[Relacja] BISMARCK 1:200 HALINSKI

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

A sobie pogwarzym.
BCG świecić się będzie, lakier – mat nie. A malować później takie drobnoty byłoby kłopotliwe. Ponadto słabiej trzyma to chińskie coś.
W przypadku łączenia drutów, owszem na BCG – wstępnie przyczepiam, a następnie szczyptę SG (nie mylić z Sz.G, choć nigdy nam Go za wiele :) ). Tylko tego chińskiego b. niewiele dawać - musnąć, bo SG zglutuje farfocla.
Że Sz.G. skusił się nas wspomóc w przybytku s'Markowym? ;-) Się rzeczywiście świat zmienia.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Art pownienes juz wiedziec LAKIER TWOJ WROG :haha:
Swieci sie tylko jak przystwisz lampe do burty na odleglosc 2 cm :haha: poza tym nikt nie kaze Ci wylewac tam pol butelki ;-)
A co do PARCHATYCH SMARKOW, to tak mialem chwile zacmienia, juz sie zamykam :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Tak, tego specyfiku mało trzeba dawać. Ale i tak się błyszczy.

Sz. G. Ktoś niedawno u Ciebie w ładnym "Wariacie" napisał:
„Nawet Herkules d… gdy Bismarcków kupa”, oraz coś tam o malowano – lakierowanych z laserami fajfelson’ami.
Szyderczy. Jak możesz. Nawet nam tu nie mów, że nie wrócisz (niech zaćmienie Twe będzie wieczne :haha: )
Świat byłby inny, nawet ten zmieniony.

Resztę serdeczności na PW, bo tu piękny okręt powstaje.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Mała aktualizacja, powstaje drobnica na dziobie okrętu. Zastanawiałem się czy zacząć od głównych nadbudówek czy wyposażać pokład od początku ku końcowi i postanowiłem pozostać przy drugiej opcji. Jutro wyjeżdżam na pięć dni więc prace w stoczni wstrzymane.
Pozdrawiam.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam dziś wróciłem do domu a zarazem do modelu, i tu mam do was pytanie dotyczące tych czterech głównych dział, a dokładnie jakiego koloru ma być góra tych dział. W modelu jest kolor żółty ale w niektórych relacjach widziałem kolor szary, bardziej mi się podoba kolor szary, więc proszę was o radę.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

No to wdepnąłeś w dyskusję bez końca. Musiałeś od tego zacząć??
Radzę na tym, znaczy wieżach skończyć ten model :)
Może to ktoś rozstrzygnie - za rok kolejna wizyta grupowa do wraku.
Płyniemy??

Jest jedno opracowanie monograficzne, poważne, które forsuje tezę o pomalowaniu dachów wież artylerii ciężkiej i średniej na kolor żółty w dniu 26 maja 1941 r. jako znaku rozpoznawczego dla lotnictwa niemieckiego, które miało wspomóc okręt po „bitwie pierwszej krwi” dwa dni wcześniej. W ślad za tym poszło Wydawnictwo Szacowne.

Jest też pewna informacja od naocznych oglądaczy wraku, że nie zachowała się farba żółta na sterczących do dziś na swym miejscu wieżach 150 mm. Rozkaz może i był z centrali (Grupa Zachód), ale w trudnych godzinach dla marynarzy uszkodzonego poważnie okrętu, kto tam myślał o malowaniu. Nie ma mocnych dowodów na to.
Chociaż... jak mieli czas na budowę drugiego komina? Może i zabrali się za pędzle? Może?

Wybór należy do Ciebie i bagaż wyboru tego obrony.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Działko w trakcie budowy, przy działku będzie malutki postój ze względu że postanowiłem kupić lufy gotowe, więc dziś zamówiłem i mam nadzieje że w przyszłym tygodniu przyjdą, a na razie powstają drobne elementy.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2285
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

"Działko" to może być jakaś przeciwlotnicza popierducha w stylu 20 czy 37 mm to jest WIEŻA a w niej są DZIAŁA, chyba dostrzegasz subtelną różnicę pomiędzy 37 mm a 380 mm? Ogólnie nie przeszkadza mi jak ktoś ośmiesza Smarki, ale są pewne granice chłopie, weź się w garść :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace pomału idą do przodu, ze względu na brak na razie luf postanowiłem zabrać się za nadbudówkę.
Obrazek
Obrazek

Dziś będąc w obi znalazłem tam zaciski do kabli o różnych rozmiarach od 2,5mm do 1mm i postanowiłem kupić paczkę tych o rozmiarze 1mm i wypróbować jak się będą prezentowały jako bulaje, i muszę przyznać że nawet całkiem całkiem to wygląda. Jedyna rzecz która może przeszkadzać to jest ich długość ale przy tych rozmiarach w okienku nie widać że to jest rurka (zawsze idzie ją przeciąć) a wydaje mi się że jest to szybszy i łatwiejszy sposób na bulaje.
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Tak wyglądają bulaje w modelu.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
ODPOWIEDZ