[RELACJA] MM-Transatlantyk MS BATORY 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

OSTOJA pisze:Jakoś nie bardzo mogę sobie to wyobrazić by przyklejać pokrycia dna przy poprzyklejanej drobnicy na pokładach,
Jeśli takiej rzeczy nie można sobie wyobrazić to można drobnicy nie przyklejać, pokład B który pokazuje tomo zakryć przyklejając pokład łodziowy powyżej i wtedy w powstałą szczelinę miedzy tymi pokładami o wymiarach około 1 centymetra dopiero tą drobnicę przykleić, normalnie super praktyczne podejście do tematu, godne emerytowanego ginekologa :lol:
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Jeśli takiej rzeczy nie można sobie wyobrazić
Nie każdy musi się znać na jednostkach pływających (szczególnie na pasażerach), nie każdy widział wycinankę.

Obrazek

Choćby na tym zdjęciu widać pokład cumowniczy przykryty pokładem spacerowym (nie jestem pewien czy pokłady te faktycznie miały dokładnie takie nazwy). Nie wklejenie pokładowej drobnicy na tym etapie sklejania na 90% uniemożliwiłoby jej późniejsze umieszczenie na swoim miejscu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace nad pokładem B pomalutku dobiegają końca, jeszcze brakuje kilku elementów i będzie można przejść do następnego czyli pokładu A.

Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Widzę tomo że zdecydowałeś się niektóre elementy uprościć, czemu ?
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Niektóre elementy to dla mnie jeszcze za wysokie progi szczególnie tak drobne np. elementy "Pa" ale na elementy "Pb" Będę jeszcze doklejał. Swoją drogą model ma bardzo dziwną i jak dla mnie mniej jasną numeracje niż tradycyjna numeracja 1,1a,1b...
Ze względu na bardzo drobne elementy postanowiłem te właśnie maleństwa malować, gdyż retusz jest przynajmniej dla mnie bardzo ciężki.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Na Batorym przybywa coraz więcej elementów, nie wygląda to może idealnie ale w rzeczywistości dużo lepiej niż na zdjęciu.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Patrząc na ostatnią fotkę odniosłem dziwne wrażenie że pachoły w polerach są jakby zbyt wysokie. Otworzyłem więc wycinankę by porównać ich wielkość i odnoszę wrażenie że nie zrobiłeś ich z wycinanki lecz zastąpiłeś je jakimiś zamiennikami które następnie pomalowałeś - swoją drogą zbyt długimi - czy mam rację ?
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Elementy robiłem sam gdyż uformowanie ich z brystolu chyba się nie da, i te bliżej końca statku rzeczywiście są troszkę za duże, ale w rzeczywistości nie widać różnicy. Kolejny etap budowy przedstawia pokład spacerowy, jak na razie w modelu pasuje wszystko idealnie, z pasowaniem nie ma najmniejszych problemów. Mam nadzieje że przy poszyciu i burtach też tak będzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ten "koniec" nazywa się rufa :haha:. Nie tłumacz sie, lenistwo nigdy nie jest odpowiedzią, jak sie chce to wszystko się da skleić :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Nie musisz używać brystolu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w bibułki do petków. Świetnie się zwija, bo cieniutkie. Gorzej, jak mama/dziewczyna/żona nie chce uwierzyć, że to do modeli jest...
ODPOWIEDZ