*[Relacja/Okręt] HNoMS Thor Heyerdahl - norweska fregata typu Nansen 1:200

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: co dalej ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

sojomail pisze:Witam,
co dalej z Thorem ?

:)
Stoi dalej na półce i parcieje :)

mam pytanka:

1. czy ten model jest dla zabawy czy pod katem przygotowania opracowania do druku (dla jakiegos wydawnictwa) ?
Chciałem zaprojektować dla zabawy coś bardziej skomplikowanego niż okręt podwodny. Wydawca już się znalazł, ale negocjacje utknęły w martwym punkcie, a sam projekt tymczasowo zawieszony z powodu innych.

2. jezeli dla zabawy - to bedzie dalej malowany/waloryzowany itd ?
Pójdzie do śmietnika bo to tylko beta test.

3. jakiej techniki uzywasz do projektowania czesci ? z programu komputerowego (kreski?)

Rhinoceros 4 obecnie SR8

4. jezeli pkt.3 = tak, to czy drukujesz i naklejasz na karton, czy kalka odbijasz czy jaki diabel ? :)
Drukuję normalną atramentówką, a jak znajdę chwilę, to Nansen będzie zrobiony tym razem z szarego, barwionego papieru.
Dzieki za odpowiedzi !
pozdrawiam,

Nie ma problemu :)
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

SZKUTNIK pisze:Ahoj!

A co to za problem zapytać armatora o plany stoczniowe promu ( np. StenaLine czy Polferries) czy innej jednostki?
Nie da sie ukryć, ze temat jednostek cywilnych jest mniej popularny wśród modelarzy, co nie znaczy, że mniej ciekawy.
Na szczęście, coś zaczyna się dziać w tym temacie.
Pozdrawiam. SZKUTNIK
Zapytać nie problem, ale uzyskać coś konkretnego już trudniej tym bardziej za free. Ja miałem szczęście i dostałem płytkę z tą jednostką:

Obrazek

Może być?
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

strk: Pewnie że może być. Nie wiem co jest na płycie.jeżeli bedzie to skala 1:200, rampa rufowa - mozliwośc zbudowania albo zamknietej, albo otwartej. Nadbudówka z przeszklonym mostkiem, każdy kontener oddzielnie to jestem zainteresowany wydaniem tego statku. Zamiast tego może być kontenerowiec "Hollandia" (1:200) na podstawie planów modelarskich.
Nie chciałbym zaśmiecać wątku, jeśli jesteś poważnie zainteresowany napisz do mnie maila. Do środy jestem w Polsce.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

Witam ponownie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

Dziekuje za odpowiedzi !

Tez dorzuce swoje dwa grosze, na temat jednostek "cywilnych", osobiscie wole badiej cywilne od okretow wojennych - moim zdaniem roznego rodzaju statki transportowe, barki, lodolamacze, statki wielorybnicze itd maja wspanialy "klimat" morza, gdyby bylo wiecej takich jednostek do sklejenia w 1:200 (jedynej w ktorej lepie karton) lub 1:700 (plastik) to bylbym zachwycony.

w ubieglym roku w Modelarzu na przestrzeni chyba 3 numerow byl bardzo fajnie opisany transportowiec s/s Polonja - byly dokladne plany tej jednostki i opisany rys historyczny. To jest dopiero klimat ! Kilkukrotnie zmieniala bandere, modernizowana, transportowala i towary i uchodzcow :)

Polecam rowniez ksiazke "Flota spod bialo czerwonej", prosze sie nie sugerowac okladka - ksiazka jest o statkach nie okretach :) i opisuje chyba wszystko spod naszej bandery a co sluzylo do tranportu ludzi czy towarow :)

Ksiazka jest wpaniale wydana i oprawiona malowidlami Adama Werki, np. na tej stronie jest probka obrazkow, ktore znajduja sie w tej pozycji

http://marynista.republika.pl/

i co jest super, to ze niemal wszystkei typu jednostek, czy to towarowych czy pasazerskich sa narysowane w tej samej skali. naprawde pozycja super. :)

ksiazke mozna znalezc na allegro za pol darmo.

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
sojomail: Zgadzam sie z Toba, że S/S Polonja to piękny temat. Niestety chyba nic z tego nie wyjdzie, przynajmniej na razie. Wiem, że inny statek z tego okresu jest na warsztacie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

Re: Witam ponownie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Hura! dzięki Sojomail za ten link. Już od kilku miesięcy szukałem czegoś takiego.
P.S. Czy istnieją gdzieś zarchiwizowane numery starego czasopisma MORZE?
☠Rock Honor Ojczyzna☠
sojomail
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 22:43
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sojomail »

nie spotkalem sie :(
Łukasz D.
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 21 2007, 18:15
Lokalizacja: Coventry-UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz D. »

SZKUTNIK napisał:
Nie da sie ukryć, ze temat jednostek cywilnych jest mniej popularny wśród modelarzy, co nie znaczy, że mniej ciekawy.
Na szczęście, coś zaczyna się dziać w tym temacie.

Jeszcze nie tak dawno modele kolejowe były pozycją niszową a teraz jest ich co raz więcej. Podobnie może być z jednostkami cywilnymi. Na pewno znajdzie się sporo osób zainteresowanych takim tematem. A może by tak zacząć od wznowienia Regulusa :?:
"Ucz się na cudzych błędach, nie jesteś w stanie popełnić wszystkich sam"
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Cudowne obrazy, tak wiele z nich widziałem a nie wiedziałem że spod jednego pędzla wyszły...

Aż chce się ich modele robić :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

lehcyfer pisze:Cudowne obrazy, tak wiele z nich widziałem a nie wiedziałem że spod jednego pędzla wyszły...
Mam dziwne wrażenie, że nie masz na myśli obrazków mojego Nansena :D :D :D :D
ODPOWIEDZ