[Nowość] HMS HOOD MM 10-11-12/2007

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Zgrywus
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 10 2006, 23:44
Lokalizacja: Okolice Zamościa

[Nowość] HMS HOOD MM 10-11-12/2007

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zgrywus »

Obrazek


KRĄŻOWNIK LINIOWY
HMS "HOOD" już w sprzedaży w kioskach z prasą

Model opracował - Zbigniew Sałapa
Model w skali - 1:300
Cena modelu - 32,00 PLN

ŹRÓDŁO
Ostatnio zmieniony śr cze 10 2009, 17:33 przez Zgrywus, łącznie zmieniany 1 raz.
Polak
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

Zaczynam sie powoli dziwić ,że takie wydawnictwo jeszcze istnieje. Niestety w większości modele z MM są to odgrzewane stare kotlety . Co prawda polepszyła się odrobine jakość...ale daleko do normalności. Zastanawia mnie też sposób numeracji. kiedyś wychodził model w jednym wydaniu...czasami był tylko podwójny numer....dziś wychodzi cieniutki(pod względem ilości arkuszy) model jako trzymiesięczne wydanie i na dokładkę z 2007r.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Hiei, F-16, Chi-He, Hood to chyba nie odgrzewane kotlety? ;-) Co do numeracji to się zgodzę - nie widzę jej sensu w takiej formie w jakiej istnieje - jeśli jest to 3 numer wydany w tym roku to niech będzie 3/2009. Choć z drugiej strony ktoś zauważył, że rok 2007 to 50'cio lecie MM - może chcą zamknąć ten rok, aby ładnie wyglądało a potem pójdzie już "normalniej"?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Czy ktoś zaglądał już do środka, jakieś fotki :?:
Jak z poziomem opracowania, bo cena jest dość wysoka jak na to wydawnictwo ... i skalę modelu :!:
Awatar użytkownika
Zgrywus
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 10 2006, 23:44
Lokalizacja: Okolice Zamościa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zgrywus »

jaca_w2 napisał:
Zaczynam sie powoli dziwić ,że takie wydawnictwo jeszcze istnieje. Niestety w większości modele z MM są to odgrzewane stare kotlety
Odgrzewany kotlet, ? Gdzie MM odgrzewa to ok, ale jeżeli wydaje nowy model to jak dla mnie takie stwierdzenie jest tylko powtarzaniem utartej przez innych modelarzy opinii, że MM tylko odgrzewa tematy. A po drugie czy ty widziałeś ten model??
Polak
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Model do kolportazu podobno trafi dopiero w piatek.
Awatar użytkownika
jaca_w2
Posty: 71
Rejestracja: czw gru 27 2007, 17:59
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca_w2 »

Rozumiem oburzenie wielbicieli MM ale jest to moja opinia i wyrażam ją na podstawie ogólnych doświadczeń z MM. I tak dla przykładu kilka kotletów-Hood był jednym z czterech (i jedynym ukończonym ) krążownikiem liniowym z tej serii...a wraz z nim na stoczni był "Rodney", "Howe" i "Anson". Rodney-a MM wydawał już trzykrotnie w '70, '76 i w '91. Kolejny to Victory...piękna sylwetka ale wydawany w '77,'86 i '05 . Łosia również wydawał już trzykrotnie, Essex też sie powtórzył , Błyskawica, Iskra , Orzeł i Hurricane....itd. I tu ciekawostka...Rudego odgrzewali już pięć razy :-?
Do roku 2003 żaden numer nie został wydany jako potrójne wydanie. Oczywiście były zawsze opóźnienia z tego co pamiętam ...no ale żeby aż takie ?? :( Niestety od roku 2003 co najmniej dwa wydania w roku są wydaniami trzymiesięcznymi a i tak MM nie dogania bieżącej daty. Dwukrotnie MM już wydał Victory jako wydanie podwójne a tu nagle wydaje trzymiesięczny numer :(
Co mnie cieszy to fakt że od czasu do czasu zostanie wydane coś nowego i tu sie zgodze ,że nie wszystkie numery sie powtarzają. Co prawda nie jestem czynnym forumowiczem ale jak patrze na kolegów i znajomych z działu "tu projektuję i wykonuję " to marzy mi sie kupienie takich modeli własnie dopieszczonych , wypasionych i dokładnie wykonanych .
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 05 2008, 7:55
Lokalizacja: Żarki Letnisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bizon »

Każde wydawnictwo odgrzewa kotlety nawet wydawnictwo "halińki" wznawia tematy. Ja bym rozumiał wydawać ten samo model co 2 lata to można nazwać "odgrzewany", ale podane przez ciebie przykłady okres wydawniczy dzieli 5-10 lat, nie dość tez że często problem dostać model w dobrym stanie. Wiec nie rozumiem narzekań.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Koledzy, jest to temat dotyczący zapowiedzi konkretnego modelu i tylko o nim proszę tutaj dyskutować, żale na temat sensowności wznawiania modeli wylewajcie sobie na PW lub bezpośrednio do wydawcy. Wszystkie wpisy dotyczące czegoś innego niż tego konkretnie numeru MM będą kasowane.
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

I tak kupi kto chce.........
ODPOWIEDZ