*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

No no Niki nie bądź taki skromny model wychodzi Ci "zajebjaszczo" i tyle -co tu gadać pochwała się należy i już.
A Precyzyjny to fakt liga mistrzów , górna półka , niezaprzeczalny autorytet i guru dla wielu i za pewne dzięki jego relacjom niejeden sklejacz podciągnął się zdecydowanie w fachu sklejacza i tematykę na kolejową zmienił.
Tak trzymać . A w przerwie budowy samych udanych brań życzę.
Awatar użytkownika
jjb89
Posty: 84
Rejestracja: wt maja 06 2008, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jjb89 »

Dzięki za pochwałę, bo zdanie ludzi klejących na takim poziomie jak Ty, naprawdę jest dla mnie cenne.

Ok, a co do modelu, to chociaż nic nie komentuję, to przyglądam się i uczę, i z każdym nowym postem rośnie u mnie ochota na jakąś wąskotorówkę.

pzdr.
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Świetny model i sposób prowadzenia relacji.
Seweryn Obrazek
Patrykus
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 24 2009, 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patrykus »

Podziwiam mistrzostwo warsztatu, czystość i staranność. Taką relację się czyta i ogląda z przyjemnością. Te białe bandaże (chyba tak to się nazywa) na kołach będą jeszcze przybrudzone?
pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dziękuję Wszystkim za komentarze i motywacyjnego kopniaka :-)

Patrykus - bandaże są pobrudzone. Zdjęcia robione były przy silnym świetle i tego nie widać. Bałem się nawet, że zbyt mocno je utytłałem. Oczywiście po skończeniu prac model zostanie poddany ostatecznej kosmetyce. Ale muszę mieć do tego obraz całości.

No to zapraszam do kolejnej odsłony. Tender został zagruntowany i dosycha. Przed malowaniem będzie jeszcze czyszczony (pyłki, włoski). Uchwyty do poręczy wytoczyłem z wykałaczki. Zawiasy dostaną bolce, a zbiornik na gaz świetlny wszystkie potrzebne zawory i rurki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

CDN

Pozdrawiam serdecznie
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2184
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Pięknie, pięknie…
Czy te powierzchnie ryflowane (w dalszym ciągu przygotowuję się do budowy mojego modelu – czyli teraz szpiegostwo przemysłowe) to już ta powszechnie znana metoda na „moskitierę“, czy też masz jakąś „swoją“?
Serdeczne pozdrowienia
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Heinrich

Ryfle to tradycyjna metoda na moskitierę. Dwa dni próbowałem zrobić je z z grubej folii aluminiowej. Odpuściłem. Teraz kombinuję jak zrobić stempel i matrycę do tłoczenia. Drugie wyjście to blaszka foto-trawiona. Ale nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia. Gdybyś znalazł coś cieńszego niż ta nieszczęsna siatka - to się polecam. Kiedyś robiłem z firanki, ale ona ma nitki różnej grubości. Na stopnie schodów się nadaje. Na dużych powierzchniach jest to zbyt widoczne.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

jakie wymiary oczek ma Twoja moskitiera?? oglądałem wczoraj w Castoramie i wydawała mi się jakaś "grubooczkowa"
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Oczka mają wewnętrzne wymiary 1/1 mm. Problemem nie jest wielkość oczek ale grubość siatki 0,35 mm. Po pomalowaniu 0,4. Ścinki dostaję od faceta, który robi żaluzje, wertikale i siatki w okna przeciw owadom.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2184
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 159

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Moja jedna siatka (czeka leżąc w piwnicy na swój czas) ma oczka 1,4 x 1,4 mm, grubość 0,18 mm. Druga 1,4 x 2,2 i grubości 0,15. Czy to „lepiej“? Czy wiesz może, jakie wymiary ma ryflowanie „typowego“ pomostu?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
ODPOWIEDZ