*[Relacja/Okręt] Kuter torpedowy "Szerszeń" MM 2/85

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Mozna tez polutowac- bo wcale nie jest to trudne, jezeli uzbroimy sie we wlasciwe narzedzia.
Wlasnie walczylem dzisiaj z barierkami na moim U-552- mona zobaczyc tu: http://u-552.blogspot.com/

Duzo trwalsze niz sklejanie. ;-)
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hejka

Przybyło kilka nowych detali: maszty pod banderę, kotwica, oszklenie nadbudówki, jakiś przyrząd za nadbudówką (w wycinance nr 24) oraz uplastyczniłem wyrzutnie torped o charakterystyczne skosy, próbując nadać im kształt zbliżony do oryginału.

Obrazek
Obrazek

Rzut na całość:

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hejka

Stałem się zakładnikiem własnej perfekcji...

Pomimo kryzysu, do stoczni dotarły profile... Stoczniowcy ochoczo zabrali się do ponownej pracy, podgwizdując Lili Marlene...

Grzesiu: dzięki za jakże łatwy, a w swej prostocie genialny pomysł. Teraz nie straszne mi już klejenie okrętów...

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hej

Masztowa telenowela ciąg dalszy.

Prace nad głównym masztem radaru dobiegają końca, wobec tego nie mogłem odmówić sobie pierwszej przymiarki:

Obrazek
Obrazek

Postanowiłem zrezygnować z X-ów w konstrukcji masztu, ponieważ jak na dłoni ukazałyby jego krzywiznę, a tego chciałbym uniknąć. W zasadzie to poległem, ponieważ nie udało mi się skleić go jeszcze lepiej niż jest teraz, ale zabrakło umiejętności. Zapomniało się, że kleje do plastyku działają szybko, ale przez jakiś jeszcze czas delikatnie pracują i to jest powodem pewnych krzywizn radaru. Trudno, następnym razem będzie lepiej. Pozostało dokończenie drugiego ucha i wklejenie belek poprzecznych a na końcu malowanie i ostateczne wklejenie w podstawy pokładu.

Jednocześnie utworzyłem nowy maszt bandery z dziobu okrętu. Stary uległ zahaczeniu i odklejeniu od pokładu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

Główny maszt radaru już na swoim miejscu.

Obrazek
Obrazek

Do następnego
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

No i gra gitara. Cieszę sie że zmieniłes ten maszt (dosłownie rzecz ujmując).
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
stary
Posty: 341
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Moim skromnym zdaniem ten maszt jest za dobry do tego modelu.
Już tłumaczę o co mi chodzi i jak ja to widzę. Cały urok tego modelu tkwi w jego prostocie co w połączeniu doskonałym wykonaniem tworzy niepowtarzalny urok starej wycinanki :)
Gdyby maszt był z kartonu zgrabnie by się uzupełniał z resztą a teraz?
Teraz jest tak trochę jakby z innej epoki. To tak jakby zamontować zestaw navi w Cadillacu Presleya ;-)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

A ja się bardzo cieszę z tego nowego masztu, moim zdaniem model tylko zyskał. Szkoda że nie zdążyłem w porę tu zajrzeć bo zasugerował bym Ci jednak danie jeśli nie X to przynajmniej pojedynczych ściągów takich / i takich \.
Twoje eksperymenty z profilami przekonują mnie, że warto się naprawdę nimi bliżej zainteresować.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Piterski: 5 postów powyżej masz odpowiedź, czemu nie pokusiłem się o X-sy.

Dopiero po pomalowaniu i ostatecznym zamocowaniu, sam pomyślałem, że nie jest źle, ale... mogłoby być lepiej. Słowa starego, tylko umacniają mnie w przekonaniu, że warto było się pokusić o jego wykonanie, ale polerki wymagają jeszcze paru godzin treningu, choć warte są tego. A, że maszt z innej epoki niż wycinanka, cóż... Doświadczenie, które zdobyłem, zaprocentuje w innych tego typu konstrukcjach :D
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Rafale czytałem i dlatego napisałem że zamiast stężeń krzyżowych można było dać poprzeczne pojedyncze. Być powinny dlatego, że taka konstrukcja to "mechanizm", który sam się złoży. Kto miał do czynienia z mechaniką budowli ten wie o czym mówię. Generalnie i tak mi się podoba.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ