[RELACJA] MM BISMARCK 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

Trzeba przyznać że od czasów kocurka takiego bełkotu tutaj na forum nie było, chyba ktoś po łbie dostanie profilaktycznie :lol:
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

Szykuje dla was małą niespodziankę z moim modelem ale teraz musze wyjść więc później pokażę fotki


Pimp żebyś ty czasem profilaktycznie nie spadł z krzesła z wrażenia jak zobaczysz mój ukończony model wtedy sam zaczniesz bełkotać;)
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

Po tym co zobaczyłem dotychczas wiem że mogę się spodziewać wszystkiego (nawet najgorszego) i nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć.
Awatar użytkownika
Zgrywus
Posty: 75
Rejestracja: pn lip 10 2006, 23:44
Lokalizacja: Okolice Zamościa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zgrywus »

Witam,
Patrzę i się nadziwić nie mogę, co tu się do licha dzieje 8 stron jakiś głupich eksperymentów 2 szkieletów jak nie krzywych to źle oklejonych... Model niby z MM a tu nagle i Ah się pojawia... Prosisz o rady, które i tak ignorujesz....

Człowieku podejdź do tego poważnie więcej precyzji, cierpliwości i powagi. Wytnij element przymierz, jak nie pasuje to popraw, jak za duży to oszlifuj. Trzy razy przymierz raz przyklej!! Staraj się zachować symetrię od samego początku i sklejaj z jednej wycinanki a nie z kilku bo tak to ja się nie dziwie ze coś nie pasuje.

Ja już się boję tej niespodzianki.

Pozdrawiam
Polak
Awatar użytkownika
MiroslawG
Posty: 31
Rejestracja: śr lut 04 2009, 11:35
Lokalizacja: Łódź

Witam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiroslawG »

Mam wrażenie że wszyscy spadniemy z krzeseł jak zobaczymy twój model :aniol: Obawiam się że koledzy mają rację ty nie potrzebujesz rad od innych,ty po prostu masz talent do klejenia Modeli :lol:
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

A weźcie dajcie chłopakowi spokój !!!!!
Relacja jest jak najbardziej na miejscu, sporo sie z niej nauczyłem i zamierzam użyć wniosków wyciągniętych przez SZERYFA w życiu codziennym a już na pewno w modelarstwie
Czekam na kolejną część tej fascynującej relacji

Powodzenia !!!!!!!!!
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak, to jest fajne, że raz na jakiś czas OBJAWIA się nam taki talent. Zdecydowanie dodaje to kolorytu do monotonności tego forum...
No, ale każdy żart ma swoje granice i myślę że ósma strona tych pierdół to już za wiele.
Możeby tak wyp... te bzdury do śmietnika, gościowi kontrolnie bana na tydzień, na przemyślenie trafności swojego hobby i naukę pisania postów i prowadezenia relacji.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

Witam ale mam dziś nie fart nie udało się wyjechać a taka pogoda:( ale jutro juz napewno zniknę i wracam w niedzielę :) widzę że jesteśmy w komplecie :)

laszlik już naskarżyłeś adminowi teraz idź płakać gdzie indziej bo tu ludzie ostro pracują :)

chciałem wam zrobić niespodziankę wczoraj ale niestety brakło mi czasu a teraz dokończyłem i oto moja niespodzianka efekty mojej pracy:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a oto moje wnioski:

to był świetny pomysł z tym większym modelem powycinałem z niego elementy - pomieszałem z tymi z MM i całość obrobiłem w Photoshopie ,
tak powstało dolne okrycie, natomiast górne (z dumą) to eksperymenty w Photoshopie z MM i tamtym wyostrzyłem odpowiednio obraz pobawiłem się trochę - chciałem uzyskać coś na podobieństwo metalu - jednak mam drukarkę za słabą - wyszło nie tak super ale jestem zadowolony teraz moge sobie odetchnąć w weekend a potem ruszamy z nadbudówką lub śrubami
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
vatras390
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 09 2008, 20:33
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vatras390 »

Czy to czarne łaczenie burt z poszyciem nie jest czasem zrobione z izolacji do przewodow elektrycznych?
Nie chcialbym tutaj bardzo krytykowac gdyz sam nie jestem najlepszym modelarzem, ale wydaje mi sie ze łączenia poszycia są abyt widoczne, pozatym pobrudziles klejem i wydaje mi sie ze na 4 zdjeciu wspomniane wczesniej czarne łaczenia burty z poszyciem jest krzywo naklejone.
Mimo wszystko okret wyglada lepiej teraz kiedy ma jednokolorowe poszycie:)
Skończony Ju 87 z GPM.
W budowie HMS Hood.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

SZERYF pisze:... ale jutro juz napewno zniknę...
możesz nawet dzisiaj
SZERYF pisze:... i wracam w niedzielę...
nie wiem czy to dobry pomysł, czara goryczy zaczyna się przechylać
:evil:
ODPOWIEDZ