Ralacja Yamato od Hala 3/4 99

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Beckett
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 11 2006, 1:38
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beckett »

A oto kolejne elementy które dobudowałem w wolnym czasie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Beckett !!!

W stoczni: YAMATO

motto: bez supergluta jak bez ręki :-).
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2150
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Odkryłem Twoją relacje dopiero teraz przez przypadek, ale nie żałuję, piękna praca, robi (przynajmniej na mnie, ale myśle że na wszystkich) duże wrażenie, w szczególności, gdy porównuję to do wyników moich prac w tej materii. Mój ostatni model statku/okrętu z MM robiłem ostatnio chyba przed 40 laty, potem tylko samoloty, tak że nie chcę się wymądrzać, ale mała uwaga do samolotu na tych ostatnich zdjęciach: Drut anteny (czy jak to się prawidłowo nazywa) wyszedł strasznie gruby! Wypróbuj metodę „na pończochę/rajtuzę“. Tzn. wyciągasz z pończochy „nitkę“ (próbowałem zmierzyć suwmiarką jej grubość – wyszło mi 0,01 mm!), przyklejasz najpierw do statecznika (np. przez małe, praktycznie niewidoczne nacięcie żyletką i wklejenie na malutką kropelkę kleju), po wstępnym wyschnięciu (wystarczy pół minuty) naciągnąć i owinąć na maszcie anteny, też na malutką kropelkę kleju – tak trzymać 10 – 20 sekund – gotowe, tylko jeszcze obciąć żyletką (napiąć!) nadmiar nitki.
Para rajtuz (są praktycznie we wszystkich kolorach) wystarczy dla kilkudziesięciu pokoleń modelarzy, jeżeli nie ma się partnerki i trzeba kupić (jeżeli się ma, przedtem lepiej spytać o zgodę na konfiskatę).
Załączam zdjęcie tak wykonanego przewodu antenowego (Ławoczkin, 1:33). Model stoi od 15 lat w piwnicy, no więc już troszeczkę nadjedzony zębem czasu.
Obrazek
Serdeczne pozdrowienia
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Beckett
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 11 2006, 1:38
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beckett »

Na prawdę super pomysł z tą nitką od rajstop. Ja użyłem drutu miedzianego 0,2 mm taki miałem najcieńszy. Zapytam moją drugą połowę o jakieś stare zniszczone rajstopy i poprawię ten drut.
Pozdrawiam Beckett !!!

W stoczni: YAMATO

motto: bez supergluta jak bez ręki :-).
Awatar użytkownika
Beckett
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 11 2006, 1:38
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beckett »

Kolejne fotki. Te powinny być przed poprzednimi ale tak wyszło ;-). Heinrich wdrożyłem twoją sugestie co do drutu i zamieniłem miedziany drut 0.2mm na nitkę od rajstop efekt jest na prawdę super.

Teraz drut wygląda bardziej realistycznie w porównaniu do poprzedniego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Beckett !!!

W stoczni: YAMATO

motto: bez supergluta jak bez ręki :-).
Awatar użytkownika
Beckett
Posty: 53
Rejestracja: sob mar 11 2006, 1:38
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beckett »

Radary typu 13 otrzymały dipole. Teraz mam pytanie: radar od połowy lub troszkę wyżej powinien być pomalowany na czarno czy dipole też były czarne czy tylko kratownica? Oglądałem fotki z muzeum Yamato i tam cały radar jest szary. Mam dylemat :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na tef fotce cały radar jest szary
Obrazek
Pozdrawiam Beckett !!!

W stoczni: YAMATO

motto: bez supergluta jak bez ręki :-).
miskipiski58
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 20 2010, 16:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miskipiski58 »

cześc model godny podziwu ja też mam zamiar składac yamato tylko że w skali 1:144 więc to będzie sporo pracy nad nim oczywiście poprowadze relacje z budowy.
ODPOWIEDZ