PROSZE O POMOC- VICTORY

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

PROSZE O POMOC- VICTORY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

Witajcie :)
Kupiłem na jednej z aukcji model Victory Revella http://www.auctiva.com/hostedimages/sho ... 0&format=0.
Wszystko by było piękne gdyby nie fakt że nie ma w nim pokładu głównego :(- totalna porażka. Czy ktoś z szanownych modelarzy ma ten model i czy byłby w stanie dorobić odlew pokładu lub w ostateczności skan kształtu 1:1 ....a ja już bym sobie podłubał w PCV.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
dj_etc
Posty: 44
Rejestracja: czw mar 31 2005, 21:48
Lokalizacja: Bray/Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dj_etc »

Zabieram się właśnie za ten model, dokładnie z tej samej edycji. Skanu nie dam rady zrobić, co najwyżej fotki. Chodzi ci o cześć oznaczoną numerem 2 czy 4?
W budowie: HMS Victory & FW 200 Condor
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

część nr 4-pokład główny. Brak tej części odebrał mi całą radość z zakupu tego modelu :( Fajnie by było gdybyś mógł wykonać skan tej części ponieważ bardzo zależy mi na kształcie, obrysie samego pokładu. Klepki jakoś natrasuje...... Pełnią szczęścia by było gdyby ktoś miał zrobioną forme i wspomógłby mnie tą częścią :idea: :idea: ;-)
Awatar użytkownika
dj_etc
Posty: 44
Rejestracja: czw mar 31 2005, 21:48
Lokalizacja: Bray/Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dj_etc »

Tak jak pisałem nie zeskanuje, mogę dać co najwyżej fotki.

Wrzuciłem je tu: http://www.djetc.webd.pl/victory/

Jak będziesz czegoś dokładniejszego potrzebował to pisz. Umieszczę kolejne zdjęcia w tym samym miejscu. Przyniosę jutro z pracy suwmiarkę to pomierzę dokładnie tą część, bo zwykłą miarką to ciężko:

To co zmierzyłem dziś

długość: 242mm
szerokość: 42mm przód, 46mm środek, 35mm tył
W budowie: HMS Victory & FW 200 Condor
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

OGROMNE DZIĘKI za szybką reakcje;) Twoje zdjęcia naprawdę są świetnie wykonane i oddają wiele szczegółów - myśle że dam rade wydłubać z PCV ten pokład. Będę wdzięczny jak pomierzysz mi te najważniejsze odległości......:) Tu >> link do zdjęcia z wymiarami które będą mi pomocne http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e06 ... 7a560.html Mam nadzieje ,że zdjęcia nie mają praw autorskich :lol: ;-) bo troche je zmieniłem jak widać:)
kezat
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 02 2005, 19:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kezat »

Witam,

Spróbuj może napisać do producenta (adres na stronie www.revell.com). Przed paru laty brakowało mi jednej części do Le Glorieux - tyle że od Heller'a - napisałem maila do producenta, opisałem w czym rzecz, podałem swój adres domowy. Nie dostałem co prawda odpowiedzi mailowej ale po 2 tygodniach była przesyłka z tą jedną cześcią.

Być może firma Revell zachowa się podobnie - moim zdaniem warto spróbować.

pozdrawiam,
MR
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Warto pisać...Kiedyś schrzaniłem dokumentnie kalkomanię od Batorego. Napisałem do Mirrage Hobby maila z prośbą o podratowanie. Też odpowiedzi w postaci maila nie dostałem, ale kalkomania z miłym liścikiem od miłej pani nadeszła. Obiecałem miłej pani fotki Batorego z dobrze nałożoną kalkomanią, a tu kurka wodna model jeszcze nie skończony. Kalkomanię dostałem jakieś cztery lata temu - wstyd jak sto karabinów. Znaczy się ja się wstydzę, żeby nie było wątpliwości. Ale pisać warto... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

oczywiście warto napisać do Revell-a co też uczynie...a póki co licze na kolege dj_etc i na jego dokładne pomiary. W koncu jesteśmy modelarzami* i źle by było jakbyśmy nie potrafili zwykłego pokładu odtworzyć


*Modelarzami jesteście Wy...a ja bierny ,wierny fan modelarstwa;) któremu sie wydaje , że da rade.
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

Ponawiam prośbę i odświerzam temat po części. niestety Revell nie odpisał a ja nadal pozostaje bez zwymiarowanego pokładu głównego do mojej Victorii. Będę naprawdę wdzięczny gdyby ktoś przed sklejeniem swojego modelu zwymiarował mi ten element zgodnie ze zdjęciem
Obrazek

Z góry dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ