SM42 1601

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Długi95 pisze:No to czekam, aż go skończysz. Ale w tym roku? :D
wirtualnie to na pewno :D a czy wszystko się na papier uda przełożyć to nie wiem bo tych części będzie naprawdę dużo :D
Długi95

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Długi95 »

To powodzenia! :D Udanego sklejania.
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Długi95 pisze:To powodzenia! :D Udanego sklejania.
do sklejania jeszcze trochę, ale dzięki :D
:arrow: wstawiłem dziś wewnętrzne hamulce:
Obrazek
:arrow: ale ma tu pytanie :pomoc: :pomoc: :pomoc:
Obrazek [url=hhttp://images45.fotosik.pl/258/a173d537629221c6.jpg]Obrazek[/url] Obrazek
:arrow: na pierwszym zdjęciu jest pokazany w przekroju środkowy fragment wózka. Na drugim zdjęciu kolorem czerwonym jest zaznaczony układ dźwigni w układzie hamulcowym, kolorem żółtym na tym samym obrazku jest zaznaczony cylinder hamulcowy. Na trzecim obrazku kolorem niebieskimi i zielonym zaznaczone są dźwignie, które stanowią treść mojego zapytania:
:arrow: może mi ktoś pomóc i powiedzieć, a najlepiej naszkicować jak te dwie dźwignie są połączone do ramy wózka i jak niebieska jest połączona z dźwignią mocowania hamulca i jak zielona jest zamocowana do cylindra :?: :?: :?: :?:
Będę bardzo wdzięczny za pomoc dlatego że nie mogę tego w ogóle rozgryźć a na zdjęciach jest ot nie widoczne :komp:
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Witam wszystkich :D
po tej sesji poczułem że wstąpiło we mnie dzikie zwierzę :tancze: niestety leniwiec :haha: :haha: :haha: :haha:
ale jakoś się przemogłem i wróciłem do prac:
:arrow: powstaje układ hamulcowy. Niestety w dalszym ciągu nie udało mi się rozgryźć jego budowy.. powstał na razie cylinder hamulcowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam :D
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

A schemat kinetyczny Ci nie pomaga ? Powinieneś mieć go w tej książce skąd są rysunki. Większość przegubów nie jest połączona z wózkiem, tylko w paru miejscach są wieszaki żeby się jakoś jednak trzymało. Szkic może być trudny do wykonania, w sumie chyba najlepiej jakby ktoś Cię poratował dobrymi zdjęciami (ja nie mam takiej możliwości niestety).
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

belfast - wydawało mi sie za na któryś ze zdjęć co ci wysłałem widać to
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

A, nie zwróciłem też od razu uwagi... (śpiący jestem...) końcowki cylindra są zbyt spiczaste. Możesz spokojnie przyjąć za zasadę w tego typu elementach, że jak nie podano inaczej to wokół otworu o średnicy X malujesz dysk o średnicy 2X i do niego rysujesz styczne z punktów mocowania elementu
Obrazek
I sprawdz też sylwetke cylindra, bo coś mnie ona nie taka...
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Witam :D
dziękuje bardzo za podpowiedzi :D
Maverick33 pisze:belfast - wydawało mi sie za na któryś ze zdjęć co ci wysłałem widać to
:arrow:Bardzo dziękuje za zdjęcia, ale niestety większość zdjęć jest z lokomotywy 280 a tak jest wózek starego typu i układ hamulcowy się różni, chociażby tym że cylinder jest na boku wózka.. ;-)
uboottd pisze:A schemat kinetyczny Ci nie pomaga ? Powinieneś mieć go w tej książce skąd są rysunki. Większość przegubów nie jest połączona z wózkiem, tylko w paru miejscach są wieszaki żeby się jakoś jednak trzymało. .
:arrow:cylinder postaram się jakoś poprawić a "uszy" poprawie w najbliższej chwili :D
kierowniku dziękuje za fotkę :D
:arrow: mam jeszcze takie pytanie orientacyjne: w książce nie ma na temat różnic w układach (poza ich wyglądem), czy możemy założyć że cylinder jest taki sam na wózku starego i nowego typu :?:
dziękuje za podpowiedzi :D
biorę się do dalszych prac :D
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
belfast
Posty: 168
Rejestracja: czw lut 21 2008, 17:52
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: belfast »

Witam wszystkich :D
:arrow: dziś poprawiony cylinder, jeszcze bez śrub trzymających całość i bez tłoka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i jak teraz prezentuje się ten cylinder :?: :?:
pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ