*[Relacja/Samolot] PWS-33 Wyżeł [Quest II nr 12 (2002)]

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

Ostoja -zanim dalej ruszysz Wyżła-zapoznaj się z artykułem z MiniRepliki nr.66.Jest tam parę trafnych spostrzeżeń K.Sikory.Można dokonac jeszcze paru przeróbek zgodnych z prawdziwym samolotem. :D :D :D .Nie wiem czy wznowienie na podstawie tych samych materiałów modelu Wyżła cos da......to stare opracowanie gdzie nie ustrzeżono się błędów(doszło dużo dokumentacji zdjęciowej,której wtedy brakowało)-nowe opracowanie rysunkowe jest w toku :D :D :D .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Kaziu, na pewno artykuł o Wyżle w MiniReplice jest interesujący ale nie mam do niej dostępu. Z uzupełnieniem prawdy historycznej poczekam do nowego wydania Wyżła.

Kleją się skrzydełka. Nie wiem dlaczego lotki mają nadrukowaną drugą linię spływu. Chciałem obciąć pokrycia po tej drugiej linii ale wtedy nie zgrywałoby się górne poszycie z dolnym. Na dolnym pokryciu nie ma tych linii.

Obrazek

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

Ostoja-nie obcinaj tej drugiej lini...ponieważ na klapach jak i na lotce były hamulce aerodynamiczne otwierane do góry -gdy klapy i lotki szły do dołu.Zalecam zapoznanie się z monografia Wyżła z przed 18 lat(!) lub z opisami z książek-to wiele wytłumaczy.Podaj e-maila prześlę skany trzech stron z pisma-myślę,że to nie piractwo.Pozdrawiam :D :D
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Kaziu, dzięki za przypomnienie. Zapomniałem o tych "rozdziawianych" lotkach i klapach jako hamulce aerodynamiczne. Masz rację. E-mail wysłałem.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

No to skrzydełka przyklejone. Górna powierzchnia pasuje z k-bem jako-tako gorzej dół, ale będą jeszcze wklejone owiewki skrzydło-kadłub i wszystkie szpary będą zakryte. Wyczytałem że szachownice na górnej powierzchni skrzydła w Wyżle były rozmieszczone symetrycznie(!).

Obrazek

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

nie ma za co dziękowac-ja dla tego samolotu poświęciłem już 40 lat życia-he,he.Widzę po tym modelu,ze wiele nie jest tak jak powinno byc-a wystarczyło popatrzec dokładniej na zdjęcia dostępne w monografii-do której moja skromna osoba dołożyła swoje trzy grosze... :oops: :oops: .Tak to prawda jest zdjęcie(mam je w swoim archiwum) które to potwierdza...od dołu i góry szachownice na Wyżle były symetryczne...Czekaj na skany..może podratujemy ten piękny samolocik.Pozdrawiam :D :D
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Kazik.R pisze:ja dla tego samolotu poświęciłem już 40 lat życia-he,he...Czekaj na skany...może podratujemy ten piękny samolocik.Pozdrawiam :D :D
Kaziu nie wiedziałem, sorry, aż się boję, że za wiele ode mnie oczekujesz.

Owiewki skrzydło-kadłub wklejone.

Obrazek

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

Spokojnie-nie wymagam jakiś tam wysokich poziomów-widzę,że kleisz polskie samoloty to uważam ,że należy pomóc.....a zmiany na prawdę będą proste-ale poprawią modeli tak ślicznego samolotu..he,he,he :D :D :D
Awatar użytkownika
Kazik.R
Posty: 93
Rejestracja: sob lis 06 2004, 8:28
Lokalizacja: Gliwice-Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik.R »

Po prostu tylko obserwuję interesujące mnie relacje i nie zamierzam w żaden sposób wpływac na proces sklejania modelu przez prowadzącego relację. Każdy ma swój warsztat i ja to szanuję.Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Chodzi o te zdjęcie:
Obrazek
???
W jednym z pierwszych numerów AREO - technika lotnicza (bodajże) było inne ujęcie tego samolotu z wyraźnie widoczną odciętą (wyciętą z ogona?) szachownicą leżącą na skrzydle. Jasność wskazuje, że rzeczywiście mamy do czynienia z elementem wyciętym z białej części steru kierunku.
Może jakiś niemiecki żołnierz chciał mieć pamiątkę ze zniszczonym polskim samolotem, a brakowało szachownic, bo były już wycięte.
Samolot, z tego co wynika z jego historii był na terenie ITL i tu zostały dodane mu szachownice. Mogą się rodzić wątpliwości co do namalowania szachownic wbrew przyjętym regułom ustalonym w tym instytucie.
Obrazek
ODPOWIEDZ