*[Relacja/Samolot] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

Nie powiem, żebym był zadowolony z efektu. Co prawda krawędzie łączenia segmentów będą jeszcze retuszowane (na razie całośc raz została potraktowana olejkiem terpentynowym z farbą) a całość malowana lakierem, ale tylko miejscami uzyskałem efekt o jaki mi chodziło.
Mam pytanie odnośnie olejku terpentynowego, gdzie takowy można kupic, chodzi mi o rpdzaj sklepu, czy to ma byc apteka, drogeria, malarski? bardzo proszę o info
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Apteka.
Awatar użytkownika
cris1111
Posty: 64
Rejestracja: śr lip 01 2009, 21:05
Lokalizacja: Żelechów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cris1111 »

dzięki wielkie :D
Mig-29 MM - ukończony
F-14 MM - ukończony
Su-47 - w hangarze
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

No i w końcu udało mi się skończyć japońską jaskółkę. Jak na moje możliwości i umiejętności to wyszła mi całkiem ładnie. Szczególnie jestem zadowolony z kadłuba. Udało mi się w końcu uzyskać tak charakterystyczny, wyoblony kształt dziobu. Nawet miejsca łączenie nie rzucają się tragicznie w oczy, choć do ideału to im trochę brakuje.

I w końcu zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można zacząć myśleć o kolejnym latadełku ;)
Awatar użytkownika
Newman
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 14 2004, 15:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Newman »

QN'iu śliczności! Nie będę Ci więcej słodził bo zdjęcia mówią same za siebie.

Mam do Ciebie kilka pytań:

-faktycznie poszycie było sklejane bez retuszu, czy po sklejeniu retuszowałeś miejsca, które szczególnie rzucały się w oczy?
-jakiego kleju uzywałeś do klejenia poszycia? Po niewypale z BCG domyślam się, ze był to butarpen.
-co robiłeś z czarnymi liniami obrysu części? Wycinałeś je bez tych linii, szlifowałeś?
-lakierowałeś model na koniec? Jeżeli tak to czym, w jakich proporcjach, pędzlem, aero, ile warstw?:D

Zazdroszcze Ci chęci i motywacji do sklejania. U mnie straszny zastój i jakoś niemogę się przemóc, żeby pchnąć budowę messera.:-?
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Sklejałem bez retuszu. Każdą krawędź szlifowałem pod kątem tak, żeby zgrywały się idealnie, ścinając/zeszlifowując oczywiście czarne linie, jeśli stwierdziłem, że są zbędne. Nie ścinałem tam, gdzie były łączenia blach.
Przed sklejeniem retuszowałem krawędzie takie jak oprofilowania - elementy które są klejone na zakładkę. Jak gdzieś mimo pasowanie powstały szczeliny, to delikatnie uzupełniałem je wikolem i retuszowałem dobraną farbą.
Całość klejona budasiem, drobnica BCG i SG. Wszystkie większe powierzchnie, siatki kadłuba i skrzydel podklejone brystolem.
Na koniec całość była malowana matowym lakierem bezbarwnym w sprayu - 1 gruba warstwa. Dostępny w supermarketach za 13-16 PLN. Nie radzę używać go do impregnacji. Tak zmienia strukturę papieru, że użycie SG od wewnątrz powoduje, że staje się on przezroczysty.
Arkusze z częściami były przed sklejaniem impregnowane matowym Revelem - dośc rzadki, wcierany grubym pędzlem - nie wyciera się nadruk i łatwiej szlifować krawędzie. Można impregnować tak jak ktoś lubi lub tym, co ma akurat w dyspozycji.
ODPOWIEDZ