[R] - Westland Lysander MkII - MM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

[R] - Westland Lysander MkII - MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Obrazek

Witam serdecznie. Właśnie rozpocząłem budowę Lysanderka. Kleiłem kiedyś kiedyś ten samolocik. Pamiętam, że kleiło się go całkiem przyjemnie i bezproblemowo.
Jak na razie powycinałem segmenty kadłuba oraz zamalowałem krawędzie czarnym pisakiem.
Obrazek

Aha mam pytanko: znalazłem w wikipedi info o karabinach sprzężonych z tyłu kabiny w Lysanderach a były nimi mianowicie Lewis kal. 7,69 mm - macie jakąś fotkę takiego karabinu bo chciałem zrobic troszkę lepszy niż ten w wycinance bo nie za bardzo mi się podobuje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 114
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Wyobraź sobie ;-) że z chęcią popatrzę co Tobie wyjdzie z tej wycinanki.
Co mnie wyszło możesz zobaczyć tutaj http://www.papermodels.pl/topics1/konku ... t=lysander .

Pozdrawiam :cool: .
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Witaj Ceva. A bardzo mi miło :).Przejrzałem Twoją relację. Piękny model i świetny opis wykonania. Dobrze że zrobiłeś reflektorki lądowania - też się nad ich wykonaniem zastanawiam.
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Heloł ewrybady :)
Relacji ciąg dalszy. W ramach tego jak wręgusie się kleją postanowiłem zrobić golenie podwozia głównego oraz trochę drobnicy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pomyślałem sobie, że wykonam makietę silnika więc zabrałem się za sklejenie segmentu nr 9 i tutaj pozbywamy sięwręgi W9, która w tym przypadku jest zbędna.
Obrazek
Zadowolony po sklejeniu segmentu nr 9 -
Obrazek
Znalazłem w czeluściach piwnicy farbkę w sprayu koloru szarego - będzie czym pomalować segment od środka - i pomalowałem :( - o naturo złośliwa
Obrazek
Co prawda karton ma dużą gramaturę wydaję się dość pancerny ale przed pomalowaniem mogłem go zabezpieczyć np. rozrzedzonym wikolem albo CA. Mam prośbę - czy ktoś z szanownej braci modelarskiej posiada element segmentu nr 9 z tym że moje wydanie ma jaśniejsze kolory - kiedyś pamiętam jak kleiłem Lysandera to trafił mi się w ciemniejszym malowaniu. Gdyby ktoś posiadał to prosiłbym o przesłane. Pozdrawiam. Jadę dalej.
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 114
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Mam drugiego niekompletnego Lysandera, ale niestety jest z ciemnej serii wydawniczej :( .
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Dzięki Cevuś zamierzam kupić 2 model. Mam zdjęcia silnika - znalazłem w necie - ale się nie przejmuję - wiem że 2gi wyjdzie jeszcze lepiej - nie martwię się tym - pamiętam jak pisałem pracę mgrską i miałem już 3/4 napisane i dysk HD sz...g trafił i musiałem pisać od początku - od razu widziałem że jest lepsza niż jej poprzedniczka i dostałem 5 haa. Także jestem dobrej myśli. A na razie ochłonę i poczekam na dostawęi będę kontunuował wątek. Pozdrawiam wszystkich oglądających. Do zobaczenia.
tonid

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tonid »

Wars wita Was 8].

To i ja się dołączę z fotkami swojego. Właśnie kończę. Ale ja się zdecydowałem swojego pomalować od zera.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. czy ktoś ma może pojęcie, jak była otwierana owiewka kabiny pilota w Lysanderze? Wydaje mi się, że składała się z trzech części [dwa boki i góra] i wszystkie trzy były zdejmowane. Chyba żadna część nie była na zawiasach. Czy ktoś ma może jakiekolwiek informacje na ten temat?
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Bardzo ciekawy pomysł na silnik. Widzę także że powygniatałeś linie na kadłubie. Efekt bardzo fajny. Super.
tonid

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tonid »

Pioterek pisze:Bardzo ciekawy pomysł na silnik. Widzę także że powygniatałeś linie na kadłubie. Efekt bardzo fajny. Super.
Dzięki 8]. Nie do końca jestem zadowolony z silnika jednak. Mogłem go zrobić dokładniej. To pierwszy model który zdecydowałem się samodzielnie malować i chyba będę to robił regularnie. Znacznie bardziej mi się efekt podoba. Linie ponacinałem, po pomalowaniu tak to właśnie wygląda. Niestety, nie wszystkie są tak dobrze widoczne jak te z ożebrowania, ale źle nie jest. Jak będzie gotowy to zrobię więcej zdjęć ze zbliżeniami.

Mam zamiar zrobić otwieraną kabinę strzelca [przesuwaną] i przednią, ale właśnie mam problem jak się otwiera przednia... Nie mogę nigdzie tego znaleźć!

Dodam, że moim zdaniem najtrudniejszy etap to zamontowanie skrzydeł. A najcięższy do wymodelowania element to owiewki kół (zresztą moim zdaniem źle są w modelu zrobione: w samolocie nie wystawały tak mocno do przodu). Reszta jest w miarę prosta. Co do skrzydeł, zastosowałem sposób podejrzany u kogoś innego, czyli jednak tę środkową część kabiny przeciąłem na 3 części. Nie wyobrażam sobie jednak zamontowania tego inaczej. Aha i radzę w skrzydła wprowadzić rurki i dopiero w nie druty! Inaczej potem *naprawdę* trudno trafić w dziurki w tych środkowych wręgach skrzydeł...

PS. jestem tu nowy i jeśli nie powinienem był się "wciskać w czyjąś relację" ze swoimi zdjęciami, to przepraszam, nie znam jeszcze obowiązujących zasad...

PS2. Polecam przejrzeć:
Wątek na forum anglojęzycznym, sporo użytecznych fotek.
Wątek na forum niemieckim. Rewelacyjne wykonanie tego modelu.
Pioterek
Posty: 148
Rejestracja: czw kwie 10 2008, 9:29
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pioterek »

Mnie tam to nie przeszkadza, po to jest forum żeby można przy okazji relacji porozmawiać i pokazać co się zrobiło. Zawsze można podpatrzeć fajne pomysły u kogoś i zastosować u siebie.
ODPOWIEDZ