[relacja?] fiat621 poż.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

Re: [relacja?] fiat621 poż.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

Hurragan76 pisze:Krojeniem kartonu mam zamiar zajmować się w pracy na dłuuugich dyżurach
i co dalej ? dyżury się skróciły ? czasu chyba nie brakuje sądząc po ilościach bzdur pisanych w innych postach.
żarło, żarło i zdechło :lol:
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

spokojnie :faja: - sprawa dojrzewa

:idea: WNIOSKI
:idea:
1. Dopiero co udało mi się zdobyć dokumentację (o czym można dowiedzieć się w różnych moich bzdurnych postach), na tej podstawie wiem, że model jest daaaaaaleko od rzeczywistości (co w przyszłości pokażę). ;
2. nity dla mnie to chińszczyzna: :sciana:
3. koła mojej produkcji są kwadratowe (bieżnik :!: :!: :!: ) :sciana: :sciana: :sciana:

...a ostatnio w pracy jest tyyyyle roboty :cisza:, więc lepinie kartonu ciut przyschło
Ostatnio zmieniony sob paź 31 2009, 16:02 przez Hurragan76, łącznie zmieniany 3 razy.
Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

Hurragan76 pisze:że są Polacy szanujący nasz język, przeszkadzają im ortografy i potrafią zwrócić uwagę językowym flejom. (kiedyś chciałem być nauczycielem języka polskiego :kazanie: ).
Hurragan76 pisze:(co w przyszłości pokarzę)
cieszy mnie jednak kolego że zostałeś strażakiem a nie nauczycielem polskiego

i czekam na postępy prac, niektórzy powiadają, że w życiu faceta najważniejsza jest dobra sikawka ;-)
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

:oops: :oops: :oops: :oops:
Napisałem też:
Chociaż sam nie jestem święty w tej kwestii (ortografii) to cieszę się, że są Polacy szanujący nasz język
Ostatnio zmieniony wt gru 01 2009, 7:56 przez Hurragan76, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Hurragan76 pisze: 2. próbuję zrobić ramę (nity to chińszczyzna: :sciana: )
Nity step by step w języku ojczystym :)))) :
1. Potrzebujemy karton (można go nasączyć jakimś "wsiąkliwym" w papier klejem, aby się nie strzępił)
2. Potrzebujemy igłę lekarską (grubość zależna od średnicy potrzebnych nitów) - zazwyczaj 10 lub 8
3. ucinamy igłę, powiedzmy, w połowie... (oczywiście uważamy, żeby jej nie zniekształcić w jakiś sposób),
4. można ładnie przyszlifować krawędzie - wyostrzyć igłę - aby ułatwić sobie wycinanie nitów...
5. przy pomocy niewielkiego "młoteczka" (czy czegokolwiek innego zaadoptowanego do tego celu) na twardej powierzchni (świetnie się sprawdza np. kawałek panela podłogowego) wybijamy w kartonie otwór... wewnątrz igły pozostaje nam wycięty jeden nit...
6. przy pomocy np. drucika (najlepiej stalowego - nie gnie się) wypychamy nit z wnętrza igły...
7. gotowy nit w zależności od potrzeb albo malujemy i przyklejamy na model - jeśli model ma nie być malowany lub bez względu na jego kolor przyklejamy na model, gdy ten planujemy :pokolorować" :)))

Jak wiesz to tylko jeden ze sposobów, ale myślę najpopularniejszy :)

Pozdrawiam

Wojtek
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

wk82 Dziękuję za wyjaśnienie jak się robi nity "step by step"
Jednakże pisząc: "nity to chińszczyzna", nie miałem na myśli swojej ignorancji i tego, że nie zapoznałem się z wcześniej umieszczanymi poradami - forum przestudiowałem naprawdę dokładnie. Pisząc o chińszczyźnie miałem na myśli brak zdolności manualnych i powtarzalności moich kilku nitów wykonanych metodą przez Ciebie zaprezentowaną (teraz będę próbował z kuleczkami lutowniczymi)
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

No to troszkę się nie zrozumieliśmy :))) Ale to nic... Sądzę, że sporo osób będzie zaglądać do tej relacji więc mam nadzieję kolejny krótki opis też nie zaszkodzi :)
Bardzo jestem ciekaw Hurragan Twojego dzieła,zapowiada się bardzo ciekawie...

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Zrobienie ramy i tylnego mostu zajęło mi troszeczkę czasu (czy komuś się śpieszy?) Ale mam usprawiedliwienie :czytaj: : w międzyczasie zbierałem materiały i uczyłem się robić koła, śruby i nity (w nioski w dalszej części)
Obrazek Obrazek

:idea: WNIOSKI :idea:
1. jak widać to co ulepiłem, podobnie jak silnik, jest z chyba innej bajki niż to co zawierają książeczki (za które dałem "władka")
Ostatnio zmieniony czw gru 17 2009, 12:43 przez Hurragan76, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

:placz: nity i śruby :placz:

:idea: WNIOSKI :idea:
1. Mimo usilnych prób są to elementy których jak na razie nie potrafię robić.
a. karton się rozwarstwia, próbowałem impregnować karton wikolem, rozwodnionym wikolem, klejem BCG, rozwodnionym BCG, wszystko na nic. Udało się cyjanoakrylem, ale się przytrułem (myślałem, że głowę mi rozerwie :wooow: ) . Jeszcze spróbuję z pokostem i unigruntem;
b. mam problemy z uzyskaniem powtarzalności nitów (chyba czas wypróbować kulki lutownicze) i śrub (mój skalpel i szkło powiększające nie nadają się do tak precyzyjnej roboty)

oto efekty pracy :( :
Obrazek
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

rozprawka na temat butaprenu

:idea: WNIOSEK :idea:
Butapren butaprenowi nie równy :!:
Porównanie "Inter Globus" i "Glue-Inwest SA" ("GUSTPOL") wypadło o wiele korzystniej dla "Inter Globus".
Ten drugi: brudzi, się ciągnie i robi gluty, nadaje się do sklejenia babci kapci, a nie do precyzyjnych części modeli - ale za nim się o tym dowiedziałem parę rzeczy popsułem :-?

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lis 16 2009, 8:14 przez Hurragan76, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ