Czy my kochamy faszystów - polemika

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Andrzej Godlewski
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 19 2009, 22:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Godlewski »

Witam wszystkich, na jednym z rajdów motocykli zabytkowych, które odbywały się u nas, przyjechali anglicy, i na wieczornym spotkaniu integracyjnym śpiewali niemiecką piesń o tym jak lotnicy niemieccy bombardują Londyn.
Zdziwiliśmy się nieco, no bo jak Londyn im bombardowali w czasie wojny a oni teraz to śpiewają.
A oni na to, że jak kopnęli niemców w tyłek i wygrali wojnę, to im wolno bo takie prawo zdobywcy, a przegrani mogą tylko patrzeć i nic więcej im się nie należy.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Witaj Andrzeju na forum :) Dopiero Twój pierwszy post, nie wiedziałem że tu jesteś :)

W sumie anglicy zaprezentowali bardzo zdrowe podejście. Nie ma co się spinać kto kogo lubi - i tak wiadomo że dostali w zady.

pzdr
Michał Ł - Cytadela
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2150
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Oj chyba można (czy też „teoretycznie“ można? - już z tej funkcji korzystałem, nie wiem tylko, czy w tym wątku/na tej stronie), tyle tylko, że „zmień“ ukazuje się dopiero „po pewnym czasie“.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
mirrasss78
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 07 2008, 13:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mirrasss78 »

Na początek witam wszystkich serdecznie !!!! :D Rozpisujemy się na tematy krzyży"nazistowskich". Czy to dobre, czy zgodne z naszym sumieniem ? Jesteśmy modelarzami i budujemy modele i sądzę że przez to, że mają krzyże nie jesteśmy sympatykami nazizmu, ponieważ nam chodzi o jak najlepsze odwzorowanie oryginału. Na naszym rynku jak by nie patrzeć przeważają modele pojazdów, samolotów i okrętów niemieckich ponieważ mają w sobie to coś !!! Porównajmy np. kanciastego "King Georga" ze smukłym "Bismarckiem".
Andrzej Godlewski
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 19 2009, 22:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Godlewski »

Witaj Łosiu jaki ten świat mały a modelarz zawsze trafi na modelarza choćby i na forum :lol:
Rynek modelarski jest taki, jaki jest i gdyby nie było faszystowskich modeli to prawdopodobnie nik by ich nie kleił ,bo iluż modelarzy chociażby na tym forum robi coś od podstaw?
A tak każdy medal ma dwie strony, z jednej jeśli publicznie prezentuje się modele ze swastyką to jest to propagacja nazizmu ,ale z drugiej strony można powiedzieć że przypominanie jakim sprzętem posługiwali się mordercy Europyi nie pozwala temu narodowi który to czynił zapomnieć o okrucieństwach jakich się dopuścili ich rodacy.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Ja mogę dodać jedno. Wole żeby moje przyszłe dzieci znały swastyke z muzeów, książek i właśnie modeli, a nie z murów na blokowiskach. Niech zawsze będzie w kontekście wojny, Niemiec, nazistów, niech nie traci swojej mocy. O przeszłości nie można zapominać, a modelarstwo jednak pełni funkcję edukacyjną. Najgorsze jak zapomnimy co za sobą niesie ten znak.
mirrasss78
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 07 2008, 13:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mirrasss78 »

Tak ! Łosiu ma całkowitą rację żeby nie zapomnieć co ten symbol znaczy, żeby przekazywać tą historię także naszym dzieciom. Jednak pomimo tego, że oznacza on straszne zbrodnie nie można przez ten znak budzić nienawiści w przyszłych pokoleniach bo na pewno nic dobrego to nie przyniesie :cry: !!!
Awatar użytkownika
aple4
Posty: 55
Rejestracja: pt gru 28 2007, 15:24
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: aple4 »

A ja mówię - z czasem się to zatrze i swastyka pozostanie kolejnym z niewiele mówiących symboli. Chyba już ktoś o tym wspomniał: "Historia jest najlepszą nauczycielką ale ma najgorszych uczniów".

Dzisiaj na przykład mało kto pamięta/zdaje sobie sprawę, że symbol, który Polska przyjęła w 966 r. był przyczyną setek milionów ofiar, cierpienia, ognia i wojen na przestrzeni wieków. Czy coś was głębiej "dotknęło" kiedy nauczyciel opowiadał wam o tym na Historii ? Oczywiście, że nie. Podobnie będzie z "pamięcią" holocaustu i hitlerowskich Niemiec.
Mnie osobiście te wydarzenia nie dotyczą bezpośrednio, także nie są w stanie wywoływać jakiś większych, negatywnych skojarzeń/ uczuć. Obywatel niemiecki to dzisiaj dla mnie dobry sąsiad i partner do interesów. Nic więcej.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

aple4 pisze:A

Dzisiaj na przykład mało kto pamięta/zdaje sobie sprawę, że symbol, który Polska przyjęła w 966 r. był przyczyną setek milionów ofiar, cierpienia, ognia i wojen na przestrzeni wieków. Czy coś was głębiej "dotknęło" kiedy nauczyciel opowiadał wam o tym na Historii ? Oczywiście, że nie.

[/qote]

Pięknie. Stawiasz na równi krzyż (wpisany w historię chrześcijaństwa w Europie), z planowaną eksterminacją narodów tej Europy???

Weź się puknij w łepek, tylko mocno.
Podobnie będzie z "pamięcią" holocaustu i hitlerowskich Niemiec.
Mnie osobiście te wydarzenia nie dotyczą bezpośrednio, także nie są w stanie wywoływać jakiś większych, negatywnych skojarzeń/ uczuć.
Pojedź do Auschwitz - może to w Tobie wzbudzi jakieś uczucia. Cierpisz na jakąś pustkę emocjonalną??
Obywatel niemiecki to dzisiaj dla mnie dobry sąsiad i partner do interesów. Nic więcej.
Dla mnie na szczęście też.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

strk pisze: Pięknie. Stawiasz na równi krzyż (wpisany w historię chrześcijaństwa w Europie), z planowaną eksterminacją narodów tej Europy, czego symbolem jest czarny tzw Hakenkreutz???
Tak miało brzmieć to pytanie - nie wiem czemu nie ma opcji "popraw"
ODPOWIEDZ