Weathering (brudzing)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

MaKuz
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 23 2004, 21:22
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaKuz »

Jeżeli kupisz ten wężyk który napisałem żadnej złączki nie potrzebujesz bo on ma gwinty takie jak aerograf i kompresor. Szybkozłaczka to drobiag ułatwiający życie - ale nie niezbędny. Ja długo szybkozłączki nie miałem, teraz mam i sobie chwalę. Szybkozłączki sprzedawanej oddzielnie w tym podlinkowanym sklepie nie znalazłem.
Wychodzi spora kasa - żeby trochę zaoszczędzić można z kilku rzeczy na początek zrezygnować i dokupić później - ale te najdroższe rzeczy są niestety konieczne. Można też wybrać tańszy kompresor. Nie rezygnuj jednak z Evolution - bo to dobry i nie taki drogi aerograf.
pzdr Marcin
Rodney
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 18 2009, 18:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rodney »

Zobacz jeszcze raz na moje zamówienie tam jest szybko złączka wąż 1/8 BSP żeński obu stronach.
Więc jedna końcówka pasuje do kompresora, druga do do złączki, a następnie ten filtr który dochodzi już do aerka.

A nie chce rezygnować z innych rzeczy bo i tak to kiedyś kupie ;-)
MaKuz
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 23 2004, 21:22
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaKuz »

Twoje zamówienie jest prawie kompletne - a być może tego drobiazg nie ma w tym sklepie. Chodzi o pipetę lub coś w tym rodzaju do nabierania farby i rozcieńczalnika. Można to kupić w aptece, ale zamawiając miałbyś wszystko bez wychodzenia z domu. Fajnie że zamówiłeś także olejek do konserwacji aerografu - ja zapomniałem o tym, a jego regularne stosowanie naprawdę pomaga utrzymać aerograf w znakomitym stanie. Dodatkowo nasmarowany aerograf lepiej się sprawuje.
pzdr Marcin
Rodney
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 18 2009, 18:55

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rodney »

Napisałem do ciebie priva MaKuz
ODPOWIEDZ