*[Relacja/Samolot] Bf-110 G-2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

To że mam 17 lat mnie nie usprawiedliwa ale obiecuję nie robić już więcej błędów takich jak brak retuszu.
Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony czw sty 07 2010, 20:59 przez sokol363, łącznie zmieniany 1 raz.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Witam:)
Dzisiaj dokleiłem silniki do poszycia skrzydeł i jeszcze parę małych drobiazgów na silnikach udało mi się zrobił. Wszystko retuszowane w (mniemam) dobrych barwach. Poza tym wyretuszowałem krawędzie skrzydeł i ich lotek oraz lotek statecznika poziomego. Późniejsze zdjęcia na prośbę Laszlika robiłem nie na takim "burdlu" jak zawsze tylko na stole:). Dobra, nagadałem się a teraz zdjęcia :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wybrzuszenie na ostatnim zdjęciu mam zamiar poprawić gdy będę robił podwozie:)
Ostatnio zmieniony czw sty 07 2010, 21:08 przez sokol363, łącznie zmieniany 2 razy.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Ładnie Ci to idzie, na ostatnim zdjęciu widać że przydało by się jeszcze troszkę farby na krawędzi filtra oleju ( chyba dobrze mówię, a budowy BF-110 nie znam za dobrze to mnie poprawcie).
Takie jedno pytanie czy te białe plamki na poszyciu skrzydeł to jest już przebarwienie papieru czy po prostu czymś upaćkane?
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Taki jest wydruk:). Ja też nie jestem znawcą ale to chyba wlot powietrza do silnika.:)
Jeszce jedno...tło będzie ciemniejsze po następnej wizycie. Na razie jest jednolite;p
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

1. Nie wlot powietrza do silnika, tylko chłodnica oleju.
2. Statecznik poziomy nie ma lotek tylko stery wysokości.
3. Dobrze że zacząłęś coś retuszować, ale retusz polega na malowaniu WSZYSTKICH białych krawędzi, a nie tylko tych najbardziej zewnętrznych. Każda krawędź, każdego detalu podlega malowaniu. Inaczej, jeżeli zamierzasz sobie wybierać tylko krawędzie najbardziej zewnętrzne do retuszu, a wszystkie linie na łączeniach segmentów pozostaną białe, to nie ma sensu.
4. Nie jestem pewien, może to kwestia błędu perspektytwy, ale lewy silnik wydaje się bardziej skierowany nosem ku dołowi, niż prawy. Pozatym widzę, że miałeś kłopoty z dopasowaniem silników do poszyć skrzydeł. Ja też miałem kłopoty w tym miejscu, ale nie należało wciskać silnika na skrzydło siłą, co widać po odkształconym poszyciu skrzydła na jednym ze zdjęć, tylko tak przyszlifować silnik, żeby wchodził bez oporu na skrzydło.
Mówiłem Ci żebyś pytał jak masz z czymś kłopot.
Dobra, jak byś się uparł to retusz jeszcze możesz poprawić, chociaż jeżeli większa część samolotu jest go pozbawiona, to nie wiem czy jest sens.
Możesz pozostawić sobie te uwagi na Fw-190.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

silnik wszedł gładko ale w tym miejscu gdzie jest ten uskok nie było żebra(było kilka milimetrów oko,ale może i masz racjęże to moja wina) dlatego się tak zrobiło. Mam zamiar poprawić to gdy będę robił podwozie. A co do retuszu to całą chłodnica oleju jest już poprawiona. Zdjęcia jak zwykle będą do 22:)
Laszlku:
Szpachlujesz może krawędzie? Czy przed przystąpieniem do klejenia pokrywasz kartony z częściami lakierem? Twój model się od samego początku świeci a mój jest matowy.
Nie mam zamiaru porzucić budowy 110-tki ale wszelkie większe poprawki takie jak np pokrywanie części lakierem przed wycięciem mam zamiar wprowadzić od następnego modelu.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak, lakieruję arkusze z częściami przed wycinaniem, lakierem błyszczącym Humbrol 28ml.
Robię to pędzlem nie żlałując lakieru. Ma on wsiąknąć w karton impregnując go na wylot. To zabezpiecza druk przed ścieraniem i nadaje elastyczności papierowi. Drugą warstę połysku kładę jak już mam gotowy płatowiec, również pędzlem i również grubo, a finalna warstwa to mat akrylowy natryskiwany aerografem.
Szpachli nie używam, ale zalewam łączenia segmentów klejem cyjanoakrylowym, rozcierając go w szczelinie zewnętrzną stroną końcówki pincety.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Jednak sie przejęzyczyłem, a myślałem właśnie o chłodnicy oleju nie filtrze. Dzieki za poprawę mojego błedu.
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Dzięki Laszlik:)
Obecnie jestem w trakcie robienia gondoli silnika lewego. Zostało mi jeszcze kilka części. Wszystko wyretuszowane wygląda o niebo lepiej niżeli by bez. Za dwie godziny powinienem skończyć również prawy. Nie wiem czy dam radę dokleić wszystko dzisiaj do płata ale o tym już w następnym poście.
Pozdrawiam:)
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Witam. Dzisiaj tylko tyle. Jeszcze nocą postaram się zrobić coś więcej. Retusz gondoli nie jest idealny ale jestem z niego bardziej zadowolony niż z którychkolwiek poprzednich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Papier bez wcześniejszego lakierowania pociągnięty kropelką wygląda jak wygląda... Ale w Fw nie popełnię już tego błędy. Laszlik, buteleczka humbrola 28ml wystarcza na polakierowanie tak na oko ilu modeli? (np takich średniej wielkości myśliwców).
Pozdrawiam.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
ODPOWIEDZ