*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Jak zwykle wszystko ladnie i starannie. Art w twojej relacji znalazlem watek, w ktorym widzialem jak montowales swiatla w leflektorach. Nie zastanawiales sie by uzywac fiber-optic cable ? Przepraszam ale nie wiem jak to sie nazywa po polsku. Kabel swietlny moze? Jest to kabel ktory przewodzi swiatlo koloru jakiego chcesz(glowna zarowka decyduje o kolorze. To bardzo tania i super latwa metoda na instalacje elektryczna w modelach.
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

tomaszolemski pisze:nie wiem jak to sie nazywa po polsku. Kabel swietlny moze?
Światłowód.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tomaszu wydaje mi się że chodzi Ci o światłowód po prostu. Nie wiem tylko jak można by go zamontować w reflektorze by światło odbijało się od zwierciadła. Poza tym o ile mi wiadomo to światłowody nie lubią za bardzo być zginane o zagięciach rzędu 90 stopni nie wspomnę.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Światłowodem jest też pręcik z plexi. Na ciepło można go wyginać dowolnie a końcówkę zaopatrzyć w zwierciadełko, które będzie rzucało światło na właściwy odblask ale czy to się opłaca jak są diody.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Panowie, podczas poszukiwania źródeł światła do reflektorów, w sklepie z elektroniką oglądałem takie „taśmy” z świecącymi kwadracikami. Nie wybrałem ich z powodu opisanego przez Tomasza D. Były zbyt skomplikowane w montażu.
Trafiłem na diodę, która po niewielkim szlifie wpasowała się do obudowy reflektora. Poza tym daje ona więcej światła i przez to lepiej nocą można wykryć wraży okręt ;-)

Gen 84. Wesz dobrze, że prawie każdy z nas – kartoniaków - ma pełną szafę czekających do realizacji projektów. No i oczywiście wszystkie musimy złożyć.
Na tyle jestem jeszcze młody (hi hi hi), że nie kalkuluję – co pierwsze, aby tylko żywota starczyło. Marzy mi się samolot, marzy mi się czołg i mi się marzy kolejny okręt… (regularnie wyciągam je wszyskie nocami z szafy i wertuję, oczywiście w tajemnicy przed BISem).

A tak troszkę poważniej: BISMARCK ma rewelacyjne materiały zdjęciowe i do tego oryginał wrakowy. Nie rozglądałem się zbytnio, ale tak z sufitu strzelę, że nie ma takiej dokumentacji żaden inny okręt, który chciałbym skleić. Ale to odrębny temat do rozważań i opowiadań (nie drążmy teraz, proszę, tego wątku, będzie na to czas)

Oczywiście, ciągnie mnie i do najnowszego projektu Hala – jak do każdego jego opracowania, ale co będzie, pokaże czas.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

Witaj Art.
Dokładnie tak :D ja też niejednokrotnie przeglądam modele, które gdzieś tam chowam i także w tajemnicy przed innymi :D no i BIS też czeka na swoją kolej :D a modele od Hala choć trudne to dokładnie jak Ciebie także i na mnie one kuszą :D są niesamowite :D:D a najnowszy wypust jaki jest przekonam się niebawem :D czekam na niego cierpliwi i wypatruje listonosza z paczuszką z utęsknieniem :D pozdrawiam :D:D:D
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Nie wiem czy swiatlowod to jest to o czym ja mysle ale przewody o ktorych ja mowie do przenoszenia swiatla nie maja problemow z katem 90 stopni.Uzywamy ich na codzien w naszych maszynach i jak nigdy nie zawodza ale moze sie myle:)
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

Art tak trochę z innej beczki...czym mianowicie zajmujesz się na co dzień?? ciekawi mnie bowiem kim jest jak dla mnie mistrz kartonu i BIS-a :D:D:D ja bynajmniej nie cukruje tylko mówię jak jest :D
jeśli to tajemnica to oczywiście odpowiedz nie jest obowiązkowa :D
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Gen84, przesadzasz jak jasna cholera, poprzeglądaj wiele relacji kartonowych, a stwierdzisz, że nie przesadzam ;-) .

Na co dzień… chmm..., mam przedświąteczną przerwę, no i tyram na rodzinkę oraz tyram, aby zaskarbić sobie ich miłowanie, a to najtrudniejsze i dlatego ostatnio zajmuję się tym (ale ukradkiem, nocami czytam sobie to):

Obrazek

Wszytskim składam serdeczne życzenia spokojnych i Wspaniałych ŚWIĄT.

PS. Gen 84, muszę Ci coś napisać na PW.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Wesolych Swiat , jak dla mnie to Art powinien wstawic pare filmow z technikami modelarstwa dla takich zoltodziobow jak ja.Pozdrowienia
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
ODPOWIEDZ