Jesienne Modeliki

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Najlepsze jest to , że każda zapowiedź czegokolwiek , zazwyczaj kończy się awanturą :haha: . Widać wzbudza to wiele emocji :lol:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Rutek - co innego zadać pytanie jak Ty zrobiłeś, a co innego napisać mi, że jestem zawsze i ze wszystkiego niezadowolony. Dorosły i inteligentny człowiek na pewno wie, jak się powinno dyskutować, a nie zaczepiać - nieznajomość języka jest mało ważna. Odniosłem się do modelu i wydawnictwa - a kolega od "rzeczowej" dyskusji wolał pojechać osobiście, zamiast rozmawiać o sprawie - dalej tego nie widać?
Pozdrawiam
TAD
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Tadzik, ale mogłeś mu to odpowiedzieć w sposób bardziej taktowny, a nie po prostu chamski.
Co do poziomu modeli i wydawnictwa to w sumie sama sprzedaż czyli rynek pokaże czy jest dla niego przyszłość czy nie. Ja tam uprzedzeń nie mam ale ostatnimi czasy zanim kupie to oglądam modele wszystkich wydawnictw, czasem czekam na relacje.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Witam!

Navarin dzięki za wstawienie pliku z rysunkami modelu. Rozwiało to wiele moich wątpliwości odnośnie Su-30. Rzeczywiście model jest porządnie uszczegółowiony, a ja za mocno zasugerowałem się surówką. Do pełni szczęścia brakuje tylko osobnych lotek, ale nie ma się co czepiać. Projektant i tak odwalił kawał dobrej roboty :spoko:

Jak napisałem wcześniej temat wspaniały i wielki plus za jego wydanie.

Pozdrawiam!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witam,

Choć się dawno nie odzywałem, to pozwolę sobie włożyć przysłowiowe palce między drzwi ;)
Poczekajmy z komentarzami (i pozytywnymi i negatywnymi) na obejrzenie wycinanki "na żywo w sklepie". Inaczej to nie ma chyba sensu. Zgadzam się z kolegami, żeś pojechał za mocno TAD. Navarin zadał tylko pytanie, które ja bym sformułował w taki sposób: "Oj nie marudź TAD, jak zobaczymy na żywo, to ocenimy." Po prostu zareagowałeś zbyt ostro, także moim zdaniem. A to że często marudzisz, no i wyrywny do ostrych słów jesteś, to ja/my przecież wiemy :) Taki Twój urok, bez urazy proszę. Więc luzik.
...a bolidy to moim zdaniem swego rodaju zagrywka w stronę młodych fanów F1. Ot taki "łyt materkindody" jak by powiedział pewien Chińczyk ;) Firma liczy pewnie na zainteresowanie tym tematem.

Pozdrawiam
Łukasz
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć :)



Parę osób przy spotkaniach i nie tylko pytało o przykładowe arkusze, więc mam nadzieje, że nie będziecie mieć mi za złe a zarazem nic, przeciwko że je zaprezentuję. Od razu uprzedzę, że zdjęcia nie są super jakości, bo trudno jest zrobić fotki połyskującego wydruku przy sztucznym świetle w rzeczywistości to wygląda fajnie.


ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek



Ze swej strony nadmienię tylko, że dodaliśmy parę spraw, które mają ułatwiać sklejanie wszystkiego w całość :)



1.Zrezygmowaliśmy z białych „plam”, na które naklejamy inne elementy, np. stateczniki skrzydła, przejścia kadłub skrzydło itd. Wszystko jest w kolorze poszycia a miejsce wyznaczają cienkie obrysy.

Obrazek

2. Znaczniki środków poszycia są bardzo małe tak by po złożeniu dwóch segmentów nie tworzyły długiej kreski tak bardzo rażącej na modelu.


3. Poszczególne segmenty są łączone sklejkami poza trzema wyjątkami gdzie konstrukcja wymagała innego rozwiązania


4. Cały model został podzielony na sekcje tak by każdą z nich można było budować bez uszczerbku dla drugiej. Osobno robimy kadłub, który jest podzielony na trzy części konstrukcyjne, osobno skrzydła, zbiorniki, stateczniki, podwozie itd. Wszystko wzajemnie nie przeszkadza podczas budowy, ewentualnego lakierowania itd. Po przygotowaniu podzespołów łącznym je ze sobą za pomocą „wsuwek”


5. Wykonaliśmy szablony dla części o skomplikowanych kształtach np. łopaty śmigieł, wloty do silnika itd. Wycinamy właściwy element potem nadajemy mu kształt przymierzając do szablonu, lub formując go bezpośrednio na nim (uzyskujemy powtarzalność i pewność kształtu).


ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek





6. Elementy trudne do wycięcia lub sklejenia zostały zdublowane i umieszczone jako rezerwa, dodatkowo został dodany spory zapas koloru srebrnego.

ObrazekObrazek



7. W celu ułatwienia budowy zostały wykonane rysunki 3D w postaci kameleona (przemiennie jasny, ciemny segment) z numeracją części oraz zamieszczon0 zdjęcia sklejonej surówki.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek


Mam nadzieję że model będzie się sklejało przyjemnie i sprawnie czego życzę potencjalnym zainteresowanym :).


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

No no, widać, że maczał w tym palce perfekcjonista. :spoko:
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Bardzo ladne. Ciekawe rozwiazanie z nadrukiem koloeu w miejsca gdzie jest poszycie itd, przecierz wydawnictwa to nie kosztuje, a nie ma takiej chinskiej mozliwosci aby bulo gdzies widacbiale. Pozatym mam pytanie, czy jest tez dolaczone podwozie dzieki ktoremu mozna postawic samolot w pozycji poziomej?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
HAV
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 22 2005, 19:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HAV »

Model jest przewidziany do postawienia na ogonie; nie ma dodatkowego podwozia.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Troche szkoda bo fajnie bylo by moc postawic go tez w pozycji horyzontalnej
Obrazek
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ