[Relacja] Powolna budowa DARU MŁODZIEŻY

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Borowski Rafał
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 01 2006, 15:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borowski Rafał »

Też tlę, że nie ma się czego bać. Jak jeszcze do tego będzie zastosowana pianka niskorozprężna to już na pewno wyjdzie dobrze. Powodzenia w budowie.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

jaxon1987 pisze:Hmmm... taka mała refleksja z mojej strony. Nie wydaje mi się aby piankowanie kadłuba było dobrym pomysłem gdyż wg mnie 2mm tekturka, którą użyłeś do podklejenia szkieletu nie jest zbyt wytrzymała a rozprężająca się pianka ma naprawdę sporą siłę i może zniszczyć Ci cały szkielet kadłuba.
Jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi, kto wykonywał już kadłuby tą metodą. pozdrawiam
Po raz kolejny zabieram głos w sprawie piankowania, dotychczas wykonałem dwa kompletne modele i jeden kadłub metodą piankowania która dokładnie opisałem w jednym z numerów Modelarstwa Okrętowego, a odnośniki do modeli są w mojej stopce. Jeśli chodzi o piankowanie szkieletów to naprawdę grubość użytego do budowy szkieletu materiału ma minimalne znaczenie; rozprężająca się pianka nie jest ograniczona w taki sposób by mogła zdeformować nam konstrukcję szkieletu lecz najważniejszym czynnikiem jest równomierne dawkowanie pianki i piankowanie od razu całego szkieletu - nie można dzielić tego na etapy. Na dowód tego że piankować możemy nawet małe kadłuby modeli wstawiam fotkę szkieletu Halnego w skali 1:100 wykonanego z tektury 0,5 mm już po obcięciu pianki; jak widać nic się nie zdeformowało
Obrazek
Awatar użytkownika
jaxon1987
Posty: 54
Rejestracja: śr paź 08 2008, 15:22
Lokalizacja: Sztum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaxon1987 »

A jednak się da, więc bolo-ok zwracam honor :) i dalej wiernie śledzę budowę :) A to że tekturowy szkielet też można piankować, może i jak kiedyś wykorzystam. Pozdrawiam i powodzenia życzę
Avia S-199, USS Los Angeles
ODPOWIEDZ