*[Relacja/Samolot] Hawker HURRICANE MKI od AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

laszlik pisze:Hmm, nie jestem pewien, ale jeżeli malowałeś Humbrolami, to może możnaby to zmyć jakąś watką nasączoną rozcieńczalnikiem, najlepiej Humbrola, choć chyba wystarczyłaby benzyna lakowa. Napewno byłby to problem jeżeli malowałbyś akrylami, wtedy napewno szlifowanie, ale Humbrole chyba można zmyc.
Niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
A z daleka wygląda ładnie.
Dobry pomysł,tylko co zrobic z dwiema warstwami lakieru i to akrylu którym pokryty jest teraz model????.Zostawię tak jak jest,tylko po ostatecznym lakierowaniu jakoś to zamaskuję suchymi pastelami
filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

Tutaj jest właśnie to nieszczęsne miejsce na którym wyraźnie widać zły dobór odcienia zielonego.Jak widać z brązem jest w miarę ok.
Pierwszy raz retuszowałem tą techniką i to niestety widać. Sory za zdjęcie ale w Głuchołazach jest tak pochmurno że nie sposób coś więcej wycisnąć.

I co mi teraz poradzicie?
Obrazek

Z daleka tego w ogóle nie widać, no ale z bliska jest masakra.
Następny model będzie lepszy.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No to szkoda że przed lakierowaniem tego nie zauważyłeś. Teraz to już niestety chyba po jabłkach. Może jak położysz mat, to nie będzie aż tak widoczne.Pociesz się że człowiek najskuteczniej uczy się na własnych błędach. Już wiesz na co uważać przy następnym modelu. Kończ go mimo wszystko i już.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

laszlik pisze:No to szkoda że przed lakierowaniem tego nie zauważyłeś. Teraz to już niestety chyba po jabłkach. Może jak położysz mat, to nie będzie aż tak widoczne.Pociesz się że człowiek najskuteczniej uczy się na własnych błędach. Już wiesz na co uważać przy następnym modelu. Kończ go mimo wszystko i już.
To właśnie lakierowanie tak wyostrzyło ten odcień, przed lakierowaniem robiłem zdjęcia z lampą i było ok.Lepiej retusz zostawic na sam koniec,wtedy lakier nie wpłynie na odcień dobranej farbki
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

OSTRZEGAŁEM Cię przed tą metodą, ale jak widać nie posłuchałeś, Twoja wola!! narazie masz naniesiony połysk dlatego to tak widać, pójdzie mat na to, i to wszystko zniknie...nic nie rob walnij na to mat, nawet kilka warstw i zobacz wtedy, ja bym tak zrobił, ale model jest Twój. POWODZENIA
Awatar użytkownika
punto
Posty: 70
Rejestracja: ndz lut 24 2008, 14:25
Lokalizacja: Leżajsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: punto »

Panowie czy wy nie jesteście aby za bardzo pedantyczni! :) Aż takiej różnicy kolorów nie ma. Wiem że dokładność i precyzja się liczy ale bez przesady. :D
filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

rowin pisze:OSTRZEGAŁEM Cię przed tą metodą, ale jak widać nie posłuchałeś, Twoja wola!! narazie masz naniesiony połysk dlatego to tak widać, pójdzie mat na to, i to wszystko zniknie...nic nie rob walnij na to mat, nawet kilka warstw i zobacz wtedy, ja bym tak zrobił, ale model jest Twój. POWODZENIA
Ostrzegałeś,ostrzegałeś...ale kiedyś i tak chciałem to wypróbowac,a ten Hurricane to jeden wielki eksperyment,jeżeli chodzi o metody klejenia i retuszu.Zastosowałem w nim po raz pierwszy:szpachlowanie połączeń segmentów CA,naniosłem na cały model CA,no i w końcu ten retusz co mi nie wyszedł,ale z pozostałych metod jestem bardzo zadowolony.A dobór kolorów wezmę sobie bardziej do serca przy kolejnym myśliwcu :) :) :)

Jak na pierwszy raz to i tak jestem zadowolony,wiadomo że nie w 100% ale tak gdzieś w 80% :) :) :) :) :)

Ps.Rowin dzięki za twoje rady dotyczace nakładania CA husteczka,fajny efekt jak sie nałozy na model :D
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

nie ma za co!!:)

a teraz bierz się dalej do pracy, uważam, moim skromnym zdaniem, że jest ok, dasz mat i to zniknie, może nie w 100%, ale na pewno będzie dużo lepiej niż teraz, po prostu połóż kilka warstw matowego czy mieszanki matowego z połyskiem ( w zależności jaki efekt chcesz uzyskać).

następnym razem będzie lepiej i na pewno wyciągniesz z tego wnioski (tak jak ja ze swojej pracy), w końcu uczymy się :)
filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

Witam
Hurricane już "prawie" gotowy.
Zostało jeszcze kilka detali do doklejenia.
Model w trakcie lakierowania matową Pactra,po retuszu i wykonanych śladach eksploatacji wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

no i co źle jest?? ja myślę, że jest super, gratuluje efektu, mógłbyś pokazać tylko jak tam Ci wyszło podwozie, waloryzowałeś coś?

mam tylko jedną uwagę, otóż okopcenia są niezbyt prawdziwe według mnie, zaobserwowałem na wielu samolotach, ze zawsze układają się one w charakterystyczny łuk, tak jak na tym zdjęciu:
Obrazek
pomyśl nad poprawieniem tego, myślę, że warto.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ