[Relacja] Santa Leocadia - Shipyard

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Przykleiłem wewnętrzne burty górnego pokładu tylnego. Ze względu na profil burt musiałem sięgnąć do zasobów żony. Następnie dopiłowałem furty i je pomalowałem na czarno, a na zewnątrz przykleiłem listwy ozdobne

ObrazekObrazekObrazek

Teraz przyszła kolej na ławy wantowe wraz z listwami ozdobnymi

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Listwy brzegowe pomostów na śródokręciu. Od razu nawierciłem otwory na barierki

ObrazekObrazek

I prace wykończeniowe na dziobie

Obrazek
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Wygląda smakowicie :D

Całkiem zasadne zdaje się, celowe jak myślę, nieukazywanie wszystkich nagli w deskach pokładu. Taki kompromis w sam raz. Z modelu na model kadłub wychodzi coraz efektowniej. Gratuluję i życzę powodzenia w dalszej budowie.
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Nagle będą wszystkie, bo ilość linek jest bardzo duża i raczej żaden pusty nie zostanie. To było tylko zdjęcie z etapu budowy.

A kiedy się zabierzesz za jakiś żaglowiec ?
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Ikemot Mea culpa. Miałem na myśli kołkowanie pokładu. Co do takielunku to jestem przekonany że nie będziesz upraszczać sobie zadania i okręt będzie pod pełnymi żaglami (ewentualnie częściowo zrefowanymi).
Co do moich planów to raczej nie prędko zabiorę się za żaglowiec więc musisz uzbroić się w cierpliwość.
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Końcowe prace przy burtach na górnym pokładzie dziobowym

ObrazekObrazek

Ponieważ przyszły zamówione bloczki od @Mirka, mogłem dokończyć tylne zblocza do armat na pokładzie głównym

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

I z robotą przenosimy się na rufę - lustro rufy, to co wszyscy w żaglowcach lubią najbardziej

ObrazekObrazekObrazek
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Lustro rufy - wyciąłem okienka, potem szklenie folią. Ponieważ nie robię widocznego wnętrza pomieszczeń zamalowałem szyby szarą farbą. Tak przygotowane okna zostały podklejone kartonem.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Teraz front lustra. Imitacja deskowania w niektórych miejscach została zrobiona przez nacięcie nożykiem i przejechanie linii grubą igłą.

ObrazekObrazekObrazek

Kolumny pomiędzy oknami zostały ponacinane nożykiem, potem położyłem wikol w miejscach, które powinny być bardziej wypukłe. Całość pomalowana złotą farbą akrylową talensa

ObrazekObrazekObrazek

Na koniec nakleiłem przygotowany front na okna

Obrazek
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Przyszła pora na zdobienia lustra rufy - nie mam zdolności rzeźbiarskich więc zamiast drewna sięgnąłem po karton z naklejonymi zdobieniami i wikol. Po pracowitym wikolowaniu, całość pomalowałem farbą Gun Metal Tamiya (akryl) by uwidocznić szczegóły (wikol przezroczysty i nic nie widać). Potem podfrezowałem niektóre elementy za pomocą wiertła 0,3mm w dremelku.

ObrazekObrazek

Próba pomalowania rzeźb złotą farbą talensa nie za bardzo się powiodła bo farba pozalewała większość drobnych szczegółów. Została więc zmyta, a ja zrobiłem z niej rzadkiego "łosza", potem nadmiar z złotego z wierzchu został starty bibułą. Powstały więc srebrne ornamenty ze złoceniami w zagłębieniach. Zdjęcia przekłamują kolor - ostatnie jest najbardziej zbliżone do oryginału

ObrazekObrazekObrazek

I gotowe lustro kleimy do okrętu

ObrazekObrazek

I jeszcze fotka pokazująca rozmiar

Obrazek
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

Przykleiłem wewnętrzną burtę na rufie i dokleiłem poręcz na lustrze rufy. Na odcinku burty wewnętrznej poszerzyłem poręcz i dorobiłem poniżej listwę ozdobną, która łączy się z czarnymi listwami na bocznych burtach

ObrazekObrazekObrazek

Teraz dorobiłem brakujące poszycie poniżej lustra rufy i przykleiłem listwy maskujące. Przy okazji tej operacji przemalowałem (jednak co złoto to złoto) rzeźby na kolor złoty

ObrazekObrazekObrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Nic merytorycznego powiedzieć nie mogę, choćby dlatego, że żaglowce to dla mnie totalna abstrakcja. Natomiast mogę Ci podziękować za to iż robisz tę szczegółową relacje. Dzięki temu mogę chociaż popatrzeć na to jak powstaje taki model i wyobrazić sobie, że taki fajny żaglowiec mógłby powstać w moim własnym modelarskim warsztaciku.
Fascynuje mnie morze ale nie mam odwagi i nie czuje się na siłach zmierzyć się z takim modelem.
Dzięki Ikemot. :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
lkemot
Posty: 117
Rejestracja: czw mar 03 2005, 10:42
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lkemot »

I prace przy sterze

ObrazekObrazek

Do steru dorobiłem łańcuch ograniczający wychylenie, łańcuch został spatynowany

Obrazek

I montujemy ster na okręcie

ObrazekObrazek

Teraz listwy odbojowe w centralnej części burty i trap

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ