[NOWOŚĆ] BATORY MM 4-6/2008

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

w kolporterze w Bielsku dzisiaj widziałem ładnie opracowany
moze sie skusi człowiek kiedys na niego
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

http://pensunderground.com/board/style_ ... 7L6JUI.gif
A to mój komentarz do wątku, i wcale nie dotyczy modelu. Sądzę że nie odbiega kulturą, intelektualnie i poziomem humoru od innych komentarzy. To chyba jedyne forum gdzie tak obgadują innych. Jak przekupki, nie obrażając tych Pań.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Raduss pisze:Sądzę że nie odbiega kulturą, intelektualnie i poziomem humoru od innych komentarzy.
Oczywiście że nie odbiega, a na dokładkę dodam że dobitnie odzwierciedla poziom takiego samego tematu na sąsiednim forum.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Za to na innych formach okołomodelarskich panuje atmosfera ogólnej szczęśliwości, miłości bliźniego oraz współmodelarskiej troski o dobro wszechświata. Gdzie indziej jest merytorycznie do bólu, albo bulu.

Fakt faktem. Na innych bytach okołomodelarskiej jaźni internetowej nie doczepia się ludziom gęby, nie obraża współbliźnichmodelarzy, nie dzielą się bracia współmodelarze na sekty wielbicieli wydawnictw obrzucające się błotem i fekaliami. Istnieje tam współmodelarska nirwana.


Wracając do tematu.

Batory, jak Batory. Stefan z wąsami. Napiszcie, co napisali na ostatniej stronie. JAKI MODEL BĘDZIE NASTĘPNY?? I jeśli wiecie, to napiszcie co będzie następne po następnym. Jeśli nie wiecie tego, to też napiszcie.
W końcu to jest NAJCIEKAWSZE w tematach o Małym Modelarzu pisanych przez wieszczów współmodelarskiej współmiłości internetowej.
ZŁO SQUAD
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

NIECH KTOŚ WŻÓCI JAKIEŚ SKANYYY . PLIZZZZZ.....
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Skanów nie mam ;-), natomiast napiszę kilka słów o samym opracowaniu.
Arkusz z żurawikami i windami nawet w skali 1/200 byłby dużym wyzwaniem dla modelarza - doświadczonego modelarza. Jeśli ktoś się skusi na te drobiazgi to raczej najsensowniejsze będzie przedrukowanie tego na cieńszy papier.
Wielce wskazane byłyby jakieś elementy cięte laserem, ale nie szkieletu tylko właśnie tych delikatnych części.

Szkoda, że autor nie zrezygnował z linii obrysu na poszyciu podwodnym (część dziobowa i rufowa takiego obrysu nie ma).

Sporo rysunków (zwłaszcza tych na arkuszach z częściami) malutkich i kompletnie nieczytelnych. Ideałem byłoby udostępnienie ich w formie elektronicznej.

Generalnie model bardzo skomplikowany. Obawiam się, ze zamiast przyciągnąć rzesze modelarzy te mikroskopijne części skutecznie zniechęcą wielu potencjalnych sklejaczy.

ps. kupiłem model z zamiarem sklejenia tego pięknego statku, ale im dłużej analizuję opracowanie tym większe pojawiają się obawy nad możliwością ukończenia tej jednostki....

ps1. ja osobiście nie odważył bym się podpisać pod tak marnie wykonaną okładką...
pzdr
Kemot
jurek.w
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 25 2009, 16:04
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek.w »

Jestem zawiedziony tym modelem. Nie samym opracowaniem bo jak zwykle u Pana Sałapy opracowanie jest bardzo szczegółowe ale skalą modelu. Przecież w skali 1:200 byłoby to tylko 80 cm, a tak wyjdzie, jeżeli ktoś to zbuduje, maleństwo. Myślę, że to wybór a raczej dyktat redakcji w pogoni za oszczędnościami. Miałem wielką ochotę go zbudować ale w tej skali pójdzie raczej ad acta. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Byłem i kupiłem postaram się jeszcze w tym tygodniu założyć relacje i spróbować sił z tym modelem, koszt nie wielki więc jak coś nie wyjdzie płakać nie będę :lol:
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
qdlaty
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 28 2009, 16:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qdlaty »

moze jest trudny w budowie z powodu szczegołów, ale zawsze można coś zarzucić. Albo zbyt uproszczony i przez to zly, albo za trudny...
Awatar użytkownika
junior
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 23 2009, 20:00
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: junior »

Znalazłem, kupiłem i dochodze do wniosku że jest dla modelarzy-cudotwórców;p a w instrukcjii napisane "Budowa modelu nie powinna stwazać problemów zwłaszcza młodzym modelarzom" ta jasne... :D
ODPOWIEDZ