[KONIEC] Smit Rotterdam 1:83

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zamiast tych czarnych koralików, zacisnąłbym śrucinkę wędkarską coby zwis był pionowy...

Poza tym :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Edmundzie, w pozycji w której dźwigi będą umocowane na holowniku "zwisy są prostopadle do pokładu, sztywna nić powoduje że po uniesieniu ramienia nitki układają się pod kątem.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Nie o to mi Tomku chodziło - na lince wisi hak i ciężarek, a linka łukowata jakaś... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Łukowata jest bo zaimpregnowana glutem, w normalnej (spoczynkowej) pozycji dźwigu wisi pionowo, na potrzeby fotki ramiona umieściłem pod różnymi kątami to i zwisy takie krzywe ;)
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Pięknie to wychodzi :)
Mam pytanko czy kolorki to już tak zostaną czy to podkłady są ? Bo widzę ze wszystko psikasz matem . A z sam mam dylemat czy holowniki nie sa czasem malowane połyskiem ???. W prawdzie po pewnym czasie użytkowanie jest już to mat… więc ja raczej w swoim pływadle pewnie wszystko pomaluje pól matem lecz sam mam dylemat;/. Można i matem a na końcu bezbarwnym lakiem pół matem ale szkoda czasu :P
Pozdrawiam i dopinguje w dalszej budowie :)
pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Wszystko zależy :cool: . Malując model farbami błyszczącymi tenże będzie świecił się jak psu torba zapowietrzona . Wygląda to obleśnie i nienaturalnie , nie ważne czy oryginał jest błyszczący czy mniej błyszczący . Powinno się malować conajmniej półmatem . Ale ! Jest ale takie , że jeżeli zamierzasz kłaść na model kalkomanie na powierzchni półmatowej czy matowej , film kalki będzie szpetnie prześwitywał - będzie widoczny , zepsuje cały efekt . W takim wypadku trzeba trzasnąć model bądź jego części na błyszcząco , położyć kalki i wtedy pstryknąć całośc bezbarwnym matem , albo półmatem . Film wtedy prawie znika , aczkolwiek jest dostrzegalny . Jeżeli wykonasz napisy inną techniką - szablony do malowania , bądź na ten przykład metodę którą ja zostosowałem u siebie , problem odpada i trzaskasz model od razu na matowo lub ppółmatowo .
Awatar użytkownika
Rotation
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 31 2004, 19:24
Lokalizacja: Ruda Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rotation »

Wiem Grzesiu :) już pisaliśmy na ten temat. Ja po analizie doszłem do wniosku, że napisy rypne z szablonu mam ich malutko wiec po co bawic się jeszcze jednym malowaniem, od razu pól matem walne wszystko :). A nie robiąc off topa to pytałem się Tomka jak on będzie to rozwiązywał
Pozdro
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Nigdy nie podobały mi się błyszczące modele i dlatego mat a nie połysk, jeśli chodzi o napisy to będą malowane przy wykorzystaniu szablonów a na koniec całość psiknięta lakierem - oczywiście matowym.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jeżeli chodzi o błyszczenie, popieram Tomka. Przez ostatni tydzień naoglądałem się różnych pływadeł - nowszych, starszych - żadne nie błyszczało. Mało tego, żadne nie nosiło śladów, że kiedykolwiek błyszczało. Natomiast półmacik, owszem, owszem...

I mały pozatemacik: Tomku, jesteś bliżej koryta, możesz poinformować w jakim terminie odbędzie się tegoroczny konkurs w Goleniowie...?
Jestem mocno zainteresowany... ;-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Edmund_Nita pisze:I mały pozatemacik: Tomku, jesteś bliżej koryta, możesz poinformować w jakim terminie odbędzie się tegoroczny konkurs w Goleniowie...?
Jestem mocno zainteresowany... ;-)
Na dzień dzisiejszy nie mam zielonego pojęcia o terminie konkursu.
ODPOWIEDZ