HMS Warspite - raport z budowy NIE KASOWAĆ!!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Obecnie mam już ukończoną nadbudówkę na śródokręciu. Zdjęcia ukazują ją w trakcie budowy. Wszystko wskazuje na to, że montowane na niej uzbrojenie będzie ruchome, podobnie jak dźwigi. Półkoliste wycięcie na drugim końcu przeznaczone jest dla komina, właśnie nad nim pracuję.

Obrazek

W tej nadbudówce mieszczą się hangary dla wodnosamolotów, na wierzchu będą zamocowane szalupy ratunkowe. Obecnie nadbudówka jest juz naklejona na pokładzie. I właśnie tu pojawił się mój dylemat dotyczący relingów...

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 13 2004, 16:35 przez Martez, łącznie zmieniany 2 razy.
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Bajka. Widzę ,że masz więcej czasu ode mnie na klejenie... Mam pytanie : z czego robiłeś olinowanie ??
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

( Chyba zostanę poetą ?? :) )
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Rzeczywiście w swięta i po nich mialem wiecej czasu.. teraz sie to skonczy...:(
Olinowanie zrobiłem z czarnej nici, ale nie bawełnianej lecz chyba wiskozowej - nie ma takich włosków jak bawełniana i lepiej sie układa. Ma taki miły połysk:)
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

Obiecujący model :spoko:
Awatar użytkownika
Riurik
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:48
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Riurik »

Pięknie, pieknie. Widzę spore postępy. Ładnie się prezentuje. I masz już maszt! A ja jeszcze nie i nie wiem jak mi wyjdzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

No tak.. caly urok darmowych serwerów... teraz juz zadnych zdjec w wątku nie ma, co wiecej, nie moge zalogowac sie na wlasne konto... musze cos wymyslic..:)
Tymczasem moge pokazać komin i przymiarki z podestami na nim.. ten większy jeszcze nie jest przyklejony - najpierw relingi i podest poniżej...
Niestety znow niewiele czasu na prace, nawet w weekend..
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Nadbudówka na śródokręciu też już jakoś wygląda, niestety nie tak czysto jak chciałbym.. jest kilka niedokładności, które musiałem retuszować, co więcej - obrys komina jest większy od niego samego i wstępnie zamalowałem białe pole, by potem nie chlapać farbą..
Niestety nie udało mi się zlikwidować szczeliny pomiędzy nadbudówką a pokładem - mimo sporego obciążenia przy klejeniu - całość sprawiała wrażenie, że raczej pozwoli się zgnieść niż docisnąć..
Pozostają relingi - ale nadal nie moge znaleźć nic na ich temat... :pomoc:
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Pokażę jeszcze kawałek burty.. Podczas malowania kamuflażu przekonałem się, że jest to coś, czego naprawdę nie lubię.. po prostu jestem kiepskim malarzem:) wole wiersze pisac...
Co mi szkodzi - pokażę dwa ujęcia - ładne i mniej ładne..:D
Przekonałem się naocznie właśnie przy tym mniej ładnym, że lepsze jest wrogiem dobrego.. poprawki zupełnie mi nie wyszły..Wiem, ze tego juz nie poprawię i takie zostanie.. cóż, wciąż się uczę - przede wszystkim dzięki temu forum:)) no i nie wszystkie modele muszą być idealne:D Tak naprawdę to chcę doprowadzić tę relację do końca by kolejny okręt dołączył do kolekcji, więc nawet mniej udane elementy nie zmienią tego postanowienia:)
Jak widać ze zdjęć - nie odważyłem się na malowanie całego okrętu - powodów jest kilka.. skomplikowany kamuflaż, kiepski papier, no i fakt, że równolegle budowałem nadbudówkę dziobową.. do tego niezbyt pewne operowanie pędzlem:) w sumie i tak będzie cieszyć moje oko i wprawiać w zachwyt laików:D
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

ładny modelik , co do malowania zaprezentowane zdjęcia jakoś się nie pokrywaja z tym co piszesz -jeśli juz to nieco z "innej bajki" wg mnie jest w tym momencie pozostawiony pokład , może lepiej byłoby go prysnąć matową fiksatywą , i ewentualnie przerysować nieco czarne linie nożykiem aby nabrał podobnego realizmu co burty i nadbudowy - patrząc na liczne fotografie z okresu wojny okrętów nie były idealnie pomalowane a juz napewno nie mocno eksploatowane okręty brytyjskie
podrawiam
ODPOWIEDZ