[RELACJA] Krążownik liniowy HMS HOOD 1:300 MM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Model postanowiłem szpachlować gdyż nie było jakiś oznak po lekkim szpachlowaniu iż szpachla zaczyna pękać, przy sarze też szpachlowałem po dwóch dniach i po roku nic nie pękało. Ale model po wstępnym szpachlowaniu i wyszlifowaniu teraz leżakuje przynajmniej do poniedziałku kiedy zakupię szpachlówkę samochodową. A tym czasem zacząłem sklejać inne elementy modelu.

Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Wczoraj postanowiłem zacząć sklejać sobie nadbudówkę , prace zacząłem od pomostu "C" i trzeba przyznać że na razie wszystko pięknie pasuje, jednak mam małe wątpliwości do jakości papieru :? Papier przy małych elementach po prostu się rozwarstwia i pęka na zgięciach :( dlatego postanowiłem malować cały model (oprócz pokładów) Sklejenie niektórych elementów ze względu na wielkość nie będzie chyba możliwe.
Obrazek
Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Prace nad nadbudówką trwają po skończonych pomostach "C" - "D" teraz prace przenoszą się na pomost "E" (w pomostach C,D brakuje jeszcze drobnych elementów, które będą przyklejone w późniejszym czasie).
Obrazek
Obrazek
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
jurek.w
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 25 2009, 16:04
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek.w »

Życze powodzenia. Sam przymierzam się do tego modelu ale pewnie dopiero z nadejściem jesiennych deszczów i chłodów. Na razie ,,pracuję" mad tym koncepcyjnie ogladając plany w Małym Modelarzu i interesuje mnie jedna rzecz. Jak zamierzasz rozwiązać przejście pomiędzy częscią denną/podwodną a nawodną w środkowej częsci kadłuba. Z rozrysowanych wręg wynika, że jest tam uskok około 2 mm. Ogladałęm zdjęcia z wodowania Hooda w nr 6 Morza statki i okręty i ten uskok jest tam bardzo dobrze widoczny. byc może później został zniwelowany pancerzem burtowym, ale mam wątpliwości co do sposobu rozwiąznia tego elementu kadłuba. Ciekaw jestem opinii Ciebie i innych kolegów. Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jurku tu masz relację, która powinna Ci dać odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
jurek.w
Posty: 45
Rejestracja: śr mar 25 2009, 16:04
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek.w »

Dziękuję. Zajrzałem i rzeczywiście jest tam to co mnie interesowało. Na pewno przyda mi sie kiedy będę męczył się ze swoim Hood'em. Bardzo ciekawa relacja z budowy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ