Jak zacząć? Kartonówki

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
T905

Jak zacząć? Kartonówki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: T905 »

Na początku chciałem powiedzieć witam ! :)

podziwiam modelarzy za cierpliwość oraz za talent:) od jakiegoś już czasu tak patrze na wasze modele i kurde wydaje się to fajną zabawą i ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w inny sposób jak przed kompem ;-) Zostałem zarażony przez paru znajomych właśnie tym hobby i chciałbym spróbować własnych sił na początek w Kartonówkach.

Oczywiście z tym tematem mam szereg pytań, i oczywiście poszukam ich sobie na forum :idea: Ale tak ogólnie :

-jakieś porady na stary ? co kupić z tych podstawowych rzeczy ? linki mile widziane.
-i oczywiście sprawa podstawowa! Jaki model byście polecili na początek ? jakiej firmy i jaka skala trudności ? żebym tym nie rzucił z okna po 1 h :) ale żeby ten model jakoś wyglądam jestem ambitny i mam trochę zdolności manualnych ;-)
kamiljazz
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 03 2005, 11:19
Lokalizacja: Ełk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamiljazz »

Witaj

Na początek polecam proste modele z internetu - jest dużo darmowych modeli o różnym stopniu skomplikowania. Nauczysz się warsztatu. Czytaj relacje z budowy zło składu i archiwalne wujka andrzeja i nie załamuj się. :) Na początek potrzebujesz nożyczki, skalpel (może być na początek nóż do tapet) i jakaś tania mata do cięcia, metalowa linijka. Jak skleisz czysto parę modeli z netu to zabierzesz się za coś trudniejszego.
Pozdrawiam

Kamil
Awatar użytkownika
Łysy OMG
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 13 2008, 1:14
Lokalizacja: Niemce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łysy OMG »

Bardzo przyjemne są modele pana Pawła Mistewicza. Dobrze sklejone prezentują się świetnie, i nie są bardzo wymagające. Zero, PZL Wilk, Camel z Małego Modelarza, a teraz także z jakiegoś innego wydawnictwa, którego nazwy nie pamiętam. Szczerze polecam.
Pozdrawiam, Maciej:)
T905

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: T905 »

Camel fajny samolot :) ale nie wiem czy 2 plat jest latwy na 1 raz ? masz na mysli tego camela z 2004 czy tego z 1985 ? Mam na mysli wydanie malego modelarza.
Awatar użytkownika
wottek
Posty: 32
Rejestracja: pn wrz 20 2004, 22:17
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wottek »

Polecam tego Neuporta: http://kartonowakolekcja.republika.pl/

Bardzo fajny model na początek. Świetna instrukcja. Zresztą inne modele tego wydawcy na początek także się nadają.
T905

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: T905 »

OK zainteresuje sie nim :) dzieki a jakie kleje polecacie do kartonowek ?
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Na stronie głównej forum jest takie coś - " ABC Modelarstwa" Kilka kliknięć myszą , żeby to przeczytać. Aż tak Ci się nie chce odrobinę wyteżyć mózgu , że wolisz zadawać pytania , na które padły odpowiedzi setki razy ? Mało tego , w artykułach które są przedstawione w ABC są odpowiedzi na pytania , których jeszcze nie zadałeś , a zapewne byś zadał .
ODPOWIEDZ