[Galeria z relacją] PWS-10 CP 1/2008

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Wszystko zależy od projektu wycinanki. W przypadku PWS'a najpierw przykleiłem przednie fragmenty żeber do pokrycia. Klejem obuwniczym (zbliżony do butaprenu, ale przezroczysty i nie brudzi) posmarowałem całą krawędź natarcia dolnego pokrycia i nasunąłem szkielet na właściwe miejsce. Jak klej "złapał", igłą osadzoną w długiej listewce nanosiłem klej pomiędzy żebra i dźwigarki a pokrycie - po kawałku, fragmentami. całego szkieletu nie da się od razu przykleić. Na koniec przykleiłem górny kawałek pokrycia smarując klejem cały szkielet. Klej wcześniej został rozcieńczony rozpuszczalnikiem Nitro, by nie "nitkował" i za wcześnie nie wysychał, bo jest to klej, który łapie bardzo szybko i nie miałbym czasu na poprawki (przesunięcia pokrycia względem szkieletu). Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Troszeczkę do przodu. Doskonale widać jak pęka akryl. Nie zawsze jest to widoczne. Zależy od kąta padania światła i kąta patrzenia. Cały modelik jest tak spękany tam gdzie są gięcia pokrycia. Nie przejmuję się jadę dalej, bo na upartego można to podciągnąć pod "ślady" eksploatacji.

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Skrzydełko prawie gotowe - połączyć z centropłatem i lotki.

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Dzisiaj niewiele - celownik, venturka, stopień wejściowy i uchwyty do podnoszenia ogona.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 14 2010, 1:05 przez OSTOJA, łącznie zmieniany 1 raz.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

Bardzo ładnie Ostoja i naprawdę miło jest codziennie coś u ciebie zobaczyć.

Mnie osobiście brakuje takiej atmosfery jak na modelarni (niestety w moim mieście zamknęły się wszystkie a były trzy) gdzie można było 5 razy w tygodniu się spotkać podłubać i pogaworzyć.
Nie zawszy wszyscy na wzajem się chwalili i nie zawsze każdy popierał np moje pomysły ale nikt się nie kłócił nie obrażał w końcu każdy jest inny (I chwała Bogu za to :lol: ).

Taka twórcza dyskusja no i w końcu forum jest od tego samego więc nie krytykujmy kogoś za sposób prowadzenia relacji nieważne czy ktoś zamieszcza coś codziennie czy raz na rok całość (TO NIE JEST WYSTAWA ANI KONKURS TO JEST FORUM)
Awatar użytkownika
KayFranz
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 12 2004, 20:17
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KayFranz »

Bardzom rad, widząc, że Ostoja znowu nie zważa na uznane autorytety, znowu nie patrzy na plany kreślone przez mądrych, znowu robi niezgodnie z projektem... A co gorsza publikuje te herezje...
A poważnie: ten stopień to chyba pierwszy raz widzę zrobiony tak, jak był w rzeczywistości - tutaj, na tym wraku widać to w szczegółach:

Obrazek

Na wszystkich znanych mi planach, rysunkach itp. przedstawiany jest podobnie jak uchwyt do podnoszenia, ten bardziej z tyłu. Niestety, kiedy plany modelu pojawiły się w Sieci, nie znałem jeszcze tego zdjęcia.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Witam to mój pierwszy post na forum, chociaż siedzę tu nie od dziś. Ale jakoś tak wyszło, że nie zabierałem głosu . Co do samolotu, to nawet ciekawa sprawa, chociaż kabina wydaje się jednak ciut za prosta. No i ten lakier, pęknięcia jednak pod pewnym kątem są bardzo widoczne, nie dałoby się go zeszlifować i odnowić powłokę po sklejeniu? Myślę, że model bardzo by zyskał na tym.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Witaj Camillo na forum, kabinę i tak już wzbogaciłem w stosunku do projektu wycinanki dość znacznie. Niestety z pękającym akrylem już nic nie da się zrobić, to już tak musi zostać. Dobrze byłoby samemu coś "ulepić". Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Ostoja z tym akrylem to nie do końca tak jak piszesz. Zawsze była możliwość wydrukować model od nowa i przeprowadzić impregnacje bez lakieru akrylowego.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Ano można, ale się nie chciało.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ