[R/G] BR 41 Skala H0 ITALERI

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

[R/G] BR 41 Skala H0 ITALERI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Witam.
Jestem nowy na forum.
Dlatego wpierw kilka słów o sobie: jest to mój powrót do modelarstwa z dzieciństwa (jeśli można do niego zaliczyć modele robione w szkole podstawowej w latach 80`tych).
Mam już rozpoczętych kilka modeli kolejowych z kartonu, jednak chciałem spróbować czegoś innego...
Model niemieckiego parowozu BR 41 w skali 1:87 (H0) firmy Italeri.

Obrazek

Model jest obecnie już na ukończeniu, brakuje mu tylko kalek, podstawki i gabloty. Występują również drobne błędy w malowaniu, które wkrótce zostaną usunięte.

Obrazek Obrazek Obrazek

Model skleja się dosyć przyjemnie.
Jest wprawdzie kilka miejsc, które wymagają szpachlowania, ale można sobie z tym poradzić. Najbardziej widoczny błąd to niesymetryczne otwory pod osie kół w szóstej, tocznej osi parowozu.

Natomiast mój największy błąd (tu niewidoczny) to niesymetryczne wklejenie drzwi dymnicy (sa przekręcone o ok. 1 ÷ 2°), ale z tym niestety nie da się już nic zrobić...

Z góry dziękuję za ewentualne uwagi. :oops:
Ostatnio zmieniony ndz sty 30 2011, 21:21 przez martinus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3280
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witaj na naszym forum.

Model prezentuje się nieźle ale czy odległość pomiędzy tendrem a budką maszynisty nie jest zbyt duża ? Mam nadzieję, że nie zapomnisz o torach w tej gablotce :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

[Galeria] BR 41 Skala H0 ITALERI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Tempest pisze:Witaj na naszym forum.

Model prezentuje się nieźle ale czy odległość pomiędzy tendrem a budką maszynisty nie jest zbyt duża ? Mam nadzieję, że nie zapomnisz o torach w tej gablotce :D
Dziękuję za dobre słowo. Szczególnie, że jest to mój pierwszy malowany model i to pędzelkiem.

Odległość jest rzeczywiście zbyt duża. Producent przewidział mocowanie tendra do parowozu "na wcisk" imitacją sprzęgu... Dla wygody przy nakładaniu kalek, nie są jeszcze ze sobą połączone...

W modelu pomiędzy pomostem lokomotywy a pomostem tendra jest pozostawiona przerwa, obecnie rozważam jak to skorygować...

Pozdrawiam
___________________________
Wkrótce BR 50 Skala H0 Italeri
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

[Galeria] BR 41 Skala H0 ITALERI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Witam.

Po dokładnym przestudiowaniu dostępnych w sieci fotek, postanowiłem skrócić długość imitacji sprzęgu, aby model był bardziej bliższy oryginałowi.

Długość oryginalna.
Obrazek

Długość po zmianie.
Obrazek

Finał prac, za około 1 ÷ 2 tygodnie. Obecnie trwają prace przygotowawcze do nakładania kalek (drobne poprawki malarskie).

Pozdrawiam
Wkrótce BR 50 Skala H0 Italeri
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Przepraszam, że odgrzewam starego kotleta ;-) ale jak tam prace wykończeniowe nad BR41 i czy prace nad BR50 ruszyły. Interesuje mnie temat i z chęcią zobaczyłbym stan prac. Pozdrawiam.
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Nic nie szkodzi... ;-)
Obecnie jest prawie skończony BR41 i BR50 - brakuje im już tylko kalek i podstawek, nad którymi się obecnie skupiłem...
Zdjęcia postaram się zamieścić w ciągu najbliższego tygodnia.
Galerię BR50 w osobnym wątku, ponieważ natrafiłem na kilka niezgodności, przed którymi chciałem ostrzec...

Pozdrawiam
półkownik pospolity, czyli zbieracz... ale do czasu :-)
ODPOWIEDZ