IJN YUKIKAZE i moje z nim zmagania

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Skoro tak dobrze operujesz suchymi pastelami (co widać na fotach) to proponuję jeszcze przymatowić pastelami czarną końcówkę rury, na farbie też to można zrobić. Będzie ona bardziej zbliżona do czarnego koloru karton komina.

Poza tym Łajba pełną gębą:)

Pozdrawiam i dzięki bo na pochwały to jestem łasy;)
szyszkownik
ku chwale kartonu! ;)
Awatar użytkownika
Dropas
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 17 2007, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dropas »

Prace posuwają się w ślimaczym tempie. Gdyby ten niszczyciel naprawde tak wolno powstawał ,to chyba by dopiero po wojnie wypłynął ze stoczni:-)) Pogrzebałem troszke przy nadbudówce dziobowej , po czym znudzony jej wykańczaniem przeniosłem się na rufę, bo jakoś tak tam pusto było.Efektem tego jest powstanie nadbudówki rufowej. Skomplikowana to ona raczej nie jest, więc raczej powinna pójść troszkę szybciej . Tak to mnij więcej wygląda. Tym razem zdjęcia przy oświetleniu dziennym. Moim zdaniem lepsze...

Obrazek Obrazek Obrazek

A na koniec taki wał:-)))

Obrazek


Te białe plamki na burcie to efekt mojej głupoty. Chciałem kadłub przymatowić lakierem no i efekt taki własnie wyszedł. Dobrze, że to tylko kawałek
W stoczni ORP KRAKOWIAK w 90%, ORP PIORUN
Awatar użytkownika
Dropas
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 17 2007, 17:22
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dropas »

Dużo się nie zmieniło od ostatniego postu. Zabrałem się za szalupy, i powiem szczerze, że łatwo nie było.Tzn. musiałem trochę poszlifować. Zastanawiam się jak były olinowane żurawie szalup dziobowych. W instrukcji nie ma o tym słowa, czy raczej rysunku. Może ktoś dysponuje jakimś malunkiem poglądowym:-)) A tak to teraz wygląda

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W stoczni ORP KRAKOWIAK w 90%, ORP PIORUN
ODPOWIEDZ