*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Właśnie i wreszcie postawiłem "cwaniaka" na wszystkich kołach i zmontowałem po jednej stronie układ napędowy. Przerobiłem troszeczkę w stosunku do wycinanki i jakoś wyszło. Wszystko działa jak należy, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Elementy układu hamulcowego zostały przed chwilą domalowane, więc wyglądają niezbyt atrakcyjnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następne wejście po dokończeniu układu napędowego.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam

Zgodnie z zapowiedzią, skończyłem już układ napędowy. Mam nadzieję, że uda Wam się odtworzyć ten film.

Obrazek

Wszystko działa jak należy. Opory toczenia nie są zbyt duże. Dodam jeszcze, że cały mechanizm nie jest smarowany. Jedyny smar to grafit z metalizera.

CDN
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

niki68 - wygląda naprawde super - choc powiem ci jedno - tez mialem ruchomy układ w Pm2 prez chwile dopóki nie zaczął sie sćierać metalizer po jeździe po szynach.
Ale trzymaj tak dalej - teraz przydałby się jeszcze jakis pożądny generator dymu :)
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Awatar użytkownika
kek
Posty: 87
Rejestracja: wt gru 02 2008, 23:30
Lokalizacja: Nowa Sól

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kek »

Dla mnie rewelacja. Gdy jeszcze dojdzie kocioł i szyny zamiast dywanu, nie będzie można odróżnić od oryginału. Masz człowieku cierpliwość...


Jeśli ktoś będzie miał kłopoty z otwarciem filmu, niech zainstaluje sobie FLVPlayera.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam

Kek

Fakt brakuje kilku rzeczy :D

Maverick33

Wiesz, ten ruchomy układ to tylko taki kaprys. Zrobiłem to pierwszy i ostatni raz, żeby się przekonać czy potrafię. Jak powiedział kolega Precyzyjny, jeździł tym nie będę. Chciałem uatrakcyjnić ten model, skoro nie mam możliwości zbudowania repliki. Z drugiej strony to też jakieś doświadczenie. Dodam jeszcze, że na chwilę obecną suwak jest nieruchomy, ale będzie to działało jak należy.
Ten dym to fajny pomysł .... prędzej zadymi mi czacha od tego modelu :D

Heinrich Kosmala

W ferworze walki z układem napędowym zapomniałem podziękować Ci za zdjęcia. Oczywiście, że udostępnię je na forum. Może ktoś jeszcze je wykorzysta.


Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2184
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Cieszę się, że zdjęcia pogą się przydać, po to mamy przecież forum.
Co do napędu (plik otworzył się bez problemów), to mnie to się też (bardzo) podoba. Ponieważ jeszcze o niczym nie relacjonuję, nie odważam się pisać, że też tak zrobię (ale chyba tak będzie), mam zamiar gdzieś za półtora miesiąca wystartować. Na razie kibicuję z pasją, sprawia mi rzeczywiście dużo radochy.
Dalej tak trzymać!
Serdeczne pozdrowienia.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 132
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witam!
Śledzę twoją relację z uwagą i jak każdy jestem pod ogromnym wrażeniem. I mam nadzieję ,że będzie więcej takich kaprysów, bo to dzięki nim powstają wspaniałe modele.
Zdrówko!
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Śledzę relację z uwagą i podoba mi się Twoja praca. Model wygląda świetnie. Przyczepiłbym się tylko do sposobu brudzenia pomostów i silników, wyglada to trochę sztucznie, brakuje mi jakiejś lekkości, naturalności jaka jest np. w wykonanym krzyżulcu i haku sprzęgu.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam

Dziękuję za uznanie i rzeczowe uwagi. Pomosty i silniki to oczywiście jeszcze nie stan ostateczny. To tylko sucha pastela. Pomosty zostaną przetarte ołówkiem i doprawione jak należy. Dodatkowo zdjęcia przerysowują efekt rdzewienia. Na silniki nałożyłem celowo więcej pigmentu bo wiem, że w trakcie prac zdecydowana część odpadnie, brakuje jeszcze oleju, smarów itp. co będzie jeszcze zrobione.


Serdecznie pozdrawiam i czekam na zakończenie przeprowadzki. Jeżeli wyrobię się z Od2, to pewnie razem ruszymy z budową kolejnych parowozów. Mój następny to Px48, ale tym razem mam zamiar pokusić się o odwzorowanie konkretnego parowozu. Na Od2 potrzebuję jeszcze kilka miesięcy, bo zabawa się dopiero zacznie przy wnętrzu budki.

Rutek63

Wybacz zwłokę z nitami. Poprawię się.


Serdecznie pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Kompletnie się nie znam na parowozach, kolejkach itp. - jak dla mnie to mistrzostwo świata to, co robicie Niki i Precyzyjny. Twój filmik, Niki, rozłożył mnie na łopatki, świetna sprawa taki jeżdżący model.
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ