[Nowość] Kartonowy Arsenał 3-4/2008 - P38-G Lightning

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

[Nowość] Kartonowy Arsenał 3-4/2008 - P38-G Lightning

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Kartonowy Arsenał 3-4/2008 – P38-G Lightning
Mam GO- wczoraj otrzymałem paczkę. Warto było czekać. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Numer podwójny za 39 zł. O samej cenie nie dyskutuję. Jedni kupią, a inni nie (mają alternatywę z WAK-u). Okładka...nowością nie jest- można było się napatrzeć do woli na stronie wydawnictwa, jednak w rzeczywistości wrażenie jest jeszcze lepsze.
Generalnie moim zdaniem jest to model trudny, ale wart tego, aby mieć go w swojej kolekcji (2 lub 3D), ponieważ (pomijając wysoką jakość samego projektu) jest to tzw. maszyna z historią, ale o tym trochę niżej ;-)
W środku znalazłem 8 arkuszy z częściami, 6 arkuszy z rysunkami montażowymi, 4 arkusze z częściami szkieletu i z szablonami.
Instrukcja na stronę (radzę przeczytać przed klejeniem) i tzw. rys historyczny (też na stronę) dotyczący samej historii Lightninga i Rexa T. Barbera – pilota, który zestrzelił Betty w którym podróżował admirał Yamamoto. Zainteresowanych odsyłam do książki „Ostatni lot admirała Yamamoto”.
To, co szczególnie zwróciło moją uwagę, to oklejki przejść- kadłuby (trzy, a właściwie dwa i pół ;-))/skrzydło zaprojektowane tak, jak w oryginale (no prawie- wszak to karton ;-)- surówka do wglądu na stronie Hala) dwustronny druk niektórych elementów i zapas koloru (nareszcie! po „mesiaku” to już chyba drugi raz). W modelu będzie można zrobić wysuwane klapy.
Popatrzcie sobie na toczone działko i karabiny maszynowe (browningi-12,7mm)- lufa w lufę- niesamowite!
Obrazek
Na koniec zostawiłem sobie to, co kartoniarzy – standardowców poza samym projektem interesuje najbardziej, czyli kolory, a właściwie tylko szary na spodzie. Wydał mi się trochę za ciemny, ale...popatrzyłem na kolorowe zdjęcia w monografii AJ-Pressu, cz.1. str.102,100,99,98 i dla upewnienia się zadzwoniłem jeszcze do wydawcy, który tradycyjnie „podparłszy się” swoim wzornikiem rozwiał moje wątpliwości.
Teraz „paście oczy” i zwróćcie uwagę na zapowiedzi!

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek.
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek.
Obrazek, Obrazek, zapowiedź-> Obrazek
P.S.
aparat trochę przekłamuje kolory ;-/

--
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
JaK
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 10 2006, 17:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaK »

Zdravím.
Prosím vás, kde bych mohl tento model koupit i lasserowo vycietymi elementami, metalowymi lufami i plat kabinou?
Děkuji
Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

Możesz tu: www.halinski.com.pl

pozdrawiam,
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Kupiłem szkielet wycinany laserami-dotarł zaraz po Świętach - aż się zdziwiłem że tak szybko. Jak dla mnie - to dobry zakup. Już go zaimpregnowałem, stąd nieco ciemniejsza barwa tekturki (dopiero się suszy - dla porównania jeden arkusz nie został zaimpregnowany w całości). Nowy Rok rozpoczynam więc jak należy :D
Popatrzcie i oceńcie sobie, czy warto go kupić, czy też wykonać to we własnym zakresie. Ja, jako człek leniwy ;-) zdecydowałem się na zakup.
Obrazek
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
mancin
Posty: 39
Rejestracja: ndz wrz 21 2008, 12:28
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mancin »

Darek D. pisze:Już go zaimpregnowałem, stąd nieco ciemniejsza barwa tekturki (dopiero się suszy - dla porównania jeden arkusz nie został zaimpregnowany w całości).
Czym impregnujesz jeśli można wiedzieć?
Ukończone:
Obrazek
____________________________________________
Obrazek
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Lakier nitro + rozpuszczalnik nitro w proporcji 1:2 - to impregnacja "na Marcina Grygiela" - postanowiłem wypróbowac jego metodę.
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
ODPOWIEDZ