepewne, nieskoordynowane, ale jak mówi mój kolega Andrzej Ziober o zwalczaniu przeszkód, a nie ich omijaniu,nie bójmy się iść na całość w tym co robimy! Parę lat temu wpadły mi w ręce fotki starych, zabytkowych protoplastów współczesnych motocykli. Dostałem olśnienia i na dzień dzisiejszy nie interesuje mnie nic innego. Zrobienie czegoś samemu od podstaw to niesamowita frajda! Spróbujcie! polecam! "Zardzrewiałkiem" kończę na dzień dzisiejszy prezentację moich prac. Jest mi bardzo miło, że zechcieliście spojrzeć na te fotki.

Co do pytań? Szprychy są ze stalowego drutu o średnicy 0,3 mm, a większość modeli zrobiłem z plastiku, aluminium i miedzi. Ot cała tajemnica.

Serdecznie dziękuję Andrzejowi Kużmie - alias Wujek - za to, że poświęcił mi swój cenny czas, redagując moje zdjęcia i ogólnie za pomoc w ich umieszczeniu na forum oraz mojemu "Guru" modelarskiemu Andrzejowi Ziober za miłe słowa pod adresem moich prac!

Wszystkich serdecznie pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich - Dariusz Beck
Darek B.
ODPOWIEDZ