[RELACJA/OD PODSTAW] POLSKI MOTOCYKL SHL 125 M04

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Mysiek
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 28 2009, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

[RELACJA/OD PODSTAW] POLSKI MOTOCYKL SHL 125 M04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mysiek »

Witam! Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to na wstępie chciałbym się przedstawić. Mam na imię Michał, lat 27, mieszkam we Wrocławiu. Modelarstwem "aktywnie" zajmowałem się kopę lat temu... były to modele plastikowe (Łosie, RWD, Iskry z firmy PLASTYK) i modele kartonowe z MM. Jakoś tak się działo, że plastikowe lepiej mi wychodziły niż kartonówki... To było dawno, jeszcze w podstawówce, potem moje modelarstwo ograniczało się do comiesięcznego dokonywania zakupu Modelarza. Ale i tego nadszedł kres wraz z obniżeniem się poziomu tego czasopisma. W międzyczasie zachorowałem na nieuleczalną chorobę - stałem się fanatykiem zabytkowych motocykli i aut. Ponieważ mój statut (i rodzinka swego czasu) nie pozwala mi na zakup jakiegoś weterana, postanowiłem posiąść choć namiastkę prawdziwego zabytkowego motocykla tj. jego model :). Pomysł zbudowania modelu od podstaw chodził mi po głowie już od dawna, ale jakoś tak nie mogłem zacząć go realizować. Mam nadzieję, że upublicznienie się na tym forum zmobilizuje mnie do pracy :). To tyle na wstępie.
Teraz trochę o modelu - model buduję od podstaw, skala 1/6, maksimum odwzorowania.
Dlaczego SHL 125? Bo to jeden z piękniejszych polskich motocykli, jest nie skomplikowania w budowie (sztywny tył, przód na trapezie).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na czym się opieram - instrukcja obsługi, katalog części zamiennych, tysiące zdjęć (głównie z aukcji Allegro, trochę z prywatnych stron internetowych, część zdjęć zrobiłem osobiście na Oldtimerbazarach we Wrocławiu), wymiary dokonane na oryginalnych motocyklach. Model planuję wykonać głównie z metalu. Niestety, z miejsca pragnę przeprosić za to, że na pewno będą dłuższe przerwy w relacji (wiadomo - dom, praca, rodzinka...) ale obiecuję, że postaram się zrehabilitować poziomem mojego modelu. Pozdrawiam wszystkich!
JEŚLI ŻYCIE CI ZBRZYDŁO A ŚWIAT STAŁ SIĘ PIEKŁEM, WSADŹ GŁOWĘ DO KIBLA I PIE...LNIJ SIĘ DEKLEM!!!
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Super :spoko:

To jest "relacja" czy "zapowiedź relacji " ?
rado
Posty: 149
Rejestracja: czw lip 15 2004, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RELACJA/OD PODSTAW] POLSKI MOTOCYKL SHL 125 M04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rado »

Mysiek pisze:JEŚLI ŻYCIE CI ZBRZYDŁO A ŚWIAT STAŁ SIĘ PIEKŁEM, WSADŹ GŁOWĘ DO KIBLA I PIE...LNIJ SIĘ DEKLEM!!!
Jeśli model się nie uda, przynajmniej będziesz wiedział co zrobić. :roll:
Awatar użytkownika
Marudek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 04 2007, 9:47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marudek »

Witaj!

Świetnie trafiłeś! Jest tu kilku miłośników motocykli, którzy z pewnością będąmogli coś czasem doradzić. Dariusz Beck mógłby najwięcej pomóc, bo ma ogromne doświadczenie w budowie dużych, metalowych modeli motocykli. Kliknij tu żeby zobaczyć jego dzieła.
Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 02 2005, 9:15
Lokalizacja: białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biper »

o żesz Ty
to nie fair ! :D
ubiegłeś mnie
shlke miałem robić po komarku
jak potrzeba będzie Ci jakich kol wiek wymiarów ,wal do mnie
mój sąsiad niedaleko ma pięknie odnowioną

może moje modele nie są naj śliczniejsze,
ale z każdym się staram aby lepiej wychodziły
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zapisuje sobie te relacje do ulubionych, i mam nadzieję że nie padnie pomysł, jak kilka moich projektow
Mysiek
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 28 2009, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mysiek »

Niestety ostatnio nie miałem czasu aby ruszyć Elke (skoncentrowany byłem na mojej 2 tygodniowej córeczce :D) i jedyne co udało mi się zrobić w tym projekcie to wzbogacić mój park maszynowy o takie cudeńko:
Obrazek

Jest to "Nożna kuźnia polowa", dostałem ją od kuzyna, oczywiście zamiast nożnego napędu, została ona wyposażona w napęd elektryczny. W przyszły tygodniu mam zamiar ją odpalić i się zacznie ;).
Jako że jutro niedziela i do tego wolna, mam zamiar opracować na zicher rysunki ramy a w szczególności główki ramy (element ten, tak jak w oryginale mam zamiar odlać z metalu).
Biper - pewnie że skorzystam z twojej pomocy albowiem brakuje mi kilku wymiarów SHL'ki. Podaj mi maila to wyślę ci rysunki na których zaznaczę o jakie dane metryczne mi chodzi.
Pozdrawiam Wszystkich!
JEŚLI ŻYCIE CI ZBRZYDŁO A ŚWIAT STAŁ SIĘ PIEKŁEM, WSADŹ GŁOWĘ DO KIBLA I PIE...LNIJ SIĘ DEKLEM!!!
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Ja ponowię swoje pytanie . To jest pytanie numer jeden . Czy to jest relacja z budowy modelu od podstaw ? Nie wiem , może ostatnio jest jakieś powietrze morowe , albo i co innego , ale .... Nie żebym się czepiał . Masz Mysiku 27 lat , pięknie się przedstawiłeś , oznajmiłeś światu , że ZAMIERZASZ ( moje ulubione słowo ) budować model od podstaw motocykla itp . Myślałem , że go budujesz , skoro założyłeś wątek warsztatowy . Mamy tu coś takiego , bardzo Ciebie proszę , zapoznaj się z tym :

viewtopic.php?t=9798&start=0

Punkt trzeci autorstwa Łukasza - konkretnie o tym mówię .

W między czasie kolega Biper wstawił zdjęcia swojego modeliku co bardzo cieszy , choć myślę , że Twojego powinny pojawić się pierwsze .

Następnie po pięciu dniach od tej zapowiedzi , bo nie relacji, jak już widzimy .... wstawiłeś .... zdjęcie jakiejś ........... kużni wyglądającej jak krajzega czy innego wynalzku na tle poukładanego drewna . Czy mógłbyś mi odpowiedzieć w jakim celu ? To jest pytanie numer dwa . Proszę , odpowiedz mi , bo się zastanawiam , czy to ze mną jest coś nie tak ? Czy ja jakoś inaczej rozumuję ? Czy o co cho ?

Zapewne kliknąłeś w wątek kolegi Marudka .Pytanie numerek trzy : Powiedz mi Mysiku , co w nim widzisz . Jakie są tam obrazki ? Albo poszukaj wątków naszego przesympatycznego kolegi Edmunda Nity . I powiedz mi również , analogicznie , co w nich widzisz ? A wątkach Dariusza Becka ? .... :cool: Czy widzisz tam różne różności , pstryki patyki , halabardy nożyki , jednym słowem wszystko inne , z wyjątkiem zdjęć z warsztatu ?

Coś w tej drugiej części Twojego podpisu jednak jest ....
Mysiek
Posty: 14
Rejestracja: ndz cze 28 2009, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mysiek »

Niestety muszę się z tobą zgodzić Grzegorzu75 :(. Z wątku, który miał być relacją budowy modelu, stała się zapowiedź relacji... Przykro mi z tego powodu, chciałbym przeprosić osoby które się zawiodły na tym poście. Obiecuję, że jeśli do końca tygodnia sytuacja nie zmieni się, post zostanie przeze mnie usunięty - następny wpis wykonam dopiero, gdy będę miał się czym pochwalić.
Pozdrawiam!
JEŚLI ŻYCIE CI ZBRZYDŁO A ŚWIAT STAŁ SIĘ PIEKŁEM, WSADŹ GŁOWĘ DO KIBLA I PIE...LNIJ SIĘ DEKLEM!!!
ODPOWIEDZ