*[Relacja/Samolot] Hawker HURRICANE MKI od AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

Witam.

Relacje dobiegła do końca, Hurricane jest już gotowy,więc nie pozostało mi nic jak zaprosić do oglądania galerii końcowej.
Jak już wcześniej pisałem z efektu końcowego jestem średnio zadowolony z uwagi na to,że była to trochę eksperymentalna budowa i nie do końca udana.
W modelu po raz pierwszy zastosowałem kilka technik modelarskich:
-zalewanie połączeń segmentów CA
-pokrycie całego płatowca również CA
-retusz powierzchniowy,czyli bardzo trudna technika suchego pędzla
-ślady okopceń wykonane suchymi pastelami
-efekt odprysków farby zrobiony metalizerem
-kilkakrotne lakierowanie lakierami(3 razy błysk 2 razy mat)

Wnioski jakie się nasuwają po ukończonej pracy:

-przy zalewaniu połączeń CA lepiej nanieść klej w szczelinę kilka razy(ja to robiłem cieniutkim drucikiem)a potem nadmiar szybko zetrzeć np:chusteczka - wtedy nie robią się trudne do zeszlifowania zgrubienia
-bardzo się przyłożyć do doboru koloru do retuszu bo to kluczowa sprawa jeżeli chodzi o efekt końcowy i ważne żeby odcień był minimalnie jaśniejszy bo po lakierowaniu lubi pociemnieć co widać w moim modelu
-NAJWAŻNIEJSZY WNIOSEK:nawet przy dobrze dobranym odcieniu farby do retuszu w świetle żarówki(żarowym) i tak widać różnicę,jest ona nie dostrzegalna tylko w świetle naturalnym

To by było na tyle jak coś sobie przypomnę to jeszcze dopiszę.


Rowin w podwoziu przerobiłem tylko kołpaki i dodałem troszkę we wnęce(chciałem ją pomalować na srebrno ale nie byłem do końca pewien czy to prawidłowy kolor,wiec zostało tak jak jest)

A teraz galeria:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia robione przy sztucznym świetle,jak będzie lepsza pogoda to zrobię przy naturalnym.

Na koniec mała sugestia dla wydawcy- Przydało by się wznowić to znakomite opracowanie.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Model wygląda niesamowicie, te wytłoczenia i cała reszta :shock: Moje gratulacje. Przepięknie Ci wyszedł ten samolot...

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Elegancki model, bardzo mi się podoba. Obyś tylko, co najmniej utrzymał prezentowany poziom w kolejnych modelach. Oczywiście nie obrażę się jak kolejne modele będą lepsze :)
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Bardzo ładny model. Świetnie Ci wyszło maskowanie łączeń segmentów na kadłubie. Jestem tylko ciekaw, jak to wygląda na żywo.
filcu21
Posty: 39
Rejestracja: sob mar 08 2008, 18:02
Lokalizacja: Głuchołazy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: filcu21 »

QN pisze:Bardzo ładny model. Świetnie Ci wyszło maskowanie łączeń segmentów na kadłubie. Jestem tylko ciekaw, jak to wygląda na żywo.
Jak się zmobilizuje to postaram się z nim przyjechac na następne Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych do Wrocławia-czyli za niecały rok,wtedy będzie można go zobaczyc na żywo
ODPOWIEDZ