Model na telewizor - czyli Px48

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Max
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 17 2008, 19:51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Max »

Zgadzam się w 100%
z ostatnim postem:
"uważam iż wiele modeli kartonowych jest bardziej realistycznych od tych najbardziej realistycznych wśród realistycznych .
Uwazam także że wykonanie realistycznego modelu kartonowego jest o niebo , ba o dwa albo trzy nieba , trudniejsze od innych . "

Chwilę wcześniej przeczytałem, że lustra w modelach kartonowych muszą być z kartonu, a co za tym idzie stożkowe. Jeśli dobrze rozumiem to napisałeś wcześniej, że karton nie daje się inaczej kształtować w reflektorach, a teraz piszesz że można z niego zrobić wszystko. Ale o gustach co z czego się nie dyskutuje, proszę więc zakończmy te dywagacje, ponieważ nie mają one żadnego sensu. Napisałem co i jak w moich odczuciach można by poprawić, jako sugestie(konstruktywną krytykę).
Jeszcze raz PODKREŚLAM, modele są piękne.

" ... Cóż nie zajmuję się modelami kartonowymi, a realistycznymi ... "
Zdanie wyrwane z kontekstu, realistycznymi, czyli nie koniecznie kartonowymi, co nie oznacza, że kartonowe nie mogą być realistyczne(patrz Ty2 Precyzyjny).
Dla mnie materiał jest środkiem, a nie celem.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Jeżeli czytam że wykonanie modelu kartonowego z kartonu to kwestia gustu a moje rozumienie modelarstwa kartonowego to dywagacje i mam ich zaprzestać to ... mam ostatnią prośbę .

Nie udzielaj w debiucie na Forum bzdurnych rad nazywając je w dodatku konstruktywną krytyką , pokaż próbkę swojego realistycznego modelarstwa i traktuj ją jako wizytówkę i sposób przywitania . Wtedy będziesz traktowany poważnie .

Wujek .
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

... a ja mam swój intymny mały świat... :lol:
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

I zawsze powód do uśmiechu.

Wujku "don't worry, be happy", jeszcze ci żyłka pęknie i co my bez ciebie poczniemy :)

Kierowniku, podziwiam twoje modele. Małego kierownika też :D

Napisz jak rozpędziłeś lokomotywę sklejania, bo wydajesz się nie do zatrzymania z tymi modelami.

Zazdroszczę skuteczności klejenia - nie wspominając już o projektowaniu...
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

To Ty nie wiesz lehcyfer, że Kierownik to stary "złodziej" :?: - kradnie czas. :lol: Sam mi się kiedyś przyznał :lol: Nie zdradził mi tylko, jak to robi - tajemnica zawodowa. Dlatego moje relacje tak się ślimaczą, jak muchy w nosie, albo jak flaki w oleju, albo jak ruski miesiąc, albo... :lol: :lol: :lol:...bo nijak czasu nie umię kraść. Mało tego nie potrafię go w ogóle znaleźć... :lol:

A Kierownik potrafi i dlatego tyle czasu ma na roboty modelarskie... :lol: I bardzo dobrze... :lol: :lol: :lol:

P.S.: Szkoda tylko, że Janek nie projektuje okrętów - bez zastanawiania bym skleił... :lol:
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

:lol: :lol: Edmundzie, próbowałem projektować kajak. Doszedłem jednak do wniosku, że lepiej prezentuje się balia z masztem ;-)
Co do czasu - trzeba koniecznie odnieść telewizor do utylizacji. Trzeba jeść proste dania - na przykład makaron z jajkiem. I tyle.
Mnie czasu wystarczyło w tym roku nawet na napisanie i wydanie książki (historycznej!). Druga na ukończeniu, kolejny model zresztą też ;-)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Obrazek

Bohater kreskówek Droopy dawał swojemu synowi podobną radę na odniesienie sukcesu. Cytuję:
Pamiętaj synu!
Wstrzemięźliwość płciowa i niskokaloryczna dieta czynią cuda...
:lol: ;-)
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

No ładnie- to ja się zastanawiam GDZIE JEST MÓJ CZAS a to Kierownik mi go "rąbnął".Na dodatek Edmund_Nita o tym wie od dawna i nic nie wspomina-współudział normalnie.W ramach rekompensaty, po modelu poproszę :D
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

OK Dżejdi, do świąt wstawię trzy. Jeden motórek znany z relacji i dwa, dla produkcji których Kierownik odpalił mi trochę czasu. Zbyt mało jednak, by wystarczyło jeszcze na relacje... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Herbatniku drogi, trochę rąbniętego Ci czasu podarowałem synowi ;-)
Jak go wykorzystał? Pobierz sobie samolocik Jak-17, RWD albo Albatrosa na świąteczny odpoczynek:

http://www.orlik-models.pl/download.html
ODPOWIEDZ