[KONIEC] ORP PIORUN (422) 1:50 R/C

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1145
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

ArturN pisze:Jeśli uważasz ze wyważone elementy kupujesz w sklepie i zakładasz że to twoje plastyki są wyważone i do tego dynamicznie to gratuluje optymizmu
Nic nie uważam - ja się uczę. Wielokrotnie to powtarzałem w tym wątku i staram się wyciągać wnioski z błędów. Błędem było wstawienie tych kardanów co mam, innych samemu nie wykonam bo nie mam warunków, kupię najlepsze jakie znam czyli z Riku.

A propos zadymy proszę bardzo - taka zadyma - o treści modelarskiej i bez wulgaryzmów z pewnością trochę uczy no i .. Zwiększa oglądalność ;)

Ale, żeby nie zaśmiecać - kolejne fotsy z placu budowy. Chciałem zrobić coś szybkiego takiego akurat na niedziele no i padło na urządzenia ostrzegające o opromieniowaniu BREŃ-R.
Tu w stanie surowym zamkniętym
Obrazek
Obrazek
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 9:46 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1145
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

W dniu dzisiejszym, w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, stocznia im. Pitersona zawiesza działalność do Nowego Roku 2010.
W związku z tym, iż koniec starego roku to m.in. czas podsumowań, nie mogłem sobie odebrać przyjemności podsumowania dotychczasowych prac nad Piorunkiem. Budowę modelu rozpocząłem pod koniec kwietnia, co daje prawie 8 miesięcy prac z różną intensywnością. Gotowość "do służby" oceniam na jakieś 70%, zatem jest bliżej niż dalej ;) Prace przebiegają dosyć dobrze, wszelkie występujące problemy są natychmiast gaszone dzięki współpracy z BALROGiem, Tomaszem D. oraz Grzegorzem75 za co jestem im bardzo wdzięczny :spoko: W chwili obecnej trwają prace wyposażeniowe nad nadbudówką dziobową. Trochę problemów sprawia mi montaż silnika z przekładnią do radaru Sea Giraffe, natomiast bez problemów wpasowałem przekładnie z serwem do Sting-EO. Między styczniem a kwietniem planuję zakup aparatury Laser 6 oraz regulatora HFX-R. Ze względu na dosyć szybko rosnącą masę w grę wchodzi także wymiana obecnego aku na pakiet NiMh 7,2V 4600 lub 5000 mAh. Śruby będą zupełnie nowe zamówione i nie plastikowe. Co tu jeszcze dodać? Hmm...Nie wiem, zatem dosyć marudzenia i oto zdjątka (jak zwykle sorki za średnią ich jakość ale nie mam zdolności fotograficznych):
Obrazek
Obrazek
No i na koniec Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Modelarskiego Roku 2010 !!! :D
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 9:50 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1145
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

W czasie świąt stoczniowcy popili, najedli się, wyszumieli ale sielanka nie trwa wiecznie i trza wrocić do pracy ;)
Po głębszej analizie organoleptycznej oryginału zdecydowałem się na zbudowanie całkiem nowego masztu ponieważ pierwotna konstrukcja okazała się niestety bublem :/ Różnice widać poniżej:
Obrazek
zbudowanie paru prostopadłościanów, z których składa się maszt nie sprawiło problemów i poszło gładko, schody zaczęły się gdy stanąłem przed koniecznością zrobienia gretów między rejami :O Ile zdrowia mnie kosztowało to "dziurkowanie" to szkoda się rozwijać ale ponownie dzięki wsparciu logistycznemu Balroga oraz technicznemu Tomasza udało się to jakoś ogarnąć. Nie jest to może jakość "fototrawienia" ale mi wystarczy:
Obrazek
Oczywiście brakuje jeszcze wielu duperelików do masztu ale póki nie wmontuję napędu Sea Giraffe to nic "delikatnego" nie będę do niego doklejał. Natomiast w przerwie pomiędzy często nieudanymi próbami dziurkowania, żeby nie tracić czasu i dla relaksu, zabierałem się za inne elementy, poniżej podstawy podstaw wyrzutni rakiet przeciwokrętowych:
Obrazek
Nadbudówkę jako taką narazie zostawiłem ponieważ w tej chwili oczekuję na dostawę lamp nawigacyjnych, żarówek do nich i silnika z przekładnią planetarną do radaru Sea Giraffe. Ta ostatnia pozycja moim zdaniem jest najciekawsze ponieważ udało się wykopać z netu firmę, która zajmuje się m.in. mini i mikro silniczkami z przekładniami. Znalazłem tam silniczek na 6V o wymiarach 30mmx14mm razem z przekładnią, wał 2mm i na wyjściu 60 obr./min. czyli idealnie tyle jak się obraca Sea Giraffe - będę mógł go wmontować bezpośrednio do masztu nie martwiąc się przy tym o zachwianie środka ciężkości ponieważ jest on stosunkowo lekki :D Teraz tylko czekać na dostawę i zamontować :)
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 9:53 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

A podzielilbyś się namiarami na takową firmę? Bo wielce ciekawy asortyment jak mówisz mają...
Crawling rulez
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

jacekkarolczak pisze:A podzielilbyś się namiarami na takową firmę? Bo wielce ciekawy asortyment jak mówisz mają...
http://www.mobot.pl/index.php?site=products&type=857
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1145
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

Przyszedł długo wyczekiwany silniczek z WOBITu. Przyznam, że wygląda lepiej niz się spodziewałem, nie dość, że malutki to leciutki:
Obrazek
Obrazek
A tutaj na filmiku już wmontowany w maszt i z postawionym na sucho Sea Giraffe, który muszę jeszcze dopracować o kilka szczegółów łącznie z podstawą i jeszcze raz prysnąć farbą:
http://www.youtube.com/watch?v=R5A9MH3O4P0
Pozdr
Piotr
Ostatnio zmieniony czw lis 12 2020, 10:12 przez Piotr80, łącznie zmieniany 1 raz.
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

zaajeeebiaaszczo !!!!!!!!!
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Jak otworzyłem ten filmik to to kręcące się ustrojstwo-spaliło mi dwie kolumny,jeden telefon komórkowy,pralkę ,lodówkę,drukarkę i mleko.Oj...bez odszkodowania się nie obejdzie :!: przyjmę w rozliczeniu model-oczywiście po zakończeniu budowy :twisted:
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1145
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

herbaciany, z całą odpowiedzialnością oddałbym Ci mój model gdyby radarek spalił twój lipowy domek albo lipową lokomotywkę. Natomiast jeżeli chodzi o sprzęt AGD i RTV to przykro mi ale instrukcja użytkownika radaru takich wypadków nie obejmuje ;)
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Trudno się mówi :( ale spróbować wymuszenia musiałem...może innym razem i przy innej okazji ;-)
ODPOWIEDZ