[Relacja] USS Missouri GPM 13/2005

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Witam . Przedstawiam efekt końcowych zmagań z bryłą kadłuba . Część podwodna została potraktowana szpachlą akrylową do drewna i pomalowana (trzy warstwy farby i dwie szpachli ), skorygowałem także umiejscowienie stępek przechyłowych , wyglądają zdecydowanie lepiej . Wreszcie przyszedł czas na przyklejenie burt . Najtrudniejszym elementem jest rufa którą po uformowaniu skleiłem w całość i dopiero wtedy przykleiłem do kadłuba , podobnie postąpiłem z dziobem . A tak to teraz wszystko wygląda .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdrawiam Piotr .
Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Witam serdecznie po bardzo długiej przerwie . Korzystając zimą z większej ilości wolnego czasu , model wrócił do łask . Po usunięciu grubej warstwy konserwującego kurzu , okazało się że karton powoli zaczyna zmieniać kolor , szczególnie jest to widoczne na jasnoszarych fragmentach kamuflażu . Stan prac na dzień dzisiejszy przedstawiają załączone zdjęcia .


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cała nadbudówka nie jest sklejona w jedną całość , co zdecydowanie ułatwia mi montaż poszczególnych elementów . Jak dotychczas model nie sprawiał większych trudności , wszystko pasuje jak należy , no chyba że ja coś osobiście zawalę , ale to już inna bajka ...


pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

ooo Piotrze wróciłeś z relacją po 2 latach,osobiście mnie to cieszy bo bardzo fajnie Ci wychodzi ten model=)
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Awatar użytkownika
Orvar
Posty: 27
Rejestracja: czw mar 03 2005, 17:06
Lokalizacja: Czaniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orvar »

Witam serdecznie . Prace nieprzerwanie trwają , ale więcej czasu spędzam na drutowaniu niż na kształtowaniu materii papierowej , pokusiło mnie wykonać orynnowanie i okablowanie nadbudówek . Cały czas także coś poprawiam , bo niedociągnięć jest dużo , a wyglądać to jakoś przecież musi , np okleiłem wszystkie krawędzie pomostów kartonem z zamieszczonych w wycinance relingów - efekt o niebo lepszy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Piotr
Obrazek
ODPOWIEDZ