Relacja - Peugeot 206 wrc '03

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

Wracając do otwartych drzwi - poszpachlowane i częściowo gotowe, pozostały do usunięcia tylko drobne nierówności:

Obrazek

Obrazek

a także deska rozdzielcza i kolumna kierownicy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

następnie klatka bezpieczeństwa (na koniec jeszcze skrócona) oraz zbiornik paliwa:

Obrazek

Obrazek

i pierwsze przymiarki z nadwoziem:

Obrazek
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

Po spasowaniu całego nadwozia przyszła kolej na pomalowanie nadwozia TS-49, jednak zgodnie z moimi obawami nie poszło mi tak łatwo...

Obrazek

jak widać lakier miał ładny połysk i wszystko niby wyglądało ok gdyby nie pojawienie się bąbli powietrza na przodzie oraz na spoilerze...

Obrazek

Obrazek

domyślam się jedynie, że było to spowodowane zbyt dużą dawką lakieru w tych miejscach, do tego podczas malowania była dość niska temperatura mimo, że do suszenia specjalnie "wygrzewałem" pokój...
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

Jak widać nie wyglądało to za dobrze więc postanowiłem te miejsca przeszlifować i pomalować na nowo. Takie poprawki nie należą do najłatwieszych a do tego biorąc pod uwagę uciekający czas, następnym razem nie mogło być mowy o błędach ponieważ nie mogłem sobie pozwolić na jakiekolwiek dalsze opóźnienia...

Podczas kolejnego lakierowania miałem więcej szczęścia, ponieważ tym razem lakier bardzo ładnie się nałożył, w dodatku wyszło słońce i dzięki temu mogłem przez kilka godzin wygrzewać malowane elementy w naturalnym świetle...

Obrazek

Obrazek
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

Po pomalowaniu i wysuszeniu nadwozia prace potoczyły się już bardzo szybko.

W międzyczasie zostało poskładane wnętrze modelu z wydaje mi się dużą ilością detali, poczynając od pasów bezpieczeństwa, mocowań foteli, hamulcu ręcznym, pedaliery oraz lewarka zmiany biegów a kończąc na np. telefonie komórkowym oraz wkrętarce do kół w bagażniku, większość części oczywiście na bazie elementów fototrawionych Studio 27.

niestety poniżej jedno z niewielu zrobionych zdjęć wnętrza modelu:

Obrazek

Dużo pracy należało włożyć do odpowiedniego dopasowanie szyby przedniej oraz bocznych uważając oczywiście by żadnej z nich nie zarysować.

Kilku części jak już wspomniałem brakowało, m.in. obwódki loga pod maską, co zauważyłem dopiero...ostatniego dnia, dlatego też kilka elementów musiałem wykonać "po swojemu".
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

Na koniec wykończeniówka czyli malowanie uszczelek, plastików na nadwoziu oraz linii podziału blach.

Bardzo fajnie można też zrobić trzecie światło stopu i światło przeciwmgielne poprzez użycie blaszek z Renaissance oraz pomalowanie ich na odpowiedni kolor.

Generalnie budowa modelu pochłonęła ok 1,5 miesiąca czasu i osobiście jestem zadowolony z efektów, szczególnie, że mogłem sprawić nim radość bliskiej mi osobie...

Zdjęcia końcowe modelu (wiem, że nie są najlepszej jakości) przedstawiam poniżej i proszę o wszelkie komentarze!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :)
Ładny model, szczególnie podoba mi się kolor lakieru. Niektóre podrasowane samochodziki wyglądają dużo lepiej niż takie proste klepane przez fabrykę. Taki właśnie jest Twój Peugeot, bardzo mi się podoba, do tego w sumie to moja branża :haha:
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
slk
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 09 2004, 19:23
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slk »

mam pytanko...:
czym i jak można ładnie wyciąć drzwi?
właśnie mam pomysł coby przerobić troszkę autko, a nie chce go za bardzo popsuć ;)
Awatar użytkownika
SWRT
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 09 2005, 20:57
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SWRT »

To nic trudnego, generalnie wystarczy ostra żyletka, czasami skalpel i trochę cierpliwości. Polecam wycinanie elementów a nasępnie ich wykorzystanie zamiast drogich elementów żywicznych, z tym, że wiąże się to ze szpachlowaniem i rzeźbieniem...
Niech egzergia będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ładne autko tylko antenki trochę koślawo Ci wyszły.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ