*[Relacja/Okręt] HNoMS Thor Heyerdahl - norweska fregata typu Nansen 1:200

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Nie wiem, nie byłem na pokładzie tego okrętu. Podobna, jaką widziałem ma około 22cm średnicy, czyli w 1:200 1.1mm, jednak jest to zdecydowanie za dużo, co widać na foto. Myślę, że 0.7mm to max...
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No od bidy mozna dać zwitek, ale lepiej wziąść pręcik z plexi pomalować z 3 stron i masz lampę nawet z limitacją szkła, mozna do izolacji z drutu dokleic kółko z taśmy klejącej jako imitacje szybki, można chlapnąć na izolację z drutu lakierem albo innym bcg żeby była imitacja szybki... jest pewnie jeszcze 5 milionów innych kombinacji, ergo dość biadolenia i DO ROBOTY :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dziękuję Gała za dobre rady.
Lampy poczekają trochę, rozważę zrobienie nieco mniejszych jednak z papieru (ma być standard), zrezygnuję przy okazji z uchwytów. Niepotrzebnie powiększają one ogólne rozmiary lampy, a w oryginale jakoś się ich nie dopatrzyłem.

Tymczasem zająłem się hangarem. W stosunku do pierwotnej konstrukcji dodałem nieco wzmocnień - poszycie jest z cienkiego papieru, łatwo się zapada, a ściany hangaru mają największą powierzchnię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkielet ma pewne niedokładności, ale foto wykonane było przed końcowym szlifowaniem.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Hangar. Częściowo go wyposażyłem, choć niestety w wyniku błędu w projekcie, osiem otworów na lampy na górnej krawędzi jest o jakieś 4 mm zbyt nisko. Ale po to jest ta budowa testowa.

Obrazek

W tej chwili moduł ten jest już wklejony na miejsce, klej wysycha. Foto jeszcze dziś.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Gotowe:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dziś pracowałem nad wykończeniem hangaru. Przykleiłem wewnętrzne elementy nadburcia wokół dachu, niszcząc jedynie cztery lampy i drabinkę.
Wewnętrzne elementy łatwiej było przykleić porozcinane na kawałki, niż w całości:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czas na pomost.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dzisiejsze prace zakończyłem na konsoli nawigacyjnej i frontowej ścianie pomostu.

Obrazek


Każda z krawędzi łączących się z pokładem jest wzmocniona od wewnątrz paskiem 1mm tektury. Zapewnia to właściwą sztywność tej krawędzi i właściwe przyleganie do pokładu:
Obrazek
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Jaka piękna wykładzina na tym okręcie - tylko pozazdrościć. A nie dało by troszkę dokładniej rozrysować konsolę nawigacyjną. Jakoś te czarne kwadraty do mnie nie przemawiają. Skoro to fregata norweska to konsola nawigacyjna pochodzi najprawdopodobniej z firmy Kongsberg.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dałoby się Szkutniku, ale na tym papierze nawet w jakości "foto", szczegółów moja drukarka nie drukuje. Próbowałem wrzucić na ekrany jakieś zobrazowanie, klawiatury bardziej plastyczne wykonać, ale niestety lipa.

Może jeszcze popracuję nad tym.

A kolor wykładziny wynika z problemów z zestrojeniem drukarki. Od jakiegoś czasu drukuje inaczej, np konsola powinna być błękitno-niebieska, wykładzina zaś zgniło-zielona..
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!

No teraz już wszystko jasne z kolorami. Założenie kolorystyczne jak najbardziej słuszne.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
ODPOWIEDZ