[Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

Dobrze że wyłożyłeś wręgi folią.Nie pozwoli ona na pochłanianie światła przez karton.Kiedyś robiłem Poloneza z MM,z oświetleniem jedną żaróweczką,doprowadzającą czterema kanałami wyłożonymi folią,światło do lamp przednich i tylnych.Działało :razz: .
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Dziś skromnie. Poprzeczki pod pierwszy panel wzmocnienia bocznego gotowe. Jak widać wykonałem je ze sklejki, dodatkowo wymieniłem te wcześniejsze, które zrobione były z tektury i tylko się zwichrowały. Teraz zabieram się za wycięcie otworów pod ''okna'' i będzie można przymocować panel na stałe.

Obrazek

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Dziś skupiłem się na wycięciu wszystkich otworów pod okna w pierwszym elemencie wzmocnienia bocznego. Aby dobrze ''trafić'' z otworami, wykonałem kopię części burty, po czym przyłożyłem ją w odpowiednim miejscu do wzmocnienia. Następnie za pomocą igły zaznaczyłem na wzmocnieniu środki okien. Po ich wycięciu tak jak widać na zdjęciu drugim, podłożyłem oryginalną część burty z wycinanki w celu zweryfikowania zbieżności wyciętych otworów. Jak widać, jeszcze kilka drobnych korekt i wzmocnienie boczne będzie można przykleić do szkieletu.

Obrazek Obrazek

Update:

Jak widać pierwszy panel wzmocnienia jest już na swoim miejscu, teraz zabieram się za kolejne.

Obrazek
Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam Wszystkich.

Stosując tą samą technikę co przy pierwszym panelu, dokończyłem wzmocnienia na prawej stronie. Teraz zabieram się za drugą stronę (znowu wycinanie okienek mnie czeka :-) )

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam Wszystkich.

Lewa strona poszła znacznie szybciej niż przypuszczałem, mam nadzieję że wszystko dobrze wykalkulowałem i otwory są dobrze rozmieszczone. Trochę obawiałem się że po przyklejeniu tych wzmocnień po obu stronach, szkielet się zwichruję, ale na szczęście nic takiego się nie stało (może dlatego że nie pasowałem nic na siłę). Teraz wreszcie przyszedł czas na podposzycie. Jak tylko zacznę od razu dam znać co i jak :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Wygląda bardzo efektownie. Już sobie wyobrażam całość jak "zanitujesz" blachy pokryciowe.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Tom_007
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 05 2010, 23:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tom_007 »

Witam :)
jestem tu nowy i mam hopla na punkcie Titanica. takowy model wiem gdzie moge kupić w Łodzi w sklepie modelarskim lecz mam pytanie: Co jeszcze muszę dokupić prócz arkuszy z częściami?? Jakich klejów używać??? Jak widzę to laserowo wycięte wręgi i stępki... ale co prócz tego?? Gdzie to można nabyć?? Prosiłbym o pomoc.
Pozdrawiam!!! :)
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Zajrzyj do działu ''ABC Modelarstwa''. Na początek jest bardzo przydatny :-)
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Dziś postaram się przedstawić metodę z jakiej będę korzystał przy wykonywaniu podposzycia. Od razu mówię, że nie jest to mój pomysł tylko podpatrzony od innych modelarzy. A ponieważ wydaję mi się najlepszy to go stosuje.

A więc, na początek trzeba zaopatrzyć się w cienki papier, kalkę lub coś podobnego, wycinamy kawałek większy od wnęki i za pomocą taśmy przytwierdzamy do szkieletu. Następnie za pomocą np. ołówka odrysowujemy krawędzie wnęki.

Obrazek

Następny krok to odrysowanie uzyskanego kształtu na tekturze, którą w moim przypadku wcześniej potraktowałem bezbarwnym z obu stron :-).

Obrazek

Na koniec wystarczy tylko odpowiednio uformaować dany panel i ewentualnie nanieść drobne poprawki. Ot cała filozofia :). Czynność powtarzać do wypełnienia całego szkieletu :-)

Obrazek

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Praca w stoczni idzie pełną parą :-). Jak widać jedna strona dolnej części kadłuba już prawie gotowa. Górę zostawiam na koniec, gdyż tam będzie dodatkowa robota z otworami pod okna. Zastanawiam się czy najpierw przykleić panel a później wywiercić w nim otwory jak będę miał gotowe burty, czy zastosować tą samą technikę co przy wzmocnieniach bocznych, z tym że tu byłoby to dużo trudniejsze, zobaczę w praniu jak to wyjdzie :-). Jak już okleję cały szkielet zabieram się za szpachlowanie ewentualnych szpar itp. Na koniec czeka mnie porządne szlifowanie całości aż do uzyskania zadowalającego efektu.


Obrazek Obrazek Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
ODPOWIEDZ