I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych Wwa

kalendarium

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Nie wiem czy wszyscy piszący na tym forum byli obecni na festiwalu gier i samym konkursie modelarskim. Muszę więc wyjaśnić, że festiwal jest dość specyficzną imprezą o charakterze półotwartym. Pierwszego dnia festiwalu, czyli w piątek 7.11 modelarze nie mieli w ogóle wstępu na halę ponieważ trwała tam impreza dla VIPów.
Drugiego dnia impreza była półotwarta, przyjechali organizatorzy konkursu a modelarze mogli przynosić swoje modele na zawody, natomiast publiczność nie miała w ogóle wstępu na halę.
Trzeciego dnia imprezy, hala była otwarta dla wszystkich. Przygotowano pokazy dla publiczności, festiwal odwiedziły „gwiazdy” typu Michał Wiśniewski (to ten z piosenkarz z czerwonymi włosami).
Jak już wspominałem festiwal jest dość specyficzną imprezą dlatego konkurs musiał być zorganizowany na nieco innych zasadach niż te na których byliście.
Wiem, że zamykanie na jeden dzień imprezy dla publiczności może wydawać się jakąś herezją, natomiast taki był wymóg organizatora festiwalu. Nie chciano żeby tłumy ludzi przeszkadzały w turniejach gier na których stawki sięgały dużych kwot pieniężnych (samo wpisowe to niekiedy 30+300zł, a wygrane liczone w tysiącach).

krzysiek74 napisał :

"Nie bardzo rozumiem, panowie chcecie się bawić tylko w swoim towarzystwie? Bez publiki? To tak jakby przedstawienie w teatrze organizować tylko dla aktorów. Chyba pomyłka?"

Wyjaśniam dokładniej, bo widzę, że nie byłeś na konkursie.
Pisząc o tym żeby ludzie nie mieli wstępu na teren konkursu chodziło mi konkretnie o to żeby nie wchodzono do sektora zamkniętego gdzie mieliśmy swoje rzeczy typu plecaki i kurtki.
Nie każdego stać na wykupienie co najmniej 2 dób w warszawskim hotelu tylko po to żeby zostawić w pokoju swoje wartościowe rzeczy a samemu 14-16 godzin spędzić na festiwalu i na dojazdach hotel-hala (Spytaj zresztą Berpa, do tak zwanego „hotelu” dotarliśmy wspólnie o 2 w nocy, a o 9 musieliśmy jechać z powrotem na halę. Mieliśmy niecałe 7 godzin na zameldowanie, mycie, spanie i śniadanie)
Po prostu na terenie festiwalu potrzebne było trochę miejsca ogrodzonego stołami gdzie mogliśmy w miarę spokojnie zjeść, zostawić ubrania i inne rzeczy (szatnia na hali Arena nie działała). Na ten mały teren publiczność wpuszczana nie była, mogła natomiast z bliska oglądać modele z drugiej strony stołów. Skończyło się zresztą uszkodzeniem F-14 :(.

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby zainteresowane tematem osoby przed napisaniem postów zapoznały się dobrze z całością informacji na zasadzie „czytania ze zrozumieniem”, a zamiast pisania postów mogących zepsuć dobrą atmosferę naszej dyskusji zadawały po prostu konkretne pytania. Będę starał się na bieżąco odpowiadać na wasze posty a w razie potrzeby skontaktuję się z organizatorami by móc udzielić bardziej szczegółowych odpowiedzi.

Pozdrawiam
Michał
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
krzysiek74

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzysiek74 »

Valpurgius w pierwszym poście napisał, że zarówno pierwszego jak i drugiego dnia trwa wystawa modelarska. W następnym poście Bushi84 dodał, że wejście na teren festiwalu jest płatne. Ale dla modelarzy organizator ma zapewnić bezpłatne wejściówki. Skąd mam wiedzieć, że nie wystawiając modelu zostanę potraktowany jak modelarz, a nie żądny sensacji widz, który czyha na okazję bezpłatnego wejścia?
Rzeczywiście, na konkursie nie byłem.
Zawsze staram się czytać ze zrozumieniem, o ile jest to poprawnie napisane. Nie zarzucicie mi panowie, nadmiaru bezmyślnych postów. Przeglądam forum, wyciągam wnioski i ciągle się uczę.
Bushi84, skąd na Boga mam posiadać wiedzę co Ty masz na myśli pisząc "teren festiwalu". Teraz się okazuje, że chodziło Ci o specyficzny rodzaj szatni. Zgoda, teraz rozumiem Twój tok rozumowania.

Uwaga do Wujka Andrzeja.
Niczego nie tworzę, pytanie jak pytanie. Bywają głupsze na tym forum. Żeby tworzyć atmosferę czegoś, to należy w tym uczestniczyć. To moje zdanie, możesz się z nim nie zgadzać. Twoje prawo. Ale nie odbieraj tego prawa innym.
Proponuję żebyś poczytał niektóre swoje posty. Czasami to właśnie Twoje posty niczego nie wnoszą tylko tworzą "specyficzną" atmosferę. Poczytaj je.
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Byłem na tym konkursie jako jego uczestnik wystawiający modele plastikowe i kartonowe. Konkurs bardzo kameralny. Rzeczywiscie organizatorzy nie zadbali o zabezpieczenie modeli nawet w najprostszy sposób. Tak więc niektóre dzieciaki miały co robić. Mnie urwały fragment modelu , ale uszkodzony fragment leżał na szczęście obok.Przy tak małej ilości modeli można było pokusić sie o komunikat.W hali nie było rzadnej informacji na temat tego konkursu. Trochę sie w sobote naszukałem i popytałem do kogo sie zgłosić. Myślę, że w przyszłym roku będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Niestety nie dopisano informacji o zmianie godzin i dnia wystawy. Nie wiem dlaczego tak się stało.
Na innych forach gdzie ja zamieszczałem informacje wykonałem dość szybko potrzebne poprawki:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

http://www.dioramy.fora.pl/pokoj-rozmow ... ,1305.html

http://www.mikromodele.fora.pl/imprezy, ... ,1460.html

Wiem, że w tym co napisaliśmy z Valpurgiusem może być trochę niejasności,
ale liczyliśmy, na to że telefon do organizatora (patrz punkt 9 informatora) rozwiąże problem.
Wystarczyło przeczytać dokładnie informator i wstukać podany numer w swoim telefonie by rozwiać wątpliwości rozmawiając z organizatorem.
Z tego co wiem zadzwonił do niego tylko Precyzyjny:
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 85&filtr=0


krzysiek74 – Jeśli nie masz pewności o czym piszę/nie rozumiesz mojego toku rozumowania to proszę pisz posty z pytaniami na forum lub skorzystaj z prywatnej wiadomości.
Unikniemy dzięki temu zamieszczania na forum nieprzyjemnych treści a tym samym kłótni, obrzucania się cytatami i szeregu późniejszych wyjaśnień.

Wszystkich Was zapewniam, że celem tego konkursu nie było zrażenie do siebie modelarzy z całego kraju, odcięcie się od publiczności i zniszczenie modeli Berpa i Pt-47.
To konkurs zrobiony dla modelarzy, przez modelarzy. Może zrobiony na szybko i dość skromny, ale jednak odbył się i cechowała go przyjemna atmosfera.
Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować kolejną odsłonę konkursu. Że będzie ona lepiej przygotowana i przeprowadzona. Liczą też na szerszy udział modelarzy w zawodach oraz na waszą pomoc przy organizacji i sędziowaniu.
Z moich informacji wynika, że do organizacji imprezy chce przystąpić jeden z warszawskich klubów modelarskich.
Na razie szczegółów nie ujawniam, żeby nie zapeszać.

P.S
Na temat komunikatu bedę rozmawiał z organizatorem, proszę uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam i czekam na wasze pytania, opinie i propozycje.
Michał
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Apropos zniszczonych modeli. Dlaczego nie pilnujecie ich we własnym zakresie?
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1086
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Są i inne pozytywne aspekty tego konkursu, oprócz naprawdę miłej i sypatycznej atmosfery. QŃ obejrzał sobie Berpowego F-14, pogadał z Laszikiem i w konsekwencji, wstydząc się swoich żałosnych wypocin, wyrzucił kadłub Buffalo do kosza (to zniszczone w transporcie oszklenie przeważyło szalę).

Ale nie masz co Berpie na razie liczyć na silnik ;-). Ten razem z owiewką pozostał, owiewkę przemalowałem na kolor znacznie bardziej zbliżony do kolorów wycinanki (dłuuuugie dobieranie koloru) a kadłub robi się od nowa z drugiego egzemplaża.
Nie ma to jak zastrzyk "pałeru" po imprezie :)
Awatar użytkownika
BERP
Posty: 107
Rejestracja: śr cze 22 2005, 9:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BERP »

Cześć

Ja tylko w kwestii wyjaśnienia sprawy …. cały konkurs oceniam, jako bardzo pozytywny na przyszłość proszę wszystkich, którzy przybywają na konkurs o zabieranie maksymalnej liczby modeli a zaręczam, że braknie miejsca na ich wystawienie tyle macie tego naklejone ;-). Urwana osłona nie stanowi o całym konkursie potraktowałem to raczej luźno podsumowując taką mina :( po to by za sekundę mieć taką :).

QN kurcze a już miałem cichą nadzieje, że przejmę silnik od Ciebie ;-) pozostaje tylko zrobić to samem fajnie słyszeć, że wznowiłeś prace z nowej wycinanki, pochwalam ;-)!

Pozdro
Awatar użytkownika
Bushi84
Posty: 60
Rejestracja: ndz lis 02 2008, 13:41
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushi84 »

Rutek63:
"Apropos zniszczonych modeli. Dlaczego nie pilnujecie ich we własnym zakresie?"

Oczywiście staraliśmy sie pilnować modeli, ale wszystkich się nie upilnuje.
Zresztą sędziowie jak sama nazwa wskazuje są od sędziowania a od pilnowania "była" ochrona.
Na przyszłość trzeba załatwić jakieś osłony z pleksiglasu, coś takiego, żeby ludzie mogli zobaczyć z bliska modele, ale nie mogli ich dotykać.
Będę rozmawiał z organizatorem na ten temat. Konkurs ma odbyć się ponownie za rok, również zostanie połączony z festiwalem gier.
Samodzielny konkursik nie może się odbyć ze względu na koszty wynajmu pomieszczeń, ubezpieczenia, ochrony i wielu innych.
Zresztą sami sponsorzy kręcą nosem jak impreza nie jest masowa :(. Oczekują wielu różnych atrakcji a nie kilkunastu stołów z modelami.

P.S
Napiszcie jak wam się podobały nagrody, puchary które zdobyliście? W jakich klasach chcielibyście wystartować za rok?
Może macie jakiś pomysł na kartonowe Grand Prix?

Pozdrawiam
Michał
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Maciek_66
Posty: 3
Rejestracja: pt paź 31 2008, 19:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek_66 »

Ja deklaruję swoją pomoc za rok.
Trochę byłem zmartwiony, że koledzy z Warszawy się nie zmobilizowali i nie pojawili się w większej ilości. Trochę było mało czasu i wiadomości (ja do organizatora - pkt. 9 - dzwoniłem, więc nie tylko Precyzyjny), żeby kolegów namówić. Ale już wiem o co chodzi i postaram się za rok bardziej "promować" imprezę. Chciałbym pojechać do Bytomia, Lublina, więc będzie można trochę ludzi na innych imprezach ponamawiać. Oczywiście na siłę nikogo nie przygonię, ale będę się starał.

Pozdrawiam
Maciek Żywczyk
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Chyba się nie zrozumieliśmy. Pisząc - "Dlaczego ich nie pilnujecie we własnym zakresie" miałem na myśli modelarzy.
Wydaje mi się trochę nie logiczne, żeby model budowany z pietyzmem przez kilka długich miesięcy przywieźć na imprezę i zostawić pod wątpliwą opieką obcych ludzi, którzy zapewne nie mają bladego pojęcia na temat modelarstwa.
Nie mam tutaj możliwości odwiedzania wielu konkursów modelarskich, ale przynajmniej raz do roku jestem na lokalnej imprezie (Hobby Show). Stoły zastawione modelami pilnują sami modelarze. Z jednej strony stołu podchodzą zwiedzający, a z drugiej stoi przynajmniej jedna osoba i zwraca uwagę. Czy tak trudno jest się zgadać i pilnować stołu na zmiany? Wystarczy nawet tylko dwie osoby i problem zniknie.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
ODPOWIEDZ