Pierwszy śmigłowiec dla modelarza nie malarza...

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
syringe
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 11 2010, 23:54

Pierwszy śmigłowiec dla modelarza nie malarza...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syringe »

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu przeglądam to forum i podziwiam wasze prace.

Postanowiłem się zalogować i jestem. :)

Osobiście miałem już kilka razy do czyniania z modelami, co prawda plastikowymi ale jakieś minimalne podstawy już sobie poukładałem.
Co do mojego modelarstwa- mam jeden problem. Kiedy przychodzi czas ostatecznego wyszlifowania, położenia podkładu i malowania ja porostu odpuszczam.
Nie potrafię malować. I to jest potwierdzone. Nie mam do tego ręki ani fantazji.

Zainteresowałem się więc modelami kartonowymi. Przecież one zazwyczaj są już pomalowane. Wymagają czasem jedynie minimalnych poprawek.

I tu prośba do szanownego grona modelarzy.
Poszukuję modelu dobrego jako pierwszy.
Na czym mi zależy?
Ogólnie chcę by to był śmigłowiec. Najlepiej nie cywilny. Jakiś Mi czy Ka.
amerykańskie czy brytyjskie konstrukcje też oczywiście wchodzą w grę.
Coś w miarę prostego na początek nie wymagającego z byt wielu poprawek.
Druga sprawa to jakaś większa skala.
Nie chcę by to był maluszek pokroju 1:144 :) jeśli takie modele w ogóle się robi z kartonu.
Coś z 1:33 albo tym podobnych.

Proszę w miarę możliwości o wskazanie modelu, firmy która go produkuje, może linków do sklepu, allegro, może ktoś posiada taki model to proszę o ofertę.

Pozdrawiam Serdecznie.
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

1:144 to skala myśliwców plastikowych z revella, kartonowe są raczej 1:33 czasem 1:50 i oscylujące w tej granicy inne skale. Co do Mi to wydawnictwo AH niedługo wypuści na rynek poprawiony reprint Mi 24 D, lecz ten model może się okazać okropnie wymagającym, Apache z MM może być łatwiejszy link do transakcji http://cgi.ebay.pl/Ma-y-Modelarz-7-8-20 ... 0314273428 Jakość małego modelarza może nie będzie taka jak u AH, ale cenowo MM bije na głowę(a jakość może nawet nie taka zła...(?) ) Modeli helikopterów jest stosunkowo niewiele i z wyborem powinno być łatwo.
Pozdrawiam:)
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
syringe
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 11 2010, 23:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syringe »

Dzięki za podpowiedź.
Szukam na początek coś naprawdę łatwego - nie chce się zrazić.

Ps. Na razie nie mogę wysyłać PW.
Awatar użytkownika
ZbyszekS
Posty: 393
Rejestracja: pn maja 24 2004, 15:10
Lokalizacja: Milanówek
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZbyszekS »

Zaryzykuję twierdzenie, że najlepszym modelem spełniającym określone przez Ciebie kryteria będzie ten:
http://kartonowakolekcja.republika.pl/ah1f%20cobra/
A biorąc pod uwagę, że to będzie Twój pierwszy model kartonowy, to nawet jeszcze lepiej, żeby to był ten: http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3889
Apache'a odradzam, a Mi-24 - tym bardziej; to nie są modele na pierwszy raz.

I jeszcze jedna uwaga: niechęć do malowania będziesz jednak musiał w sobie przezwyciężyć, jeśli zechcesz się serio zająć modelarstwem kartonowym - retuszowanie jest dzisiaj standardowym wymogiem dla modeli kartonowych.
Na warsztacie: Leopard 2A5, J6K1 Jinpu
Zawieszone: Pogoria, XP-61E
Archiwum: Saab J35 Draken, Pietropawłowsk, F/A-18F Super Hornet, Churchill, MiG-21, Mirage III EA, Bf-109 K-4
-----------------------------
Wspieram .oO R357
Awatar użytkownika
jjb89
Posty: 84
Rejestracja: wt maja 06 2008, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jjb89 »

Przed gimnazjum kleiłem Cobrę z MM Nr 9/2001, (to chyba wznowienie z 94)
Miałem małe umiejętności, ale model wyszedł nawet ładnie, wszystko mi pasowało, nic nie docinałem itd. Kamuflaż też efektowny (japoński).
Więc ten mogę zasugerować. Ale może faktycznie lepiej rozgrzać się na Apache'u w 1:50.

pzdr.
ODPOWIEDZ