*[Relacja/Pojazd] "Ursus malutki"-mini relacja

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jeszcze niedawno mówiło się o czymś takim, że to dzieło polococtowca w kongsajzie ;-)
Teraz wiem, że to nie polococta - ale herbata daje taki power :lol:

Super!
Specjalnie dla tych, którzy będą się starali przynajmniej zbliżyć do takiego wykonania wyjaśnię tylko jeden szczegół:

zgrubienie na rurze wsporczej reflektorów, to w istocie miejsce jej dzielenia. Dwa kołnierze łączone śrubką i zawiasem z przodu. Kiedy traktora używano jako stacjonarnego napędu młocarni - prawy reflektor odkręcano właśnie z kawałkiem rury i łamano ją na zawiasie. Zdejmowano też osłonę koła zamachowego i zakładano na nie pas transmisyjny. Wtedy reflektor nie przeszkadzał.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Bajka :)
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Piękno i uroda modelarstwa w czystej postaci. Gratuluję wykonania.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Kolego, przyznaj się co Ty do tej herbaty dolewasz? Rewelacja normalnie!!!

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Herbaciany oto przykład, że małe też można zrobić pięknie. I choć nie ma tylu detali co w duzym parowozie, to jakością wykonania zwraca uwagę. Moje gratulacje. Szkoda tylko, że relacja taka krótka, bez zdradzania tajników "jak to się robi"...
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3281
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 104

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Piękny ursusik. Gratuluję.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Zdjęcia prezentowane w pełnym wymiarze i na dodatek jedno pod drugim zazwyczaj nie budzą mojego entuzjazmu.
Jednak muszę przyznać, że końcowa galeria spowodowała, że zmieniłem zdanie. W tym przypadku jest to forma idealna.
Powoli przewijając zdjęcia kółkiem myszki, czułem się jak na świetnym filmie, gdy zapada się w trans podczas oglądania.
Dopiero ostatnie zdjęcie i aplauz widowni przywołują człowieka do rzeczywistości.
Na szczęście projekcję można powtarzać bez końca :D
Gratuluję niesłychanie, niewyobrażalnie pięknego modelu i czekam na kolejny :tuptup:
Moje modele: archiwum
trzy grosze
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 04 2006, 17:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trzy grosze »

Prawda Syzyfie, że jak film?
Zresztą tytuł relacji delikatnie naprowadza na to, co się w niej dzieje.

Galeria wygląda jak casting do sequela "Aut" Pixara, co w wypadku Herbacianego nie dziwi.
Tyle, że tym razem to model "w granicach", więc machiny z tego okresu były po prostu sympatyczne bez charakteryzacji.

Piękna rzecz.
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 393
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Cudny model! :wooow: Dołączam się do gratulacji - Twoje modelarstwo, Herbaciany, jest naprawdę najwyższej próby.

Gratulacje także dla Kierownika - wszak bez Twojego projektu tego cudeńka pewnie by nie było. :spoko:

PS.
Może powinniście, Panowie, zawiązać spółkę i zacząć reaktywować dawną polską myśl techniczną, może nawet w skali 1:1 i niekoniecznie z kartonu? Coś mi się zdaje, że byłby to znakomity produkt eksportowy... ;-)
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Bardzo Dziękuję Wszystkim za "oglądalność"mojej relacji!
Muszę przyznać ,że ostatnio mam mało czasu na modelarstwo przez co relacje są skąpe w -szczegóły klejenia.
Grzegorz 75 napisał o konstrukcjach "dziwnych"dokładnie to samo co ja o nich sądzę,takie "brzydactwa" powstawały żeby ułatwić nam życie a teraz rdzewieją a po niektórych ślad już zaginął.
Kierowniku,Wydawcy-więcej "maszkar" i konstrukcji nietypowych:!:
Co do herbaty-to jak najbardziej pomaga i tak się dziwnie składa,że to mój główny trunek.Oczywiście z zagrychą koniecznie cukierniczą.Wlewać do niej najlepiej co komu pasuje:sok malinowy,gorzką żołądkową (na trawienie rzecz jasna i z racji ,że jest zima).Herbaty nie stawiamy obok kubka z wodą do czyszczenia pędzelków bo potem ciężko pozbyć się posmaku farby Pactra.
Wujku-kiedyś za czasów "rodzinnych wykopków u wujka"największą atrakcją była jazda ciągnikiem Niemieckiej produkcji z długim dziobem i silnikiem pod siedzeniem-niezapomniane wrażenia.Myślę ,że takim Ursusem też fajnie by się jeździło :D. Prawka nie mam ale przez cztery lata śmigałem Poldkiem bez wspomagania to chyba radę bym dał?
Precyzyjny-podejrzewam ,że gdybym wziął się za pojazd typu parowóz to z pięć lat trwało by klejenie.Jeszcze nie mój czas na durze modele.Mały model można dopracować skupiając się na jednym elemencie dłużej.Przyznam ,że w Ursusie jest troszkę niedociągnięć -co stanowi fakt ,że mogłem poskupiać się ale...
Wielkie dzięki -miłego oglądania.Próbowałem przestraszyć Ursusa i się nie wywrócił...te z Pixsara były jakieś głupsze
;-)

A teraz zapraszam na Herbatkęhttp://pl.youtube.com/watch?v=4fGCLIhF98c
ODPOWIEDZ