*[Relacja/Samolot] JU-87 D-3 GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Cześć,

Moja praca na razie utknęła i mam do was kilka pytań. Zacząłem pracę nad podwoziem. Na razie części i rysunki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po pierwsze niejasne w ogóle co robić z częściami W19c1 - na rysunkach i w opisie tego nie ma. Po drugie, części W19c - nie mogę zrozumieć czy mam je wkleić po prostu, czy wkleić i wyciąć te paski po obu stronach - ale to jest wręga i dalej zastanawiam się nawet jeśli powycinam, co mi to da. Dalej ta sama część jest po prostu za długa (to widać na 2 i 3 zdjęciu) i jak mam ją wkleić? Załóżmy, że zetnę niepotrzebną część W19 i przykleję do owiewki - to dalej będzie bardzo dziwnie wyglądać. Chodzi o to, że owiewka koła jest zaokrąglona, a część W19c - nie.

Mam nadzieję, że zrozumieliście, co chcę powiedzieć, ale nie kumam jak to skleić.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 114
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Cz. 19c to jest sklejka do sklejenia ze sobą przedniej części owiewki. Nacięcia są po to żeby lepiej się dopasowała do krzywizny cz. 32. Cz. 19c1 jest sklejką tylnej części owiewki. Przerywane kreski oznaczają jej orientację względem wręgi w19b.
Cz.19c i 19c1 nie powinny być naklejone na tekturę, ale pewnie instrukcja o tym milczy :evil: .
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Dzięki Ceva za odpowiedż.

Oczywiście, części W19c i W19c1 nie powinny być klejone na tekturę, w instrukcji oczywście jest inaczej - te części są razem z innym wręgami i przed nimi jest literka W - jako wręga, i to mnie zmyliło.
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Witam,

Niewielki progres: skleiłem gondole podwozia. Koła kupowane z Gomix pomalowane farbą akrylową.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Cześć.

Już wcześniej dokleiłem "skarpetki" do skrzydeł, ale jakoś nie mogłem się ośmielić wam tego pokazać :) Zadowolony do końca nie jestem, bo gdzieś tam znowu wyłażą jakieś niedokładności . Napatrzyłem się w Lublinie superowych modeli. Obiecuję, że następny model będę kleił ładniej. Obecnie lakieruję model Humbrolem błyszczącym. Polakierowałem też owiewkę dzięki radom JackyL'a i teraz wygląda lepiej. Nie jest ona do końca przeźroczysta, ale teraz widać przynajmniej druciki i małe detale w kabinie.

Chciałbym też, żeby mi ktoś potwierdził czy będzie mi pasował ten lakier: 10ml Pactra Acrylic Enamel (Water Wah-up) A48 Clear Matt, który zamierzam nakładać na kilka wcześniejszych warstw Humbrola Gloss Cote.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 01 2008, 18:18 przez Reynevan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Jak są chęci to i taki nie najwyższych lotów model da się skleić, tylko, co mu się stało w ogon? Na przed ostatnim zdjęciu wygląda na bardzo przekoszony.
Matowa pactra będzie ok, tylko pamiętaj o zamaskowaniu szybek przed lakierowaniem matem.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak, potwierdzam, to ten sam lakier, ktorego ja używam. Ale nałóż najpierw kilka warstw połysku Humbrola, żeby dobrze zaimpregnowaqć karton, inaczej akryl rozmiękczy i zdeformuje Ci poszycie.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

JaCkyL,
zdjęcie jest robione lekko z boku, więc może to tak wygląda, ale jeśli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, to faktycznie statecznik poziomy jest minimalnie podchylony do góry. Ale właśnie 5 minut patrzyłem na model i w rzeczywistości tego praktycznie nie widać. Na statecznik pionowy proszę nie patrzeć, zmienię go - jadę w najbliższym czasie, żeby kupić jeszcze jeden model - spróbuję nadać mu odpowiedni kształt.

Laszlik, dzięki - teraz mam spokojną głowę. Oczywiście, kilka warstw Humbrola, tak jak i wcześniej pisałem. Akryl jest na bazie wody, może deformować.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Reynevan pisze:JaCkyL, zdjęcie jest robione lekko z boku, więc może to tak wygląda, ale jeśli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, to faktycznie statecznik poziomy jest minimalnie podchylony do góry. Ale właśnie 5 minut patrzyłem na model i w rzeczywistości tego praktycznie nie widać.
No, nie powiedziałbym że to jest "minimalnie". Nie dość, że stateczniki są przekrzywione wzgledem skrzydeł, to jeszcze mają wznios, którego nie powinno być. Może od zbyt długiego patrzenia, oko się przyzwyczaja i przestaje dostrzegać błędy, dlatego po 5 minutach masz wrażenie że odchylenia są minimalne, kiedy faktycznie są znaczne.
Pamiętasz co Ci mówiłem w Lublinie o patrzeniu na symetrię i zachowanie geometrii? Musisz to wyćwiczyć, inaczej nastepne Twoje modele też będą poskręcane.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Witam,

Prace nad Stukasem powoli dobiegają końca.

Wycięte i sklejone lotki, hamulce powietrzne itp.:
Obrazek

Rury wydechowe:
Obrazek

Zbliżenie na całą rurę. Próbowałem się bawić z BCG, ale jakoś jeszcze nie czuję tego kleju.
Obrazek

Lakierujemy całą drobnicę:
Obrazek

Oraz modne lakiery, którymi lakieruję również i swój model:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 01 2008, 18:19 przez Reynevan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ