[RELACJA] MM BISMARCK 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zgrywus
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 10 2006, 23:44
Lokalizacja: Okolice Zamościa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zgrywus »

Czy nie lepiej byłoby napisać w momencie gdy miałbyś już co pokazać?? W żaden sposób twój wpis nie wniósł nic do tego wątku.
Polak
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Cztery strony tematu o jakiś bredniach . Po jakiego .... wstawiasz wkółko jakieś opisy puszki z pianką , o której zastosowaniu nie raz było na forum . Co z nią zrobić , żeby było dobrze , każdy chętny znajdzie . Podjęłeś się klecenia bardzo trudnego modelu , którego nie skończysz - to pewne jak amen w pacierzu , bo nie potrafisz zlepić dwóch części do siebie . Pokazałeś obrzępolone wręgi sklecone i obsmarkane jakąś pianką , nad którą piejesz czwartą stronę . Komu to potrzebne ? Do czego ? Szkieletem jak rzucisz to wróci do Ciebie , zadziała jak bumerang , taki jest prosty . Zapał stracisz za tydzień .Nic konkretnego nie pokazałeś oprócz okładki wycinanki . Czytaj co piszą inni . Poćwicz sobie z bryłami , a potem wybierz sobie prosty model do budowy . Istnieje szansa , że czegoś się nauczysz , skończysz i znajdziesz chęć na następny . Wszystko znajdziesz w dziale ABC. Nikogo nie interesują zdjęcia puszki pianki i jej wysmarkanie . Weż się w garść chłopie , bo widzę , że nie masz dwunastu latek .
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

Na forum znalazłem tylko nie jasne odpowiedzi dotyczące pianek, a nawet więcej zauważyłem, że raczej nie zaleca się stosowania pianek poliuretanowych ze względu na ryzyko zniszczenia szkieletu -- dlatego chce się przekonać czy tak jest stąd moja próba :) z jednym się zgodzę mogłem się nie rozpisywać na 4 strony -- teraz będę to streszczał. Co do ukończenia Bismarcka dalej jestem optymistycznie nastawiony, a co do nauki to najlepiej się uczyć na najcięższych modelach :)
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
Malczan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Malczan »

witaj

chłopie słuchaj tych gości co mówią bo wiele mogą doradzić i mają racje też taki zapał miałem jak byłem młodszy rzuciłem sie na głębokie wody i brakło chęci jak zobaczyłem efekt ale spróbowałem jeszcze raz od prostych modeli i jakoś leci do przodu malutkie kroczki ale do przodu :twisted:

może sie nie wypowiadam na tym forum ale czytam prawie każdą relacje i dużo sie można dowiedzieć przydatnych rzeczy :razz:
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

dzięki wiem że mi radzisz z serca ale takiemu napaleńcowi jak ja się nie przetłumaczy więc kontynuuje :)


Oto pierwsze zdjęcia z pokrycia pianka banana:)



hheheh no i gdzie widzicie ten banan:)


Obrazek


Obrazek


Za jakiś czas poobcinam piankę póki miękka :)i znowu z fotek zaciągnę:)
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
ronin1203
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 03 2009, 10:35
Lokalizacja: Katowice/Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ronin1203 »

Panowie większość z was podziwiam za to jak wykonujecie swoje modele, uważam że moje sa zbyt mvło staranne żeby wogole je fotografować, uczę się i może w końcu będę mieć odwage zaprezentować kiedyś coś swojego. Ja tak na prawde cieszę się że szeryf wystawił tego banana ... widzę że wiele się nauczyłem od kiedy zaczałem sie zajmować modelarstwem :)
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Hehehe gdzie się podział Twój Bismarck? :lol:
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

Dzisiaj kroić będę piankę i powiem wam, że możliwe byłoby naprawienie kształtu banana - to moje spostrzeżenie. Pianka tak ładnie pokrywa model, że można spokojnie stworzyć nowy kształt szkieletu, jednak już napisałem, że będę robił od nowa szkielet to słowa dotrzymam :)


ronin1203 -- Mam nadzieję, że odważysz się kiedyś pokazać swoje dzieła i wyjdziesz z "szafy" bo garba dostaniesz jak się będziesz tak chował z tymi modelami. Wiem, że tu są modelarze którzy dzieła sztuki robią, ale żeby się tak podlizywać im moim kosztem na moim temacie mam nadzieję że cię pochwalą i wskoczysz znowu do szafki bo "niegodny'" jesteś (lizus) przemyśl to.
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Moja rada brzmi:
Daj piance tydzień na stwardnienie :)
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

Masz rację ale pójdę na kompromis ok 2- 3 dni- dlatego, że itak będę robił nowy szkielet więc ten sobie może poleżeć a za niego wezmę się za parę dni żeby tylko zobaczyć czy zdeformował szkielet. Pozdrawiam
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
ODPOWIEDZ