Aerograf IWATA

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

DrWycior
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 22:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DrWycior »

Witam ponownie.
Samo życie :). Pytałem się Was o psIwatę, orginalną Iwatę, Pasha a kupiłem w końcu coś takiego.
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0276988967

Nie wiem czy dobrze w zrobiłem ale poczytałem opinie na temat tego modelu i są raczej pozytywne. Wrażenie robi też to, że podobno można uzyskać linie od dosyć cieknich do cieniowania o szerokości ok 7 cm bez wymiany dyszy i iglicy. Badrery mają również opinię dość trwałego sprzętu.
Poza tym zapłaciłem za niego 50 $, podczas gdy normalnie w USA stoi po ok 105$ a w Polsce 450zł.
Mam nadzieję, że zrobiłem lepszy zakup w stosunku do psIwaty.
Jak tylko dopłynie do mnie to opisze co to jest warte.
[/url]
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Badgery ogolnie nie sa jakies kosmiczne, ale opinie maja dobra. Fajnie, ze jast grawitacyjny jak i cisnieniowy.
Sam mam 200-tke i jest ok. Napisz jak ta 360-tka.
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

A jak z kosztami wysyłki?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Sprzedający deklaruje wysyłki na terenie US. Podaje też ceny wysyłki. Jak to wygląda w przypadku wysłania tego do Europy?
F14?
DrWycior
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 22:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DrWycior »

DonRycho, sprzedający faktycznie deklarował sprzedaż tylk na terenie Stanów i tak też się stało. Zapłata poszła z Polski PayPalem ale ten gość wyśle towar do mojej kuzynki, która z kolei prześle go do Polski. Drogą morską taniej tylko znacznie dłużej. Ja będę miał tą przesyłkę gratis :).
dzejo
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 14 2008, 21:58

Re: Aerograf Iwata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dzejo »

Witam serdecznie
Andrzej Ziober pisze: Czy „dużo lepsze” trudno mi na razie powiedzieć. Ale regulator przepływu i ogranicznik wychylenia dyszy w CMC-Plus, którego Evolution niema już mi się podoba.
Tu przyjazne rację przynajmniej w przypadku ogranicznika wychylenia dyszy , bardzo przydatna rzecz, która bardzo mi się przydawała w popularnym "rusku". Modele Silverline i Infinity już go mają z tym ze w Infinity poszli jeszcze kapkę dalej(co bardzo mi się podoba), na pokrętle jest podziałka dzięki której możemy zapamiętać sobie nasze ustawienia i to pokrętło działa również jak przycisk do długopisu , a jego dodatkowym zadaniem jest zluzowanie danego ustawienia gdy chcemy coś większego przemalować i po ponownym naciśnięciu wracamy do naszej cienkiej linii ;-). Regulator przepływu to w aerografach H&S dodatkowe urządzenie, narazie radze sobie z tym regulacja na kompresorze ;-)
Evolution wymaga wymian dyszy i iglicy – to już pisałem wcześniej - do różnych typów malowań. CMC-Plus nie wymaga.
tutaj też miałem miłe zaskoczenie z Infinity. Kupując go byłem przekonany ze biorę go tylko do detali, ale jak się okazało przy testowych malowaniach to przy maksymalnym odciągnięciu spustu otrzymujemy szeroki na ok 5 cm strumień, co dla mnie entuzjasty 1/72 w zupełności wystarczy:D
Po za tym Iwata jest znana z tego, że jest praktycznie niezniszczalna. A do Evolution już musiałem sobie sprawić kilka uszczelek.
Na szczęście zamówiłem sobie razem z aero kilka najważniejszych uszczelek, a na pocieszenie pozostaje fakt ze części zamienne są już dostępne w Polsce. Co do Iwaty, cóż narazie pozostaje poza moim zasięgiem (przynajmniej najwyższe modele), ale jednak tez słyszałem ze uszczelki czasem wymagają wymiany. Mam nadzieje ze kiedyś przyjdzie mi to samemu sprawdzić ;D

ale jak pamiętasz Dzejo, w moim artykule w AeroPlanie na koniec napisałem, że pytałem kilku moich kolegów (bardzo znanych modelarzy), którzy w malowaniu modeli są zdecydowanie lepsi ode mnie i WSZYSCY twierdzili, że IWATA jest bardziej precyzyjna. Ja im wierzę.
Baaa jasne ze pamiętam, czytałem ten artykuł wielokrotnie , gdyż został naprawdę super napisany i zawiera wiele bardzo przydatnych informacji. Ale zakończyłeś go inaczej , zresztą bardzo fajnie co mi sie bardzo spodobało. cytując "ale może mit Iwaty to jedynie efekt ślepej wiary w japońską precyzje". Tego tez nie wiem. Dlatego z niecierpliwością będę wyczekiwał Twojego kolejnego podsumowania z pracy innym aero i w tym przypadku, jak wspomniałeś z Iwatą. Wiedzy nigdy za mało ;-)

Co do Infinity to wprawdzie nie używałem tego aerografu, ale miałem swego czasu ochotę go kupić, Z informacji jakie uzyskałem o nim, jest on najczęściej używany przez plastyków do malowania tuszami.
Możliwe że cos w tym jest, przeglądając net przed zakupem wśród bardzo pochlebnych recenzji wystawionych przez modelarzy natknąłem się na prawie drugie tyle wystawionych przez grafików ;-)

Czeka mnie jeszcze wiele pracy z opanowaniem i malowaniem , ale postaram się osiągnięte efekty przedstawić jak oczywiście będzie sie czym pochwalić

DrWycior pisze:Samo życie Smile. Pytałem się Was o psIwatę, orginalną Iwatę, Pasha a kupiłem w końcu coś takiego.
też bardzo ciekawy wybór i na dodatek bardzo uniwersalny. Był moim faworytem przed ukazaniem się Infinity. Cena za którą wyhaczyłeś tez bardzo przyzwoita. Mam nadzieje ze pochwalisz się nam jak to cacko się sprawuje , kiedy będziesz miał już w łapkach :D

-- -----------------------------------------------
Pozdrawiam
Andrzej
DrWycior
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 22:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DrWycior »

OK, na pewno napiszę jak się sprawuje, chociaż nie bardzo mam porównanie z innymi aerografami. Używałem tylko takich "zwykłych" z mieszaniem zewnętrznym (za 50zł :))
ODPOWIEDZ